Kola pro Afriku o.p.s.


Děti, mládež, rodina Rozvojová spolupráce

Na kole ke vzdělání

POMOZTE NÁM prodloužit životnost darovaných kol pro školáky v Gambii až na 10 let = celá základní školní docházka, a nejen to. Finanční sbírka podporuje osazení kol novými náhradními díly, přepravu kol k dětem do škol, nabytí technických a podnikatelských dovedností školních mechaniků v Gambii, kteří se dětem o kola starají, naši terénní práci v Gambii tj. osobní podporu a monitoring stavu projektu přímo na školách a u mechaniků, a celou životaschopnost projektu.

vybíráme od 11.12.2018

Na kole ke vzdělání

Pomozte udržet a rozvíjet podporu vzdělání a pracovních příležitostí v Gambii.
80 893 Kč

přispělo

60 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Podporou vzdělanosti sledujeme větší soběstačnost místních v aktivním rozvoji jejich země.  Podpořte s námi školní docházku dětí v Gambii po CELOU dobu jejich základního vzdělávání.

Náklady na udržitelnou cestu kola od dárce ke školákovi jsou nyní přibližně 1000 Kč (práce, materiál, služby). V roce 2020, chceme pomoci ke vzdělání dalším 500 dětem. Přidáte se k nám?

Mnoho gambijských dětí musí do školy docházet 5 - 10 km pěšky, případně nedocházejí vůbec. Nemohou si to z důvodu vzdálenosti a dalších povinností v rodinných hospodářstvích dovolit. Od roku 2012 jim tedy na cestě do školy pomáháme předáním kola od českých dárců.

Aby kola školákům déle vydržela v písčitém terénu, technicky je upravujeme a osazujeme díly, které prodlouží životnost kol. Kola zbavujeme převodového systému, necháme na nich jen jednu brzdu. Přidáme zapouzdřené středové složení - v Gambii chráněné zejména před prachem a pískem. Přidáme nový jednopřevodník, nový pevný řetěz, šroubovací jednokolečko na zadní náboj. Kola upravují v rámci resocializačního programu vězni pod odborným dohledem našeho mistra v Heřmanické věznici.

Takto opravená kola převážíme dvakrát ročně do Gambie (1 kontejner = 500 kol). V Gambii kola dodáváme do předem vybraných škol, které je zapůjčují dětem vybraným dle kritéria docházkové vzdálenosti. S koly se snažíme dětem dodat i bezpečnostní vesty.

Dětem se tam o kola starají školní mechanici, které školíme a poskytujeme jim potřebné nářadí. Posilujeme také osobní spolupráci a monitoring stavu projektu na školách - tedy naši soustavnou terénní práci v Gambii.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Věnují skauti a skautky z Lidečka a Horní Lidče :)

Ludmila Rumankova Muzikovska
1 000 Kč

Dárek k dnešnímu svátku

Tomas Cenkl

HODNĚ ŠTĚSTÍ.

Jana Malíková
520 Kč

At to dobre jezdi...

Dárce

za ochotu pomoci :-)

Martina Jarošová
300 Kč

Thank you for the work you do. I hope that my bike and my little donation can help!

Anna A

Rád podpořím věc, která má smysl a klobouk dolů, za všechno to úsilí, které tomu věnujete!

David Balvín
300 Kč

Velmi prospěšný projekt.Doufám,že i můj drobný příspěvek pomůže.

Květuše Vítová
300 Kč

Romane klobouk dolů k propracovanosti celeho projektu KpA. Moc vám fandím.

JANA KOBEZDOVA
1 300 Kč

Aby vzdělání nebylo jen privilegium.

Dárce
700 Kč