Andrea Bačíková: Dárcovská výzva pro projekt Jeden za všechny, všichni za důstojnost!

Jedna za všechny, všichni za důstojnost!

vybíráme od 25.9.2019
34 000 Kč
vybráno 68 % z 50 000 Kč

přispělo

74 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Na začátku byla výzva klientů Sue Ryder "Jeden za všechny, všichni za důstojnost", v rámci níž se čtyři "mušketýři" rozhodli na motomedu ujet tolik kilometrů, kolik jim je dohromady let - celých 339!

Chtěli tak podpořit péči v Sue Ryder, která jim každý den v roce pomáhá prožívat důstojné stáří. Díky jejich zápalu, Vaší štědrosti, i výzvě Sedmikrásky pro Sue Ryder se podařilo na péči ve Sue Ryder vybrat krásnou částku.

Naši 4 mušketýři - Ludmila, Rudolfov, Milena a Jarmila své předsevzetí splnili a 339 km s přehledem ujeli. Za jejich odvahu a energii bychom teď ale chtěli odměnit přímo je. Tou odměnou by měl být Motomed.

Motomed, na kterém výzvu splnili se stal jejich věrným společníkem, doba jde ale dopředu a i technologické možnosti takových zařízení jsou v dnešní době úžasné. Stroj už nyní dokáže třeba promítat krajinu přesně podle toho, jak šlapete, "ven" se tak dostanou za každého počasí.
Já se jmenuji Andrea a s Domovem Sue Ryder spolupracuji již několik let. Narazila jsem na něj právě při dojíždění na kole do práce. S mušketýry se potkávám při každotýdenních skupinových rehabilitacích a vidím, jak je pro ně pohyb důležitý. Proto jsem i já hledala způsob, jak jim k novému Motomedu dopomoci.

Díky Nadaci O2, která podporuje organizace, ve kterých se angažují zaměstnanci O2, se mi podařilo získat první půlku finální ceny nového Motomedu - tedy 50 000 Kč.Sama miluji sport a při vážnějších úrazech jsem si vždycky uvědomila, jak je pro nás pro všechny pohyb důležitý a nemoci se hýbat limitující a frustrující.

Pomocí výzvy Jedna za všechny, všichni za důstojnost! bych tak chtěla pomoci Domovu Sue Ryder dovybrat zbývajících 50 000 Kč na pořízení nového Motomedu :)

Podpořte statečné mušketýry, ale i ostatní křehké klienty Sue Ryder i vy. Ať jsou na lůžku, v invalidním křesle nebo v soukromí vlastního domova, zaslouží si pohyb a důstojnost.
Sue Ryder
Přemýšleli jste někdy o tom, co pro vás znamená důstojně zestárnout? Pro Ludmilu, Rudolfa, Milenu a Jarmilu je to hlavně přání zůstat aktivní. Udržet se na nohách, být soběstačný, alespoň trochu pomáhat druhým a věnovat se dál tomu, co mají rádi. To samé si přejí i pro své kamarády ze Sue Ryder, kteří jsou ještě křehčí, než oni sami.
Ludmile, Rudolfovi, Mileně a Jarmile je dohromady 339 let. Všichni žijí v domově pro seniory Sue Ryder. Jeden by řekl, že již dávno vyčerpali své fyzické síly. Ale oni se rozhodli, že navzdory všem obtížím, kterým dnes čelí, vyjádří sounáležitost s ostatními seniory a jaro přivítají společnou výzvou. Chystají se ujet na motomedu 339 kilometrů! Chtějí podpořit péči v Sue Ryder, která jim každý den v roce pomáhá prožívat důstojné stáří. 

339 kilometrů je symbolická vzdálenost, srovnatelná s 339 tisíci korunami, které zajistí 1 300 hodin individuální rehabilitace.

Podpořte naše statečné mušketýry, ale i ostatní křehké klienty Sue Ryder. Ať jsou na lůžku, v invalidním křesle nebo v soukromí vlastního domova, zaslouží si pohyb a důstojnost.
Děkujeme za vaši štědrost.

P.S.: Sledujte aktuality z výzvy na této stránce nebo na našem facebooku.

Paní Ludmila, 74 let, pochází z Prahy, má jednu dceru, její povolání typografka bylo i jejím koníčkem. Je to žena s obdivuhodným pozitivním přístupem k životu. Má ráda společnost lidí kolem sebe a v kolektivu je pro svou energii velmi oblíbená. Ani zdravotní komplikace ji nezastavily od splnění slibu vnukovi, že do půl roku bude znovu chodit.

Pan Rudolf, 99 let, je původem z Frýdku Místku, vychoval 2 syny, pracoval dlouhá léta na Ministerstvu zahraničního obchodu a díky tomu procestoval celý svět. Jeho silnou stránkou je vytrvalost, cílevědomost a je to skvělý vypravěč a společník. Část svých kilometrů by rád věnoval své kamarádce Marii.


Paní Milena, 91 let,
pochází z Vlašimi, vychovala dvě děti a v manželství prožila krásných 64 let. Je povahou klidná duše a bere život tak, jak přichází. Hodně si vytrpěla a je vděčná za to, co má. Miluje společnost a lidi kolem sebe. Vždy jí dělalo radost pomáhat druhým a být užitečná. 


Paní Jarmila,
75 let, dlouhá léta žila v Mladé Boleslavi, vychovala dvě děti a pracovala jako bankovní úřednice. Bývala výbornou hospodyňkou, je upřímná, štědrá a ve svých aktivitách vytrvalá. Před 6 lety ji postihla mozková příhoda a pak i zánět mozkových blan, což ji upoutalo na invalidní vozík. Přesto za pomoci pečovatelek dělá znovu vše, co měla vždy ráda.  

Proč je rehabilitace důležitá?
„Život je pohyb a pohyb ovlivňuje kvalitu života každého člověka. Ve vysokém věku to platí dvojnásobně, i když pohyb klientů Sue Ryder má své zvláštní cíle. Zmírnit bolesti, mít sílu vstát, ovládat tělo, bojovat proti proleženinám, chodit a nepadat, udržet si zájem o okolní svět   … Víme, že v neposlední řadě má rehabilitace a zlepšení fyzické kondice blahodárný vliv na psychickou pohodu našich klientů. I minimální výsledky jsou pro starého člověka velmi důležité a je za ně opravdu vděčný!“, říká Kateřina Holmanová z rehabilitace Sue Ryder.  

_________________________________________________________________________________________
Děkujeme za podporu:

Krásné zážitky přeji
Roman Šebl
300 Kč
Snad i to málo trochu pomůže.....Jitka Zítková
300 Kč
Ať se zážitky líbí. Fandím vám 🍀
Monika Schenková
200 Kč
Ať se starouškům daří a stroj si užívají ❤️❤️❤️❤️
Jana Gříbková
100 Kč
❤️
Majka Tykalová
250 Kč
Držím palce ať se částka vybere ❤️
Irena Štilcová
100 Kč
Ať Vám to šlape!
Hana Jeřábková
500 Kč
Užijte si Motomed a sportu zdar!
Lenka Drews
500 Kč
Každý den bychom měli projevovat vděčnost, úctu a respekt těm, kteří během svého života trpěli ve válkách nebo poválečných diktaturách .... aby jejich potomci mohli žít svobodně a v blahobytu.
Miroslav Bačík
1 000 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Sue Ryder, projekt: Jeden za všechny, všichni za důstojnost!