Liga na ochranu zvířat ČR místní organizace Olomouc


Zvířata

Podpora a pomoc pro psy v útulku Olomouc

Pomáháme těm, kteří si sami nedokážou pomoci, a život se s nimi často vůbec nemazlil. Útulek pro některé z nich znamená záchranu života a novou šanci na život...

vybíráme od 12.1.2019
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Spolu s vámi můžeme každoročně pomoci téměř 600 zvířatům v nouzi. Díky vám a vaší podpoře jim dokážeme poskytnout odpovídající péči, vyléčit jejich bolístky na těle i na duši a přiblížit je novému štěstí - novému láskyplnému domovu. A to už bezmála 30 let.

Co vše se podařilo za dobu nepřetržitého provozu útulku Olomouc od roku 1991?

  • pomohli jsme téměř 16 000 psů, 400 kočkám, ale také fretkám, osmákům a další drobotině
  • péčí o zvířata v nouzi jsme strávili více jak 350 000 hodin
  • vybudovali jsme útulek s kapacitou pro celkem 100 zvířat
  • vyléčili přes 3 000 vážně zraněných  nebo nemocných zvířat
  • našli nový domov, nebo vrátili k majitelům téměř 99% všech zvířat
Zažili jsme spoustu psích duší, pro které přišla pomoc v poslední chvíli, a pro které se začala díky podpoře veřejnosti, psát nová kniha života. Pojďte se s námi na pár z nich podívat.

DEX
Dex je jeden z případů nevědomého týrání zvířat. Jeho majitelé nebyli schopni se o něj, aniž by si to uvědomovali, adekvátně postarat a tak se neléčené problémy stávaly rozsáhlejšími a rozsáhlejšími. Kožní problémy a neléčený zdravotní stav způsoboval Dexovi dlouhodobé utrpení. Dex v útulku bere léky, je na speciální dietě a kůže se mu pravidelně ošetřuje. Ulevilo se mu, velmi pookřál a je z něj veselý a zvídavý pes.


HACHICO
"ten s gumičkou vrostlou do krku".  Hacicho musel velmi trpět, bolest, kterou způsobovala gumička vrostlá do krku, musela být nepředstavitelná. Gumička se zařezávala tak hluboko, že postupně prostupovala skrz krk a ohrožovala tak velmi vážně jeho život. Hacicho si po krutém zacházení nese následky - šestrkát byl vrácen z adopce kvůli pokousání. Tak moc se po tom všem bál o svůj život, že se raději bránil. Nakonec ale i tady došlo na happy end - Hacicho našel trvalý domov.


PSI Z OLOMOUCKÉ MNOŽÍRNY
Jedna malá místnost, ve které se tlačilo více jak dvacet pejsků, všude špína, výkaly. Roky žili ve tmě a množili se nekontrolovatelně mezi sebou. Fyzický i psychický stav těchto psů byl více než žalostný. Velmi dlouho trvalo, než začali opět věřit lidem a výrazně se zlepšil jejich zdravotní stav.


SÁRA
Sára byla do útulku přijata jako štěně, s komplikovanými zlomeninamiobou předních nohou. A to tak komplikovanými, že někteří veterináři zákroku příliš nevěřili. Je to jeden z finančně nejnáročnějších případů poslední doby. Nejen operace obou nohou, ale následné rehabilitace a doba, kterou celá léčba zabrala. Několik měsíců musela být Sára v naprostém klidu, dojíždělo se na speciální terapie na kliniku do Brna a muselo se opatrně nohy cvičit. Po několika měsících se ale podařilo a Sára zase běhá.


JORKY
Jorkšírek, kterého jsme pojmenovali Jorky, byl nalezen s vážně poraněnou nohou, pravděpodobně po srážce s autem. Byla u něj nutná okamžitá veterinární pomoc. Vše dobře dopadlo a Jorky si užívá šťastný život se svými páníčky.


IGGY
Iggy pochází z nechvalně známé kauzy týraných štěňat, kde štěňata umírala nebo se ztrácela. Následkem omezování výživy došlo k růstovým deformacím končetin a bohužel i díky fyzickému týrání pak k četným zlomeninám. Iggy měla zlominy různého staří a to u obou zadních nohou, všude po těle výrazné podlitiny. Nákladné operace a rehabilitace nakonec byly úspěšné a Iggy přes všechno toto utrpení nezanevřela na lidi a je spokojená v novém domově.


Děkujeme, že nám pomáháte uskutečňovat takovéto záchranné akce! Bez vaší podpory bychom nic z toho nedokázali, opravdu každý příspěvek pomáhá zachránit psí životy.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (3)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Tato financni castka je pro Dexika.
Zdravi Alena Kyselova

Alena Kyselova
2 000 Kč

Financni castka pro pejska jmenem Dexik.

Alena Kyselova
2 000 Kč

Financni castka je pro Dexika.

Alena Kyselova
2 000 Kč

Příspěvek na Lauru (5367)

Ivana Dobrotova
300 Kč

Dobrý den, Pořádal jsem soutěž na instagramu a navrhl jsem, že finanční částku co jsem do soutěže vložil můžeme darovat útulku. A soutěžícím se nápad líbil a tímto vám jejich výhru zasíláme. Hodně štěstí obyvatelům Vašeho útulku. S pozdravem Samy můj instagram: @samyandhisdog.

Samy
333 Kč

Olomoucký psí útulek podporuji již několik let ve formě krmiv, tentokrát jsem se však rozhodl zaslat peněžní dar, neboť v těchto dnech je o to více důležité si pomáhat. Doufám, že můj dar Vám a němým tvářím alespoň trochu pomůže.

David Štěpánek
1 000 Kč

Pro ta zvířata, jenž neměla štěstí ve svém životě.

Dušan Gargulák
300 Kč

Dobry den, jak jsem jiz psala pred casem velice rada budu prispivat nekolikrat do roka(jednorazove) na virtualni adopci pejska jmenem Dex 4957.Cheers Alena Kyselova

Alena Kyselova
5 000 Kč

Sice jen 100 Kč měsíčně, ale věřím že pomohou i tak

Jitka Komendová
100 Kč

Je skvělé, že existují lidé, kteří se o tyto psí nalezence postarají. Děkuji 🙂

Eva Pluskalova
300 Kč