Fokus Praha, z. ú.


Lidská práva Zdraví

Knižní edice Marco Cavallo

V edici Marco Cavallo vydává Fokus Praha publikace přinášející nový inspirativní vhled do problematiky psychiatrické péče a duševního zdraví. Knihy z této edice jsou volně dostupné, jejich vydání je možné díky poskytnutým grantům a laskavé spolupráci s autory. Díky vaší finanční podpoře se nám daří zajistit tisk, překlady a distribuci vydávaných knih a také přípravu dalších titulů v edici Marco Cavallo. Za všechny dary DĚKUJEME!

vybíráme od 27.3.2019

Edice Marco Cavallo

Chci svým darem podpořit vydávání nových knih o duševním zdraví.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz


Vydané tituly:
SVOBODA PŘEDEVŠÍM, Analýza zkušeností s komunitní péčí o duševní zdraví v italském Terstu a její význam pro Nizozemsko. Rozšířené vydání doplněné o české zkušenosti (v pdf ke stažení zde)


CESTA K ZOTAVENÍ, autor Mark Ragins (v pdf ke stažení zde)

ZA ZDMI - Deinstitucionalizace v evropských příkladech dobré praxe, editor Lorenzo Toresini a Roberto Mezzina
(v pdf ke stažení zde)

Příběh koně Marca, podle něhož je pojmenovaná naše edice:
V roce 1973 postavili pacienti psychiatrické léčebny v italském Terstu dnes už legendárního koně Marca Cavalla. Vyrobili ho ze dřeva krepového papíru a vložili do něj svá přání. Společně nesli koně ulicemi města v čele procesí poskytovatelů služeb, pacientů, umělců i obyčejných lidí. A tak se Marco stal symbolem touhy po svobodě všech hospitalizovaných.

Toto symbolické "jít ven" bylo předehrou skutečného "jít ven", k čemuž mělo dojít zanedlouho. Odstartoval se tak proces, který vedl k uzavření léčebny a ke změně celého systému péče o lidi s duševním onemocněním.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu