Sue Ryder


Senioři

Jeden za všechny, všichni za důstojnost!

Přemýšleli jste někdy o tom, co pro vás znamená důstojně zestárnout? Pro Ludmilu, Rudolfa, Milenu a Jarmilu je to hlavně přání zůstat aktivní. Udržet se na nohách, být soběstačný, alespoň trochu pomáhat druhým a věnovat se dál tomu, co mají rádi. To samé si přejí i pro své kamarády ze Sue Ryder, kteří jsou ještě křehčí, než oni sami.

vybíráme od 27.3.2019

Jeden za všechny, všichni za důstojnost!

Podpořte 4 statečné "mušketýry" a pomozte zajistit 1 300 hodin individuální a skupinové rehabilitace pro křehké seniory.
389 802 Kč
vybráno 115 % z 339 000 Kč

přispělo

229 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Ludmile, Rudolfovi, Mileně a Jarmile je dohromady 339 let. Všichni žijí v domově pro seniory Sue Ryder. Jeden by řekl, že již dávno vyčerpali své fyzické síly. Ale oni se rozhodli, že navzdory všem obtížím, kterým dnes čelí, vyjádří sounáležitost s ostatními seniory a jaro přivítají společnou výzvou. Chystají se ujet na motomedu 339 kilometrů! Chtějí podpořit péči v Sue Ryder, která jim každý den v roce pomáhá prožívat důstojné stáří. 

339 kilometrů je symbolická vzdálenost, srovnatelná s 339 tisíci korunami, které zajistí 1 300 hodin individuální rehabilitace.

Podpořte naše statečné mušketýry, ale i ostatní křehké klienty Sue Ryder. Ať jsou na lůžku, v invalidním křesle nebo v soukromí vlastního domova, zaslouží si pohyb a důstojnost.
Děkujeme za vaši štědrost.

P.S.: Sledujte aktuality z výzvy na této stránce nebo na našem facebooku.

Paní Ludmila, 74 let, pochází z Prahy, má jednu dceru, její povolání typografka bylo i jejím koníčkem. Je to žena s obdivuhodným pozitivním přístupem k životu. Má ráda společnost lidí kolem sebe a v kolektivu je pro svou energii velmi oblíbená. Ani zdravotní komplikace ji nezastavily od splnění slibu vnukovi, že do půl roku bude znovu chodit.

Pan Rudolf, 99 let, je původem z Frýdku Místku, vychoval 2 syny, pracoval dlouhá léta na Ministerstvu zahraničního obchodu a díky tomu procestoval celý svět. Jeho silnou stránkou je vytrvalost, cílevědomost a je to skvělý vypravěč a společník. Část svých kilometrů by rád věnoval své kamarádce Marii.


Paní Milena, 91 let,
pochází z Vlašimi, vychovala dvě děti a v manželství prožila krásných 64 let. Je povahou klidná duše a bere život tak, jak přichází. Hodně si vytrpěla a je vděčná za to, co má. Miluje společnost a lidi kolem sebe. Vždy jí dělalo radost pomáhat druhým a být užitečná. 


Paní Jarmila,
75 let, dlouhá léta žila v Mladé Boleslavi, vychovala dvě děti a pracovala jako bankovní úřednice. Bývala výbornou hospodyňkou, je upřímná, štědrá a ve svých aktivitách vytrvalá. Před 6 lety ji postihla mozková příhoda a pak i zánět mozkových blan, což ji upoutalo na invalidní vozík. Přesto za pomoci pečovatelek dělá znovu vše, co měla vždy ráda.  

Proč je rehabilitace důležitá?
„Život je pohyb a pohyb ovlivňuje kvalitu života každého člověka. Ve vysokém věku to platí dvojnásobně, i když pohyb klientů Sue Ryder má své zvláštní cíle. Zmírnit bolesti, mít sílu vstát, ovládat tělo, bojovat proti proleženinám, chodit a nepadat, udržet si zájem o okolní svět   … Víme, že v neposlední řadě má rehabilitace a zlepšení fyzické kondice blahodárný vliv na psychickou pohodu našich klientů. I minimální výsledky jsou pro starého člověka velmi důležité a je za ně opravdu vděčný!“, říká Kateřina Holmanová z rehabilitace Sue Ryder.  

_________________________________________________________________________________________
Děkujeme za podporu:

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Naši stateční jezdci již svých 339 km ujeli, na nás však ještě cílová rovinka čeká. K dosažení částky 339 tisíc nám schází 131 tisíc korun. My se ale nevzdáváme! Žádost o podporu proto dál šíříme mezi firemní dárce. Věříme, že pevná vůle a odhodlání, kterou projevili naši klienti, může být ještě pro mnohé nejen inspirací, ale i motivací darovat.

Výzva zůstává výzvou, protože naše cílová páska ještě nebyla protržena. Děkujeme za vaši podporu!

Tým Sue Ryder

 Jeden za všechny, všichni za důstojnost – naši jezdci dojeli do cíle! 
 Před měsícem odstartovali Ludmila, Rudolf, Milena a Jarmila společnou výzvu – ujet na motomedu 339 kilometrů, a podpořit tak rehabilitaci v Sue Ryder. S pomocí dalších se jim to dnes podařilo. Pohyb pro staré lidi znamená mnohem více, než si kolikrát uvědomujeme. „Udržet se na nohách, být neustále v pohybu, být aktivní a neztratit smysl pro humor. To pro mne znamená důstojnost,“ říká 99 letý pan Rudolf. 
 Díky všem dárcům a podporovatelům se podařilo vybrat 169 729 Kč, které pomohou zajistit individuální i skupinovou rehabilitaci v Sue Ryder! A pokud věříte, že šlapeme správným směrem, podporujte rehabilitaci Sue Ryder pravidelně, děkujeme! 

„U pana Karla obdivuji jeho vitalitu. I když mu není dobře, i když dlouhodobě ležel a ví, že pohyb po dlouhém ležení bude bolet, tak do toho jde. A já si ho za to strašně vážím.“ říká rehabilitační pracovnice Pavlína. Pan Karel se také přidal k jarní výzvě - ujet na motomedu 339 kilometrů a podpořit péči v Sue Ryder.

 Paní Věra je další ze skupinky našich seniorů, kteří se přidali k jarní výzvě 4 statečných. Společně už ujeli 270 km, jedou 24. den. Podaří se jim dosáhnout na cílovou částku? Mají už téměř polovinu, podívejte se, jak se jim daří 

Víte, že k původní čtveřici "mušketýrů" se přidali další?
Velký obdiv pro všechny zúčastněné a velké díky všem podporovatelům!

V Red Button pořádají rozvojové programy plné inspirace a nápadů. Organizátoři se rozhodli motivovat účastníky kurzu k pilné práci na domácích úkolech. Přislíbili dar pro Sue Ryder, jehož výše závisela na plnění úkolů. Tým účastníků byl skvělý – s velkým nasazením splnili všechny potřebné úkoly, abych pro Sue Ryder získali maximální dar – 20tis. Kč.

Děkujeme Red Button a všem účastníkům „expedice Československý hrdobec“ v rámci programu R(e)BeLeader!

 Po velikonoční přestávce pokračují naši 4 jezdci ve své jízdě Jeden za všechny všichni za důstojnost! A nejen to, přidali se k nim i další 2... Pan Václav, 98 let: „Proč jsem se přidal? Abych si dokázal, že na to ještě mám!“ Paní Květoslava: „Když se přestanu hýbat vlastní vůlí, je konec… My, co jedeme, ještě můžeme. My jedeme, protože jiní už nemůžou. Jedeme pro ně.“ 

 Paní Milena (91) je povahou klidná duše. Asi za to může těžký život tak příznačný pro její generaci a zážitky, které by nikdo z nás zažít nechtěl. Jako malé děvčátko přišla v jedné chvíli o oba rodiče. Ale pokud byste čekali sebelítost, nebo zahořklost, jste na špatné adrese. Paní Milena je i v tak vysokém věku stále pozitivní, ráda pomáhá druhým. Ani na moment nezaváhala a usedla společně se svými přáteli na motomed, aby podpořila rehabilitaci v Sue Ryder. Ujeto už mají 201 km!! Více o paní Mileně si přečtěte zde: https://www.sue-ryder.cz/…/clanek-pani-milena-treti-zena-ve…

 Je tomu už rok, co paní Ludmila (74 let) ležela na nemocničním lůžku a nebyla schopna pohybu. Ztratila zájem o svět. Jednoho dne to však bylo jinak. Přišla ji navštívit dcera a s ní i vnuk Matýsek. „Když jsem uviděla jeho vyděšený výraz, řekla jsem si, že tohle už znovu zažívat nechci! V ten moment jsem si řekla „DOST“ a slíbila jsem mu, že do půl roka budu opět chodit.“ Dnes paní Ludmila usedá na motomed a jede se svými kamarády plánovaných 339 km. O paní Ludmile, jíž se vrátil její optimismus a radost ze života, a dnes dokonce surfuje na Internetu a zvládá i Facebook, si přečtěte více na https://www.sue-ryder.cz/…/pani-ludmila-treti-clenka-tymu-j…

 "Je nás sedm dobrovolnic domova pro seniory Sue Ryder a část svého volného času trávíme s jeho obyvateli. Stali se součástí našich životů a my zase těch jejich. Spolu si povídáme, zpíváme, čteme, chodíme do restaurace, jezdíme na výlety.Teď jsme se rozhodly udělat ještě víc!" Sedmikrásky se přidaly k výzvě 4 našich jezdců a mají za to náš velký obdiv!! Děkujeme! Podívejte se, jak si vedou...

Vytvořili jsme si vizuální pomůcku : )

Každý „mušketýr“ si zvolil svou barvu a tou zaznamenáváme do společného plánku počet ujetých kilometrů (dnes ráno jich bylo 89!). Děkujeme také za Vaše vzkazy a milá slova, která jsme vylepili tak, aby se je mohl každý přečíst.

 „Využívejte všeho, co můžete dělat sami, buďte aktivní do poslední minuty každého dne. Nebojte se a řekněte si o pomoc, když ji skutečně potřebujete.“ říká od srdce paní Jarmila (75), která se nevzdala ani po tom, co ji postihla mozková příhoda. Dlouhé měsíce byla upoutána na lůžko a následně i invalidní vozík. Díky rehabilitaci dnes může každé ráno usednout za motomed a procvičovat ruce i nohy. Je důležitou členkou týmu Jeden za všechny, všichni za důstojnost. Přečtěte si o paní Jarmile více: https://www.sue-ryder.cz/…/pani-jarmila-dalsi-clenka-tymu-j…

Když si povídáte s panem Rudolfem (99 let) o stáří, nejde se ubránit dojetí.. Celé jeho vyprávění je plné vzpomínek na dobrodružství a zároveň strachu, že se jednoho dne už na své nohy nepostaví. „Kdybych přišel o pohyb, ztratil bych smysl života a tedy i důstojnost,“ říká Rudolf s jemným úsměvem, když usedá na motomed. Se svými přáteli se rozhodl udělat něco malého pro sebe a zároveň velkého pro druhé.
Přečtěte si více o panu Rudolfovi: https://www.sue-ryder.cz/clan…/pan-rudolf-jede-za-dustojnost

 První kilometry jarní výzvy zdolány.
A my děkujeme prvním dárcům za úžasnou odezvu a milá slova povzbuzení a podpory. Jde nám to zatím skvěle!
Připravujeme se :)

Založení projektu

Držím palce, jste božani!
Klára Víznerová
300 Kč
Dobrý den , zdravím p.Ludmilu,Jarmilu,Milenu a p.Rudolfa a přeji jim do dalších dní hodně sil a zdravíčka . Jarmila wirthová
Jarmila Wirthová
500 Kč
Snad RB Leader tým Československý Hrdobec takto ještě navýší svou částku na 30 tisíc korun. ;-)
Tomáš Vránek
1 000 Kč
Držím všechny čtyři palce.
Matěj Kumstýř
500 Kč
Super!! Doufam, ze budu taky tak fit jako vy :-)))
Lenka Horáčková
300 Kč
I v podnikání by měl zůstat člověk člověkem! u společnosti KAMPOS, s.r.o. to platí!!!
10 000 Kč
Když někdo může něco udělat, tak by měl a kdy jindy, když ne teď ;););)
5 000 Kč
Držím vám čtyřem palce! Měli jste skvělý nápad - jste úžasní a stateční!!!
Markéta :) :xxxx
Markéta Horáková
Velký respekt 💕👍🏻
Kateřina Ročejdlová
Srdečně všechny zdravím a přeji hodně kilometrů Jana
Jana Šrotýřová
500 Kč