Společnost pro pomoc při Huntingtonově chorobě, z.s.


Osvěta a poskytování informací Zdraví

Podpora činnosti Společnosti pro pomoc při Huntingtonově chorobě, z.s.

SPHCH byla založena v roce 1991 jako svépomocné občanské sdružení, aby vytvořila podpůrný a vzdělávací program na pomoc pacientům trpícím Huntingtonovou chorobou a jejich rodinám, aby lépe porozuměly problémům a byly schopny je překonávat; a na podporu výzkumu různých aspektů této nemoci.

vybíráme od 30.11.2018

Společnost pro pomoc při Huntingtonově chorobě, z.s.

Přispěním jakékoliv částky podpoříte činnost pacientské organizace. Děkujeme.
51 100 Kč

přispělo

13 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
SPHCH však nepracuje pouze pro pacienty trpící HCH, ale též pro osoby v riziku a pro pečovatele, na které je kladeno největší, a často desítky let trvají břemeno péče o celou rodinu.

Pro osoby v riziku jsou nejdůležitější otázky genetického testování a dalšího vyrovnání se s osudem. Zde má největší význam edukace genetiků, psychologů a psychiatrů.

Pro pečovatele jsou připravovány jednak edukační přednášky z oblasti péče opacienta s HCH, jednak jsou zvány firmy, které prezentují své produkty, které usnadňují péči o pacienta s HCH. Nezapomínáme ani na psychologickou podporu pečovatelům a na relaxační techniky.

V České republice se předpokládá kolem 700–1000 nemocných s Huntingtonovou chorobou a 4-5x více osob v riziku, tedy 4 000-5 000 osob.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkujeme za vše.

Václav Soviš
300 Kč

Hodně zdaru všem.

lubos navratil
300 Kč