Kola pro Afriku o.p.s.


Děti, mládež, rodina Rozvojová spolupráce

Kolo - klíč ke vzdělání gambijských dětí a cesta k obživě dospělých Gambijců

POMOZTE NÁM prodloužit životnost darovaných kol pro školáky v Gambii. PODPOŘTE naše úsilí sledující vytváření pracovních příležitostí pro dospělé obyvatele Gambie. Finance POUŽIJEME na přepravu darovaných kol do gambijských škol, na nákup nových a nezbytných náhradních dílů a nářadí na opravu školních kol která zajistí, že kola zvládnou písčitý terén a vydrží dětem fungovat co nejdéle. Protože všechna dovezená kola potřebují průběžné opravy, finance použijeme také na náklady technických workshopů, ve kterých předáváme dovednosti cyklo mechanika gambijským mužům i ženám, kteří si s naší pomocí otevírají vlastní podnikání v místních komunitách a vesnicích. V letošním roce plánujeme otevřít také první cyklocentrum v Gambii, které by dosavadním opravářům kol nabídlo místo pro nákup nových i použitých kol, náhradních kolových dílů a nářadí s možností strojového výpletu zadních kol, která doslouží v africkém terénu nejdříve. Protože jsme získali darem vyplétací stroj, je současnou prioritou naší sbírky dostat stroj z ČR do Gambiie. Díky stroji nalezenou další Gambijci a Gambijky pracovní uplatnění a opraváři zázemí pro vlastní rozvoj.

vybíráme od 11.12.2018

Na kole ke vzdělání

Pomozte udržet a rozvíjet podporu vzdělání a pracovních příležitostí v Gambii.
185 902 Kč

přispělo

79 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Podporou vzdělanosti sledujeme větší soběstačnost místních v aktivním rozvoji jejich země.  Podpořte s námi školní docházku dětí a zaměstnanost dospělých v Gambii.

Náklady na udržitelnou cestu kola od dárce ke školákovi jsou nyní přibližně 1000 Kč (práce, materiál, služby). V roce 2021, chceme pomoci ke vzdělání dalším 300 dětem a pomoci k pracovnímu uplatnění 20ti novým cyklo mechanikům.

Přidáte se k nám?

Mnoho gambijských dětí musí do školy docházet 5 - 10 km pěšky, případně nedocházejí vůbec. Nemohou si to z důvodu vzdálenosti a dalších povinností v rodinných hospodářstvích dovolit. Od roku 2012 jim tedy na cestě do školy pomáháme předáním kola od českých dárců.
Naší další vizí r. 2021 je nově "adopce kola". Obdarované děti si nejprve kolo z transportního balíčku složí v rámci týdenního workshopu s našimi gambijskými mechaniky. Tím získají základní dovednosti opravy kola a především prohloubí svůj vztah k získanému daru a odpovědnosti za něj. Po třech letech, kdy dítě o darované kolo pečuje a kdy dokončí školní docházku bude moci dojít k adopci školního kola, které pak zůstane v jeho osobním vlastnictví.

Aby kola dětem vydržela v písčitém terénu co nejdéle, technicky je upravujeme a osazujeme díly, které prodlouží životnost kol. Kola zbavujeme převodového systému, necháme na nich jen jednu brzdu a přední kolo. Přidáme zapouzdřené středové složení - v Gambii chráněné zejména před prachem a pískem. Přidáme nový jednopřevodník, nový pevný řetěz, šroubovací jednokolečko na zadní náboj. Takto upravená kola připravujeme do transportních balíčků a spolu s novými náhradními díly vypravujeme do Gambie (1 kontejner = 500 kol).


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

+++ HELLO AFRIKA +++

Miroslav Pražan
500 Kč

Dobrý den, částku posílám prostřednictvím maturantek ze třídy 4.B naší Střední pedagogické školy v Kroměříži. Každoročně se zapojujeme do benefiční akce Sněhuláci pro Afriku a tak slečny celý svůj zůstatek z třídního fondu věnovaly právě dětem ☺.

Ilona Helisová
2 100 Kč

Keep up your good job! Greetings from Poland:)

Fellow cyclist

Hodně štěstí :-)

Ondřej Raus
150 Kč

Přikládám 1 kolo Eska s dvojtácem a pětikolečkem ve sběrně v Litoměřicích :-)

Jaroslav Veselka

Věnují skauti a skautky z Lidečka a Horní Lidče :)

Ludmila Rumankova Muzikovska
1 000 Kč

Dárek k dnešnímu svátku

Tomas Cenkl

HODNĚ ŠTĚSTÍ.

Jana Malíková
520 Kč

At to dobre jezdi...

Dárce

za ochotu pomoci :-)

Martina Jarošová
300 Kč