CZ / EN
Sedmikrásky pro Sue Ryder: Dárcovská výzva pro projekt Jeden za všechny, všichni za důstojnost!

Sedmikrásky pro Sue Ryder!

vybíráme od 4.4.2019
25 385 Kč
vybráno 36 % z 70 000 Kč

zbývá

16 dní

přispělo

37 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?
Je nás sedm dobrovolnic domova pro seniory Sue Ryder a část svého volného času trávíme s jeho obyvateli. Stali se součástí našich životů a my zase těch jejich. Spolu si povídáme, zpíváme, čteme, chodíme do restaurace, jezdíme na výlety. Teď jsme se rozhodly udělat ještě víc!
Na začátku byla výzva klientů Sue Ryder "Jeden za všechny, všichni za důstojnost", v rámci níž se čtyři "mušketýři" chystají na motopedu ujet tolik kilometrů, kolik jim je dohromady let - celých 339! A doufají, že dárci jejich výzvu finančně podpoří. 

A co udělají Sedmikrásky?
Podpoří "mušketýry" vlastní výzvou:

Gábi daruje 339 Kč a zacvičí stejně tolik pozdravů slunci.

Helča za 1 000 Kč udělá 1 000 dřepů - pro Helenu je to po 20 letech s diagnózou RS velká výzva, jestli to dá!

Janina věnuje 2 000 Kč a uběhne 200 km.

Jana přispěje 2 000 Kč a promění je ve 2 000 minut tance a chůze místo MHD.

Nikol daruje 300 Kč, a bude trénovat tak dlouho, až zvládne 300 sedů-lehů za den.

Renča promění 400 Kč v 200 km chůze ve dvou

Šárka svých 1 000 Kč promění ve 100 jarních km (běh + plavání + kolo + chůze).

Co tím společně získáme? 
Podpoříme dobrou věc - péči v Sue Ryder a uděláme také něco pro sebe.

Přidáte se k nám? 
Podpořme společně důstojný život seniorů. Přispějte částkou, která je vám sympatická, a pokud chcete, připojte se také s vlastní sportovní výzvou. Nemusí ale jít o žádné světové výkony, klidně stačí i procházka s babičkou. Rádi vaše vlastní výzvy zveřejníme (klidně i s fotografií). 

Jakákoliv účast, podpora a sdílení naší myšlenky pomůže křehkým seniorům. Děkujeme!

Naši čtyři mušketýři jsou už ve třetině své cesty!
S heslem Jeden za všechny, všichni za důstojnost, dobrou náladou a podporou celého týmu Sue Ryder ujeli za 12 dní neuvěřitelných 148 km! To je na velký potlesk!

I Sedmikrásky pilně plní své výzvy - nemají stanovený konečný termín svého sportovního cíle, důležitá je motivace, radost z pohybu a podpora důstojného stáří.
Sedmikráska Helena posílá důkaz svého snažení z fitness Contours, kde našla skvělé zázemí pro svoji výzvu, a dodává: "Tak takhle dřepuju každou návštěvu fitka - 60 dřepů. A něco k tomu doma přidám. Tak si myslím, že těch 1000 dřepů nakonec dám!" A pozor, k dnešku už má Helča celkem 310 dřepů!

Výzva běží pátý den, a společně se nám podařilo vybrat už 28% z cílové částky, děkujeme! 
Máme velkou radost, že se k nám přidáváte - Lenka plánuje uběhnout 339 km, Martina si sama natáhne stěnu kategorie 5 - skvělé, držíme palce! 
Sedmikrásky už plní své výzvy: Helča má za sebou 160 dřepů, Šárka prvních 15 km, Jana odchodila 130 minut, a Nikol zvládne za den zatím 110 sedů-lehů. Její tréninky probíhají pod dohledem přísného trenéra: 

Založení výzvy

Domov Sue Ryder
Přemýšleli jste někdy o tom, co pro vás znamená důstojně zestárnout? Pro Ludmilu, Rudolfa, Milenu a Jarmilu je to hlavně přání zůstat aktivní. Udržet se na nohách, být soběstačný, alespoň trochu pomáhat druhým a věnovat se dál tomu, co mají rádi. To samé si přejí i pro své kamarády ze Sue Ryder, kteří jsou ještě křehčí, než oni sami.
Ludmile, Rudolfovi, Mileně a Jarmile je dohromady 339 let. Všichni žijí v domově pro seniory Sue Ryder. Jeden by řekl, že již dávno vyčerpali své fyzické síly. Ale oni se rozhodli, že navzdory všem obtížím, kterým dnes čelí, vyjádří sounáležitost s ostatními seniory a jaro přivítají společnou výzvou. Chystají se ujet na motomedu 339 kilometrů! Chtějí podpořit péči v Sue Ryder, která jim každý den v roce pomáhá prožívat důstojné stáří. 

339 kilometrů je symbolická vzdálenost, srovnatelná s 339 tisíci korunami, které zajistí 1 300 hodin individuální rehabilitace.

Podpořte naše statečné mušketýry, ale i ostatní křehké klienty Sue Ryder. Ať jsou na lůžku, v invalidním křesle nebo v soukromí vlastního domova, zaslouží si pohyb a důstojnost.
Děkujeme za vaši štědrost.

P.S.: Sledujte aktuality z výzvy na této stránce nebo na našem facebooku.

Paní Ludmila, 74 let, pochází z Prahy, má jednu dceru, její povolání typografka bylo i jejím koníčkem. Je to žena s obdivuhodným pozitivním přístupem k životu. Má ráda společnost lidí kolem sebe a v kolektivu je pro svou energii velmi oblíbená. Ani zdravotní komplikace ji nezastavily od splnění slibu vnukovi, že do půl roku bude znovu chodit.

Pan Rudolf, 99 let, je původem z Frýdku Místku, vychoval 2 syny, pracoval dlouhá léta na Ministerstvu zahraničního obchodu a díky tomu procestoval celý svět. Jeho silnou stránkou je vytrvalost, cílevědomost a je to skvělý vypravěč a společník. Část svých kilometrů by rád věnoval své kamarádce Marii.


Paní Milena, 91 let,
pochází z Vlašimi, vychovala dvě děti a v manželství prožila krásných 64 let. Je povahou klidná duše a bere život tak, jak přichází. Hodně si vytrpěla a je vděčná za to, co má. Miluje společnost a lidi kolem sebe. Vždy jí dělalo radost pomáhat druhým a být užitečná. 


Paní Jarmila,
75 let, dlouhá léta žila v Mladé Boleslavi, vychovala dvě děti a pracovala jako bankovní úřednice. Bývala výbornou hospodyňkou, je upřímná, štědrá a ve svých aktivitách vytrvalá. Před 6 lety ji postihla mozková příhoda a pak i zánět mozkových blan, což ji upoutalo na invalidní vozík. Přesto za pomoci pečovatelek dělá znovu vše, co měla vždy ráda.  

Proč je rehabilitace důležitá?
„Život je pohyb a pohyb ovlivňuje kvalitu života každého člověka. Ve vysokém věku to platí dvojnásobně, i když pohyb klientů Sue Ryder má své zvláštní cíle. Zmírnit bolesti, mít sílu vstát, ovládat tělo, bojovat proti proleženinám, chodit a nepadat, udržet si zájem o okolní svět   … Víme, že v neposlední řadě má rehabilitace a zlepšení fyzické kondice blahodárný vliv na psychickou pohodu našich klientů. I minimální výsledky jsou pro starého člověka velmi důležité a je za ně opravdu vděčný!“, říká Kateřina Holmanová z rehabilitace Sue Ryder.  


Fandím Vám! Eli
Dárce
500 Kč
Prispeji 374,- a příští týden naložím 374 lopat zeminy!!
Michaela Králová
374 Kč
Držím palce a přidávám se: ujdu/uběhnu 300 km!
Daniela
Fandím vám!
Zdeňka
550 Kč
Držím vám palce!
Šárka
550 Kč
Držím palce Mušketýrům i Sedmikráskám, ať se všem podaří dotáhnout výzvu do konce! Já se přidávám a do začátku letních prázdnin uběhnu nebo ujedu na kole 339 km :-)
Marcela
1 000 Kč
Pomáhám srdcem!
500 Kč
Dámy, máte můj obdiv, jste skvělé. Ať se daří!
Jana H.
1 000 Kč
Fandím a obdivuji!
Sedmikrasavec
300 Kč
Milé Sedmikrásky,
už jsem se té vaší výzvy nemohla dočkat! Jste skvělé a moc ráda se zapojím do vaší výzvy a příspěvek proměním na 339 km běhu. Na co už nebudou stačit síly, to doběhnou za mne junioři, malí Stárci! Jeden za všechny, všichni za důstojnost!
Lenka Stárková
339 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Domov Sue Ryder, projekt: Jeden za všechny, všichni za důstojnost!