Jako doma - Homelike, o.p.s.


Sociálně znevýhodněné skupiny

Dar pro Jídelnu Kuchařek bez domova

Jídelna Kuchařek bez domova pomáhá ženám bez domova zvednout se z obtížné situace, získat zaměstnání a vrátit se do běžného života. Jak? Vařením a vzájemným respektem! Kuchařky bez domova vaří rostlinné pochoutky, ale také pomáhají jedna druhé, vzdělávají sebe i jiné, hrají divadlo, bourají předsudky, vydávají noviny, pomáhají potřebným a planetě, zkrátka mění svět. Slovo „kuchařka“ s námi dostalo nový rozměr.

vybíráme od 10.12.2018
Pravidelným darem pomůžete Jídelně dlouhodobě. Můžete ale přispět i jednorázově. Každé zapojení je důležité.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

V Jako doma se potkáváme se ženami bez domova už 9 let. Zásadním tématem je pro ně práce. Při hledání zaměstnání se setkávají s vícenásobnou diskriminací - protože jsou ženy, cizinky, Romky, mají zdravotní potíže, chybí jim peníze... I proto naším prvním projektem byly Kuchařky bez domova. Začali jsme objíždět akce se stánkem a ukazovat, že ženy bez domova jsou platné a prospěšné členky společnosti. Často ty, kdo to potřebují slyšet nejvíce, jsou totiž právě ženy samotné. A protože i Kuchařky bez domova potřebují svoje doma, otevřeli jsme 22.3.2017 sociální bistro v Brožíkově 6, kde jsme dodnes.

V Jídelně pracuje přes deset žen se zkušeností s bezdomovectvím, ať už na smlouvu, nebo formou brigády. Máme také dluhovou poradkyni, která s Kuchařkami řeší jejich dluhy. Ženy získávají zkušenosti v profesionální kuchyni, díky čemuž mohou získat stálou práci v Jídelně či jinde v gastronomii. Spolu se ženami se tak postupně učíme, jak podporovat nejen je, ale i další potřebné a přírodu.

Záleží nám na planetě a proto vaříme chutné, rostlinné a cenově dostupné pokrmy a využíváme potravinové přebytky, které odebíráme od farmářů i řetězců. Kromě jídla na místě nabízíme i dovážku, se stánkem navštěvujeme nejrůznější akce a máme bohaté zkušenosti s cateringy. Obyvatelé Prahy 5 v nouzi si k nám mohou přijít pro jídlo zdarma a v rámci projektu Potěš obědem dovážíme obědy seniorům, seniorkám a rodičům samoživitelům v tísni.

Nechceme nabízet jídlo jen pro bohaté a tak se neustále potýkáme s finanční udržitelností. Vaše dary nám umožňují udržet rozpočet Jídelny v rovnováze a rozvíjet aktivity na podporu její soběstačnosti. Dlouhodobá finanční stabilita pro nás znamená hlavně možnost zaměstnat další Kuchařky - a tím dál znásobit přínos Jídelny pro všechny. Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

hodně štěstí

Radim Ivan
2 000 Kč

Držím palce - držte se!

Klara Matouskova
5 000 Kč

<3

Jakub Hlaváč
200 Kč

:)

Amal Magomedov
500 Kč

Krásné Vánoce.

James Potter
100 Kč

Veselé Vánoce přejí Sylva a Ondra L.!

Vlaštovky
1 000 Kč

Šťastné a veselé

Jiřina

Vánoční příspěvek.

Tomáš Trinner
5 000 Kč

Od Magdy

Martin Topinka
2 000 Kč

Merry Christmas!

Tereza F.
300 Kč