CZ / EN
Sedmikrásky pro Sue Ryder: Dárcovská výzva pro projekt Jeden za všechny, všichni za důstojnost!

Sedmikrásky pro Sue Ryder!

vybíráme od 4.4.2019
36 577 Kč
vybráno 52 % z 70 000 Kč

přispělo

51 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Je nás sedm dobrovolnic domova pro seniory Sue Ryder a část svého volného času trávíme s jeho obyvateli. Stali se součástí našich životů a my zase těch jejich. Spolu si povídáme, zpíváme, čteme, chodíme do restaurace, jezdíme na výlety. Teď jsme se rozhodly udělat ještě víc!


Na začátku byla výzva klientů Sue Ryder "Jeden za všechny, všichni za důstojnost", v rámci níž se čtyři "mušketýři" chystají na motopedu ujet tolik kilometrů, kolik jim je dohromady let - celých 339! A doufají, že dárci jejich výzvu finančně podpoří. 

A co udělají Sedmikrásky?
Podpoří "mušketýry" vlastní výzvou:

Gábi daruje 339 Kč a zacvičí stejně tolik pozdravů slunci.

Helča za 1 000 Kč udělá 1 000 dřepů - pro Helenu je to po 20 letech s diagnózou RS velká výzva, jestli to dá!

Janina věnuje 2 000 Kč a uběhne 200 km.

Jana přispěje 2 000 Kč a promění je ve 2 000 minut tance a chůze místo MHD.

Nikol daruje 300 Kč, a bude trénovat tak dlouho, až zvládne 300 sedů-lehů za den.

Renča promění 400 Kč v 200 km chůze ve dvou

Šárka svých 1 000 Kč promění ve 100 jarních km (běh + plavání + kolo + chůze).

Co tím společně získáme? 
Podpoříme dobrou věc - péči v Sue Ryder a uděláme také něco pro sebe.

Přidáte se k nám? 
Podpořme společně důstojný život seniorů. Přispějte částkou, která je vám sympatická, a pokud chcete, připojte se také s vlastní sportovní výzvou. Nemusí ale jít o žádné světové výkony, klidně stačí i procházka s babičkou. Rádi vaše vlastní výzvy zveřejníme (klidně i s fotografií). 

Jakákoliv účast, podpora a sdílení naší myšlenky pomůže křehkým seniorům. Děkujeme!

K dnešku se podařilo vybrat 31 751 Kč, moc děkujeme všem dárcům! 

Za 4 dny končí naše výzva, nastal čas na malé resumé…

Jak vnímají Sedmikrásky svoji výzvu, co pro ně znamenala?

Gábi:
„Po dlouhé zimě
Vzhlížím k slunci a zdravím, zdravím
Už nepočítám, jen se klaním“
 
Helča: „Tři návštěvy fitka (to je 180 dřepů) a aby to byla hezká:-), zatím pro tuhle chvíli "závěrečná" číslovka, tak doma to dodřepuji do 750 dřepů. A pokračuji ...
Bylo a je to skvělé - že to zvládli naši úžasní 4 mušketýři, že to zvládám i já, že se připojilo tolik lidí a že nás tolik lidí podpořilo. Díky moc všem!!!!“
 
Janina: „Sedmikrásky, jsem ráda, že jsem se s vámi mohla účastnit tak krásné a smysluplné akce, jakou naše výzva je! Jsem velmi vděčná za každého, kdo se rozhodl připojit, přidal ruku, nohu, nebo celého člověka ke společnému dílu! Mně se podařilo k dnešnímu dni zdolat 80 km, tedy zatím pouze 2/5 své výzvy, ale nevzdávám se ;) a zbylých 120 km odběhnu co nejdříve - a přitom budu vzpomínat i na naše drahé seniory a vás. Je krásné, že těchto 200 km není jenom o mé kondici a pročištěné hlavě - a že ta “dřina” bude mít dvojí užitek, to mě hřeje!“
 
Jana: „Zatím mám splněno 30% výzvy, ale pokračovat budu i po dosažení cíle. Bylo to úžasné – jak potkat šest Sedmikrásek, tak také sledovat, jak se přidávají další, aby podpořili dobrou věc, nad tím nepřestanu žasnout… Díky za to!“

Nikol: „Mně se podařilo svou výzvu pokořit v sobotu 4.5. Každodenní cvičení mě nakoplo, a proto jsem se rozhodla pokračovat dál :o) Vyrýsovanější břicho je jen třešničkou na dortu...důležitější a krásnější je sledovat, jak se lidé dokáží semknout a podpořit druhé...Jsem vděčná, že se našlo tolik dobrých duší, které přispěly a sdílely s námi tuto myšlenku.“

Renča: „Začátkem dubna jsem vyrazila na trať se šesti dalšími Sedmikráskami. Do cíle mi zbývá ještě asi 50 km. Během cesty jsem potkala nové přátele, zahřálo mě, kolika lidem záleží na ostatních a přibrala jsem 5 kilo. Do porodu zbývají 2 měsíce a 50 km, to dám! A co vy?“

Šárka: „Výzva mi dala to, že vím, že je kolem mě spousta lidí, kteří sami nemají moc a stejně se zapojí do pomoci druhým – matka samoživitelka, důchodkyně, apod. To posiluje, dělá radost a motivuje k dalším podobným činům.“

Jsme moc rády, že výzva měla smysl!

Janina posílá pozdrav z Provence!!!

Vidíte, kde všude se dá plnit výzva? :-)

Sedmikráska Šárka hlásí další kilometry! 

Šárka zdraví z Krakowa, kde neztratila hlavu a myslela na Sedmikrásčí výzvu, prochodila ho křížem krážem a odškrtla si 45 km. :-)

Víte, jak oslavila Michaela svátek práce? No přece prací!!!

A dodává: "Nejdřív řádná úprava terénu, pak výstavba kompostéru a nakonec samotné založení kompostu. Lopat bylo MOC, určitě víc, než slibovaných 374!!! Ale šlo to skoro samo, když jsem měla pomocníka a dozor!"
 


Palec nahoru zaslouží tedy nejen Michaela, ale také pilný pomocník a řádný dozor!

Přidáte se? 

Vlastní výzvy mohou mít různou podobu.

Víte, že Michaela, která přispěla 374 Kč, se rozhodla naložit 374 lopat zeminy? Michaelo, věříme, že se Vám to povedlo, a že jste tuto výzvu ve zdraví zvládla! Pokud pošlete fotografii, s velkým respektem ji zveřejníme! :-)

Sedmikrásky pilně pokračují ve svých výzvách:

- Helča hlásí zvládnutých 530 dřepů
- Nikol už natrénovala 220 sedů-lehů za den - pozor, pozor, 300 se blíží!!!
- Jana zatím dala svých 620 minut

Ale největší radost máme z vybraných 45% cílové částky - celkem 31 451 Kč!
Moc vám všem děkujeme, a jsme zvědavé, kolik se nám podaří dosáhnout - máme před sebou ještě 10 dní výzvy! 

Dnes nám udělala velkou radost Simona, která také pracuje jako dobrovolnice ve Sue Ryder. 

Simona přispěla na péči o seniory částkou 666 Kč, a rozhodla se k osobní sportovní výzvě: po dobu 6 týdnů bude denně 6 minut cvičit 6 cviků na posílení břišních svalů... Zdá se vám to málo? Myslíme, že to málo není - a nejen proto, že Simča, jak se nám svěřila, nerada, ale opravdu nerada cvičí.. :-) 

Nejde však o to, překonat Everest. Důležité je jít za svým cílem, a možná trochu překonat sám sebe. A Simona k tomu ještě přispěla na dobrou věc, moc si toho vážíme!

Těšíme se na vaše další výzvy! 

Velikonoce jsou za námi, s chutí do dalších výzev!

Sedmikráska Jana má za sebou 450 minut pohybu - buď se vzdá pohodlné jízdy autobusem, a pár zastávek jde pěšky, nebo si užívá skvělých tanečních hodin ve fitnes FANatic (fanaticstudio.cz).


Přidal se i Honza, který plánuje svých 1 000 Kč proměnit v 1 000 km na kole! Bravo, Honzo!


Hlásíme další splněné kilometry! :-)
Sedmikráska Janina si dala za cíl uběhnout 200 km, a aktuálně je v 1/5 - pokořila čtyřicátý kilometr, držte jí palce, ať vytrvá!!!


A svoji výzvu si dal i Max - na podporu seniorů přispěl 1 000 Kč a rozhodl se vylézt 100 cest . Zvládl už 1/10 - 10 krásných skalních cest! Jen tak dál, Maxi, a hlavně opatrně! ;-)


Máme velkou radost, že se k nám přidáváte a podporujete myšlenku zdravého pohybu! 
Lenka, která má v plánu zvládnout 339 km, má za sebou k dnešku: 41 km běhu (za pomoci juniora Františka, který pár km přidal - Františku, rozhodně palec nahoru!!!) a 67 km na kole. Tady máte od Lenky pozdrav z rakouských hor:

Daniela, která je momentálně v rámci studijního pobytu Erasmus v Šanghaji, si dala výzvu 300 km - a zdraví z výletu do Yandang mountains:

Plnit výzvu lze prostě všude! Přidejte se k nám! :-)

Sedmikráska Renča hlásí, že už je téměř v polovině své výzvy! Zavázala se ujít 200 km ve dvou, nebo, jak sama říká, "2 v 1" - za dva měsíce očekává narození svého třetího syna. Jednou mu řekneme, jak statečnou má maminku! Spolu zvládli už 85 km!Na splnění svého cíle pracuje i Martina, která se přidala k výzvě Sedmikrásek.
I když se stará o svoji 16iměsíční dcerušku a teď čeká další miminko, odhodlala se k podpoře péče o křehké seniory ve Sue Ryder a plánuje zdolat stěnu o 5. stupni obtížnosti. Sama zažila při návštěvách svých babiček v LDN, jak je těžké, když chybí prostředky a pomůcky pro seniory, proto naši myšlenku podporuje. Trénuje (spolu se Sedmikráskou Nikol) v Boulder Baru v Holešovicích (www.boulder.cz).

Naši čtyři mušketýři jsou už ve třetině své cesty!
S heslem Jeden za všechny, všichni za důstojnost, dobrou náladou a podporou celého týmu Sue Ryder ujeli za 12 dní neuvěřitelných 148 km! To je na velký potlesk!

I Sedmikrásky pilně plní své výzvy - nemají stanovený konečný termín svého sportovního cíle, důležitá je motivace, radost z pohybu a podpora důstojného stáří.
Sedmikráska Helena posílá důkaz svého snažení z fitness Contours (www.contours.cz), kde našla skvělé zázemí pro svoji výzvu, a dodává: "Tak takhle dřepuju každou návštěvu fitka - 60 dřepů. A něco k tomu doma přidám. Tak si myslím, že těch 1000 dřepů nakonec dám!" A pozor, k dnešku už má Helča celkem 310 dřepů!

Výzva běží pátý den, a společně se nám podařilo vybrat už 28% z cílové částky, děkujeme! 
Máme velkou radost, že se k nám přidáváte - Lenka plánuje uběhnout 339 km, Martina si sama natáhne stěnu kategorie 5 - skvělé, držíme palce! 
Sedmikrásky už plní své výzvy: Helča má za sebou 160 dřepů, Šárka prvních 15 km, Jana odchodila 130 minut, a Nikol zvládne za den zatím 110 sedů-lehů. Její tréninky probíhají pod dohledem přísného trenéra: 

Založení výzvy

Sue Ryder
Přemýšleli jste někdy o tom, co pro vás znamená důstojně zestárnout? Pro Ludmilu, Rudolfa, Milenu a Jarmilu je to hlavně přání zůstat aktivní. Udržet se na nohách, být soběstačný, alespoň trochu pomáhat druhým a věnovat se dál tomu, co mají rádi. To samé si přejí i pro své kamarády ze Sue Ryder, kteří jsou ještě křehčí, než oni sami.
Ludmile, Rudolfovi, Mileně a Jarmile je dohromady 339 let. Všichni žijí v domově pro seniory Sue Ryder. Jeden by řekl, že již dávno vyčerpali své fyzické síly. Ale oni se rozhodli, že navzdory všem obtížím, kterým dnes čelí, vyjádří sounáležitost s ostatními seniory a jaro přivítají společnou výzvou. Chystají se ujet na motomedu 339 kilometrů! Chtějí podpořit péči v Sue Ryder, která jim každý den v roce pomáhá prožívat důstojné stáří. 

339 kilometrů je symbolická vzdálenost, srovnatelná s 339 tisíci korunami, které zajistí 1 300 hodin individuální rehabilitace.

Podpořte naše statečné mušketýry, ale i ostatní křehké klienty Sue Ryder. Ať jsou na lůžku, v invalidním křesle nebo v soukromí vlastního domova, zaslouží si pohyb a důstojnost.
Děkujeme za vaši štědrost.

P.S.: Sledujte aktuality z výzvy na této stránce nebo na našem facebooku.

Paní Ludmila, 74 let, pochází z Prahy, má jednu dceru, její povolání typografka bylo i jejím koníčkem. Je to žena s obdivuhodným pozitivním přístupem k životu. Má ráda společnost lidí kolem sebe a v kolektivu je pro svou energii velmi oblíbená. Ani zdravotní komplikace ji nezastavily od splnění slibu vnukovi, že do půl roku bude znovu chodit.

Pan Rudolf, 99 let, je původem z Frýdku Místku, vychoval 2 syny, pracoval dlouhá léta na Ministerstvu zahraničního obchodu a díky tomu procestoval celý svět. Jeho silnou stránkou je vytrvalost, cílevědomost a je to skvělý vypravěč a společník. Část svých kilometrů by rád věnoval své kamarádce Marii.


Paní Milena, 91 let,
pochází z Vlašimi, vychovala dvě děti a v manželství prožila krásných 64 let. Je povahou klidná duše a bere život tak, jak přichází. Hodně si vytrpěla a je vděčná za to, co má. Miluje společnost a lidi kolem sebe. Vždy jí dělalo radost pomáhat druhým a být užitečná. 


Paní Jarmila,
75 let, dlouhá léta žila v Mladé Boleslavi, vychovala dvě děti a pracovala jako bankovní úřednice. Bývala výbornou hospodyňkou, je upřímná, štědrá a ve svých aktivitách vytrvalá. Před 6 lety ji postihla mozková příhoda a pak i zánět mozkových blan, což ji upoutalo na invalidní vozík. Přesto za pomoci pečovatelek dělá znovu vše, co měla vždy ráda.  

Proč je rehabilitace důležitá?
„Život je pohyb a pohyb ovlivňuje kvalitu života každého člověka. Ve vysokém věku to platí dvojnásobně, i když pohyb klientů Sue Ryder má své zvláštní cíle. Zmírnit bolesti, mít sílu vstát, ovládat tělo, bojovat proti proleženinám, chodit a nepadat, udržet si zájem o okolní svět   … Víme, že v neposlední řadě má rehabilitace a zlepšení fyzické kondice blahodárný vliv na psychickou pohodu našich klientů. I minimální výsledky jsou pro starého člověka velmi důležité a je za ně opravdu vděčný!“, říká Kateřina Holmanová z rehabilitace Sue Ryder.  

_________________________________________________________________________________________
Děkujeme za podporu:

Fandíme společně, o kilometry na kole se nějak mezi sebou podělíme a dohromady to tu pětistovku snad taky dá... :o).
Pavel a Marcela
500 Kč
Tak ja si 777x sednu/lehnu, alespon s tim konecne zacnu :-)
Jirina
777 Kč
Dávám 100! Kdo se přidá? :-)
Jana
100 Kč
Daruji 200 Kč 😉 a budu chodit dál do práce pěšky 🤣😂
Jiří Slavíček
200 Kč
Milé sedmikrásky, jste fajn ženské, jejichž výzvu velmi ráda podpořím. Ať se vám všem při plnění takového krásného poslání daří!
Eva M.
300 Kč
Zavazuji se ujet 1.000 km na kole v roce 2019 !
František Havrda
1 000 Kč
Holky, držím vám palce a přidávám se - ujedu 1 000 km na kole!
Honza
1 000 Kč
Fandím Vám! Eli
Dárce
500 Kč
Prispeji 374,- a příští týden naložím 374 lopat zeminy!!
Michaela Králová
374 Kč
Držím palce a přidávám se: ujdu/uběhnu 300 km!
Daniela
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Sue Ryder, projekt: Jeden za všechny, všichni za důstojnost!