Akademie klasické hudby, z.ú.


Kultura, umění a historie

KLUB MECENÁŠŮ DVOŘÁKOVY PRAHY

Hudba Antonína Dvořáka je schopna promlouvat universálním jazykem k samotné duši člověka. Představuje hodnoty, které daly vzniknout festivalu Dvořákova Praha. Sdílíte umělecký význam jeho odkazu a jste příznivci našeho festivalu? Jedině s Vaší podporou můžeme rozeznít festivalové fanfáry.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Pod symbolickou taktovkou Antonína Dvořáka vznikl mecenášský orchestr, který uvítá všechny obdivovatele mistrova díla. Struny nástrojů ze vzácného zlata a stříbra, bronzové či měděné textury žestí, všechny tyto drahé kovy zpodobňují jednotlivé kategorie členství.

Která kategorie bude ta Vaše?

PLATINOVÍ MECENÁŠI / Sóloví hráči (100 000 Kč a více)
Sólista je v ideálním případě člověk, který svým uměním i charismatem strhne všechny na svou stranu. Orchestr za ním hraje jako nikdy předtím, publikum užasne, co všechno sólista dokáže. Ti nejlepší nejsou sobečtí exhibicionisté, ale štědré osobnosti, které se o své umění dovedou podělit ve velkém.

ZLATÍ MECENÁŠI / Harfa (50 000 Kč a více)
Byl to Lumír a další bájní pěvci, kteří za zvuků svých harf opěvovali mytický Vyšehrad. I legendární irští bardi křižovali zelený ostrov s harfami v rukou. Také v dnešním orchestru je harfa odvážnou nositelkou důležitých zpráv. Bloudí mezi ostatními nástroji sama, naslouchají jí přitom všichni.

STŘÍBRNÍ MECENÁŠI / Klávesové nástroje (20 000 Kč a více)
Dnešní orchestr s klavírem, celestou nebo cembalem získává nebeský lesk i úžasnou rytmickou energii. Stačí jen několik dotyků kláves a všechno se najednou změní. Zvuk orchestru zakrouží a vzlétne až do oblak.

BRONZOVÍ MECENÁŠI / Dechové nástroje (10 000 Kč a více)
Představte si largo z Novosvětské a hned se vám vybaví i lehce nostalgický tón anglického rohu. Vzpomeňte si, jak krásně se sbíhají klarinety s flétnami, když vyprávějí o soutoku Studené a Teplé Vltavy. Dechové nástroje tříbí charakter orchestru, podtrhují jeho osobnost.

MĚDĚNÍ MECENÁŠI / Smyčcové nástroje (1 500 Kč a více)
Zaslechli jste už někdy chvalozpěvy na unikátní zvuk České filharmonie? Doneslo se k vám něco o vláčném legatu Berlínských filharmoniků? Ať už ano, nebo ne: tyto charakteristiky se z větší části týkají smyčcových nástrojů. Právě ony tvoří základní masiv orchestrálního zvuku. Právě na nich všechno stojí.

 
Jak použijeme Vaši podporu?

Naším cílem je nejen shromažďovat finanční příspěvky tolik potřebné pro zajištění programové a organizační kvality festivalu, ale získat i materiální či morální podporu, která nám pomůže rozvíjet konkrétní projekty, jež jsou s festivalem úzce spjaty. Finance, zkušenosti, vědomosti a osobní angažovanost členů KLUBU MECENÁŠŮ směřujeme do těchto oblastí:
·       péče o kulturní dědictví a odkaz světově nejuznávanějšího českého skladatele Antonína Dvořáka (festival Dvořákova Praha),
·       propagace českého hudebního umění doma i v zahraničí (Cena Antonína Dvořáka),
·       podpora mladých umělců, začínajících hudebníků a mládeže se zájmem o kulturu (Pro budoucnost).

Členství je určeno pro privátní i firemní dárce. Jeho platnost je vždy jeden kalendářní rok (ročník festivalu).
Podpora má formu daru.

Více o možnostech členství a jeho benefitech najdete na
https://www.dvorakovapraha.cz/o-festivalu/podporte-nas/


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Držíme palce v roce 2024

Radovan Mayer
2 500 Kč

Dvorakova Praha became an iconic festival in Prague, organized with highest standards and top level performances! Wishing a huge success in 2024!
Olga & Tony Khatskevich.

Tony and Olga Khatskevich

Dvořákova Praha je jedinečný projekt. Věřím, že díky úžasné práci organizátorů festivalu budeme
mít i nadále možnost užít si mistrovské dílo Antonína Dvořáka a jiných skladatelů v podání nejlepších interpretů současnosti. Děkuji!!!

Tereza Šmrhová Kovács
20 000 Kč

S úctou a respektem k tomu, co už léta tak dobře děláte.

Vladimír Bystrov
50 000 Kč

Tak se nám o ten odkaz prapradědečka i nadále tak hezky starejte! :)

Petr A Gabriela Dvořákovi
10 000 Kč

Děkujeme za skvělou akci.

Radovan Mayer
2 500 Kč

Dvorakova Praha is a fantastic festival, bringing big joy to true classical music fans and a great tribute to Antonin Dvorak, one of the only geniuses in the entire history!
Looking forward for another great success in 2023!

Tony Khatskevich

Ráda přispěji na dobro věci, neboť každý rok DP navštívím. Hudba je nástrojem lásky a dobra.

Martina Němcová
1 500 Kč

Looking forward to my tenth visit to Praha and concert (s), and for the other in next years !

François Aubert
65 €

Rád přispívám mnoho let na několik oblíbených festivalů - Dvořákova Praga, Smetanova Litomyšl, Za poklady Broumovska, Zlatá Pecka Chrudim, České filharmonii a talentované mládeži.

MUDr. Aleš Zlámal
1 500 Kč