Akademie klasické hudby, z.ú.


Kultura, umění a historie

KLUB MECENÁŠŮ DVOŘÁKOVY PRAHY

Hudba Antonína Dvořáka je schopna promlouvat universálním jazykem k samotné duši člověka. Představuje hodnoty, které daly vzniknout festivalu Dvořákova Praha. Sdílíte umělecký význam jeho odkazu a jste příznivci našeho festivalu? Jedině s Vaší podporou můžeme rozeznít festivalové fanfáry.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Pod symbolickou taktovkou Antonína Dvořáka vznikl mecenášský orchestr, který uvítá všechny obdivovatele mistrova díla. Struny nástrojů ze vzácného zlata a stříbra, bronzové či měděné textury žestí, všechny tyto drahé kovy zpodobňují jednotlivé kategorie členství.

Která kategorie bude ta Vaše?

PLATINOVÍ MECENÁŠI / Sóloví hráči (100 000 Kč a více)
Sólista je v ideálním případě člověk, který svým uměním i charismatem strhne všechny na svou stranu. Orchestr za ním hraje jako nikdy předtím, publikum užasne, co všechno sólista dokáže. Ti nejlepší nejsou sobečtí exhibicionisté, ale štědré osobnosti, které se o své umění dovedou podělit ve velkém.

ZLATÍ MECENÁŠI / Harfa (50 000 Kč a více)
Byl to Lumír a další bájní pěvci, kteří za zvuků svých harf opěvovali mytický Vyšehrad. I legendární irští bardi křižovali zelený ostrov s harfami v rukou. Také v dnešním orchestru je harfa odvážnou nositelkou důležitých zpráv. Bloudí mezi ostatními nástroji sama, naslouchají jí přitom všichni.

STŘÍBRNÍ MECENÁŠI / Klávesové nástroje (20 000 Kč a více)
Dnešní orchestr s klavírem, celestou nebo cembalem získává nebeský lesk i úžasnou rytmickou energii. Stačí jen několik dotyků kláves a všechno se najednou změní. Zvuk orchestru zakrouží a vzlétne až do oblak.

BRONZOVÍ MECENÁŠI / Dechové nástroje (10 000 Kč a více)
Představte si largo z Novosvětské a hned se vám vybaví i lehce nostalgický tón anglického rohu. Vzpomeňte si, jak krásně se sbíhají klarinety s flétnami, když vyprávějí o soutoku Studené a Teplé Vltavy. Dechové nástroje tříbí charakter orchestru, podtrhují jeho osobnost.

MĚDĚNÍ MECENÁŠI / Smyčcové nástroje (1 500 Kč a více)
Zaslechli jste už někdy chvalozpěvy na unikátní zvuk České filharmonie? Doneslo se k vám něco o vláčném legatu Berlínských filharmoniků? Ať už ano, nebo ne: tyto charakteristiky se z větší části týkají smyčcových nástrojů. Právě ony tvoří základní masiv orchestrálního zvuku. Právě na nich všechno stojí.

 
Jak použijeme Vaši podporu?

Naším cílem je nejen shromažďovat finanční příspěvky tolik potřebné pro zajištění programové a organizační kvality festivalu, ale získat i materiální či morální podporu, která nám pomůže rozvíjet konkrétní projekty, jež jsou s festivalem úzce spjaty. Finance, zkušenosti, vědomosti a osobní angažovanost členů KLUBU MECENÁŠŮ směřujeme do těchto oblastí:
·       péče o kulturní dědictví a odkaz světově nejuznávanějšího českého skladatele Antonína Dvořáka (festival Dvořákova Praha),
·       propagace českého hudebního umění doma i v zahraničí (Cena Antonína Dvořáka),
·       podpora mladých umělců, začínajících hudebníků a mládeže se zájmem o kulturu (Pro budoucnost).

Členství je určeno pro privátní i firemní dárce. Jeho platnost je vždy jeden kalendářní rok (ročník festivalu).
Podpora má formu daru.

Více o možnostech členství a jeho benefitech najdete na
https://www.dvorakovapraha.cz/o-festivalu/podporte-nas/


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Vše dobré, hlavně zdraví!

Michael Aschermann
1 500 Kč

Prosim uvest i jmeno manzelky, Marcely Rychle. Dekuji.

Ludek Rychly
1 500 Kč

Hudba je můj duševní motor

martina němcová
1 500 Kč

Přejeme hodně zdaru a ať vše vyjde jako v loňském roce!

Markéta a Luděk Nezbedovi
10 000 Kč

Vážení přátelé, jsme s manželkou Vašimi přáteli a přjměte náš dar s přáním mnoha zdaru a s pozdravem manželé Renata a Bohuslav Ledlovi

Bohuslav Ledl
1 500 Kč

Looking forward to my first visit to Praha and concert (s)

Beatrice Leyba
100 €

Hodně zdaru v budoucí umělecké tvorbě a v organizaci festivalu.

Martin Chládek

pro nesmrtelnou Dvořákovu hudbu

Jana Kopecka
1 500 Kč