Kola pro Afriku o.p.s.


Děti, mládež, rodina Rozvojová spolupráce

Na kole ke vzdělání

Pomozte nám prodloužit životnost darovaných kol pro školáky v Gambii až na 10 let = celá základní školní docházka. Finanční sbírka podpoří osazení kol novými náhradními díly v Heřmanické věznici (kvůli náročnému písčitému terénu v Gambii), bezpečnost dětí na kole a přepravu dalších 500 kol k dětem. Dále podpoříte nabytí technických dovedností školních mechaniků v Gambii, kteří se dětem o kola starají, a naši terénní práci v Gambii tj. osobní podporu a monitoring stavu projektu přímo na školách.

vybíráme od 11.12.2018

Na kole ke vzdělání

Pomozte nám prodloužit životnost darovaných kol pro školáky v Gambii až na 10 let.
21 553 Kč
vybráno 22 % z 100 000 Kč

zbývá

72 dní

přispělo

13 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Podporou vzdělanosti sledujeme větší soběstačnost místních v aktivním rozvoji jejich země.  Podpořte s námi školní docházku dětí v Gambii po CELOU dobu jejich základního vzdělávání.

Náklady na udržitelnou cestu kola od dárce ke školákovi jsou nyní přibližně 1000 Kč (práce, materiál, služby). V roce 2020, chceme pomoci ke vzdělání dalším 500 dětem. Přidáte se k nám?

Mnoho gambijských dětí musí do školy docházet 5 - 10 km pěšky, případně nedocházejí vůbec. Nemohou si to z důvodu vzdálenosti a dalších povinností v rodinných hospodářstvích dovolit. Od roku 2012 jim tedy na cestě do školy pomáháme předáním kola od českých dárců.

Aby kola školákům déle vydržela v písčitém terénu, technicky je upravujeme a osazujeme díly, které prodlouží životnost kol. Kola zbavujeme převodového systému, necháme na nich jen jednu brzdu. Přidáme zapouzdřené středové složení - v Gambii chráněné zejména před prachem a pískem. Přidáme nový jednopřevodník, nový pevný řetěz, šroubovací jednokolečko na zadní náboj. Kola upravují v rámci resocializačního programu vězni pod odborným dohledem našeho mistra v Heřmanické věznici.

Takto opravená kola převážíme dvakrát ročně do Gambie (1 kontejner = 500 kol). V Gambii kola dodáváme do předem vybraných škol, které je zapůjčují dětem vybraným dle kritéria docházkové vzdálenosti. S koly se snažíme dětem dodat i bezpečnostní vesty.

Dětem se tam o kola starají školní mechanici, které školíme a poskytujeme jim potřebné nářadí. Posilujeme také osobní spolupráci a monitoring stavu projektu na školách - tedy naši soustavnou terénní práci v Gambii.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Romane klobouk dolů k propracovanosti celeho projektu KpA. Moc vám fandím.
JANA KOBEZDOVA
1 300 Kč
Aby vzdělání nebylo jen privilegium.
Dárce
700 Kč
Navštívila jsem díky Silvestrovi školu v Gambii, za což mu tímto děkuji, o tomto projektu jsem nevěděla. Já jsem si své kolo pořídila , abych se mohla denně na něm dopravovat 10km do práce, a také i díky kolu jsem se každé ráno do práce těšila. Nyní po změně místa zaměstnání již kolo nepotřebuji, proto z prodeje kola touto formou daruji kolo pro školáka v Gambii, aby se mohl těšit nejen z cesty do školy každé ráno, ale také ,aby tímto měl možnost získat vzdělání. Děkuji také všem , kteří se na tomto projektu podílí ...Tak do toho šlápni Gambie!!! :-D
Blanka Ingrová
1 000 Kč