Jako doma - Homelike, o.p.s.


Sociálně znevýhodněné skupiny

Dar pro Jídelnu Kuchařek bez domova

Jídelna Kuchařek bez domova zaměstnává ženy bez domova a spolu s nimi se učí, jak jim pomoci. Vést podnik nás stojí hodně času, sil, financí i trpělivosti, ale s každým úspěchem, dobrým jídlem i pozitivní zpětnou vazbou máme radost. Finančním darem pomůžete stabilizaci a rozvoji Jídelny.

vybíráme od 10.12.2018
Pravidelným darem pomůžete Jídelně dlouhodobě. Můžete ale přispět i jednorázově. Každé zapojení je důležité.
191 107 Kč

přispělo

171 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Jídelna Kuchařek bez domova vznikla, aby podpořila ženy bez domova. Při setkávání se s nimi jsme zjistili, že jedním pro ně zásadním tématem je práce. Při hledání práce se setkávají s dvojitou diskriminací - na základě toho, že jsou ženy a na základě svého sociálního statusu - tedy že jsou chudé.

Jídelnu jsme otevřeli 22.3.2017. Pracují zde na smlouvu 3 ženy se zkušeností s bezdomovectvím, máme dluhovou poradkyni, která s nimi řeší jejich dluhy. Dále s námi spolupracují další ženy formou brigády, získávají zkušenosti v profesionální kuchyni, mohou tak získat stálou práci v Jídelně či jinde v gastronomii.

Stále se potýkáme s finanční udržitelností Jídelny, vaše dary nám pomohou ji dlouhodobě stabilizovat a rozvíjet aktivity, které nám pomohou vydělávat na její provoz.

Jídelna nabízí veganské obědy a různé sladké i slané dobroty (i s sebou), připravujeme catering, jezdíme se stánkem na nejrůznější akce, zpracováváme přebytky ovoce a zeleniny, které by se jinak vyhodily. Do budoucna plánujeme pořídit "foodtruck" nebo otevřít "hladové" okno s jídlem Kuchařek bez domova v centru Prahy.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Merry Christmas!

Tereza F.
300 Kč

Krásné Vánoce a hodně zdraví a spokojenosti v roce 2021

EvaH

Papa

Anna Luňáková
50 Kč

Držte se!

Tereza Kotas

Od Míši za obrázky. Díky, držte se.

Michaela Červená
3 222 Kč

Mila Lexo, opozdene ale prece si s tebou davam narozeninovyho panaka. Delas skvelou praci. Pusu. Lucie

Lucie Benschop
500 Kč

Prejeme hodne stesti a uspechu pri tomto peknym projektu!

Jan Pokorny
2 000 Kč

Mám vás ráda, pokračujte prosím! Přijdu brzy na oběd.

Noika

Líbí se mi moc co děláte, škoda že nejsem blíž. Držím palce a přeji ať vydržíte, když ženský drží při sobě, je to dobré :-) Marcela

Marcela
500 Kč

Dík za to, co děláte! Má to smysl.

Hana Halamová