Jako doma - Homelike, o.p.s.


Sociálně znevýhodněné skupiny

Dar pro Jídelnu Kuchařek bez domova

Jídelna Kuchařek bez domova zaměstnává ženy bez domova a spolu s nimi se učí, jak jim pomoci. Vést podnik nás stojí hodně času, sil, financí i trpělivosti, ale s každým úspěchem, dobrým jídlem i pozitivní zpětnou vazbou máme radost. Finančním darem pomůžete stabilizaci a rozvoji Jídelny.

vybíráme od 10.12.2018
Pravidelným darem pomůžete Jídelně dlouhodobě. Můžete ale přispět i jednorázově. Každé zapojení je důležité.
57 853 Kč

přispělo

63 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Jídelna Kuchařek bez domova vznikla, aby podpořila ženy bez domova. Při setkávání se s nimi jsme zjistili, že jedním pro ně zásadním tématem je práce. Při hledání práce se setkávají s dvojitou diskriminací - na základě toho, že jsou ženy a na základě svého sociálního statusu - tedy že jsou chudé.

Jídelnu jsme otevřeli 22.3.2017. Pracují zde na smlouvu 3 ženy se zkušeností s bezdomovectvím, máme dluhovou poradkyni, která s nimi řeší jejich dluhy. Dále s námi spolupracují další ženy formou brigády, získávají zkušenosti v profesionální kuchyni, mohou tak získat stálou práci v Jídelně či jinde v gastronomii.

Stále se potýkáme s finanční udržitelností Jídelny, vaše dary nám pomohou ji dlouhodobě stabilizovat a rozvíjet aktivity, které nám pomohou vydělávat na její provoz.

Jídelna nabízí veganské obědy a různé sladké i slané dobroty (i s sebou), připravujeme catering, jezdíme se stánkem na nejrůznější akce, zpracováváme přebytky ovoce a zeleniny, které by se jinak vyhodily. Do budoucna plánujeme pořídit "foodtruck" nebo otevřít "hladové" okno s jídlem Kuchařek bez domova v centru Prahy.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Ať se vám daří!
Anna Karnikova
Byly jste narozeninový dárek :-)
Zuuza 1109
500 Kč
Peněžní dar je od dívčího skautského oddílu Sedmička, který každým rokem organizuje dobročinné secondhandy. Výtěžek pak putuje nějaké organizaci, která pomáhá ženám. U kuchařek bez domova jsme se jednou byly i podívat a chtěly jsme je alespoň takto podpořit.
Dárce
5 000 Kč
Držím palce! Vaše činnost má smysl.
Petr Havlíček
500 Kč
Milá děvčata, držím vám palce a mám radost, že je vaše jídelna zase otevřená. Kéž by bylo více projektů dlouhodobě pomáhajících ženám, které nevědí kudy kam. Když má člověk práci, jež je smysluplná a její výsledek poslouží druhým lidem, tak to je velké štěstí.
Monika Hoření