Labre, z.s.


Lidská práva Sociálně znevýhodněné skupiny

Přestupní stanice

Přestupní stanice je obchod s darovaným oblečením, který na přechodnou dobu zaměstnává lidi bez domova. V bezpečném prostředí jim pomáhá postavit se zpět na vlastní nohy a najít si stálou práci. Stávají se zde prodavači a provozními, podílejí se na chodu podniku a zároveň mají prostor na řešení své situace. Pomozte nám udržet Přestupku, abychom mohli dávat novou šanci těm, kdo potřebují pomoc dostat se z ulice. Staňte se i vy součástí!

vybíráme od 30.11.2018

Podpořme Přestupní stanici

V Přestupní stanici dáváme práci na přechodnou dobu a bezpečný prostor lidem bez domova, kteří zde získávají novou šanci. Společně s námi tvoří tým sociálního podniku, kde se snaží řešit své dluhy, zdravotní potíže, poškozené vztahy a nejisté bydlení. Díky naší i vaší podpoře mají dostatek času a pomoci, aby se postavili na vlastní nohy a začali znovu. Pomozte nám udržet Přestupku a nabídnout další pracovní místa lidem v nouzi. Staňte se také součástí!
120 028 Kč

přispělo

93 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Od svého založení jsme dali práci a zázemí 7 lidem bez domova, po výkonu trestu nebo s drogovou minulostí, kteří se snaží řešit své dluhy, zdravotní potíže, poškozené vztahy a nejisté bydlení. Díky naší i vaší podpoře mají dostatek času a pomoci, aby se postavili na vlastní nohy a začali znovu. 

Pravidelně organizujeme akce pro veřejnost za dobrovolné vstupné, kde dáváme prostor aktuálním tématům, ale i workshopům a kurzům, kde se lidé mohou seznámit a věnovat manuální DIY činnosti a trávení kvalitního času.

Rozdáváme oblečení, hygienu a potraviny lidem bez domova, naši kolegové bez domova je umí nasměrovat na správné služby a nabídnout potřebnou pomoc. Oblečení dáváme i do freeshopu, veřejných skříní a charit. S prvními mrazy organizujeme rozdávání těm, kdo k teplému oblečení nemají přístup.

Součástí Přestupky je i komunitní kuchyně, kde si každý může udělat čaj, kávu nebo si dát limonádu za dobrovolný příspěvek.

Potřebujeme vaši pomoc, abychom mohli pokračovat v práci, která má smysl a pozitivní výsledky a především udrželi Přestupku a nabídli další pracovní místa. 

  • Díky vaším příspěvkům můžeme poplatit platy našich zaměstnanců bez domova v nově chystaném obchodě! Naši kolegové s námi zůstávají minimálně půl roku, přičemž jejich čistá mzda během této doby je přibližně 60 tisíc.

  • V minulém roce jste nám pomohli pokrýt platy prodavačů na leden a únor 2019. Nyní potřebujeme podporu na rok 2020, abychom zaručili, že naši kolegové dostanou férový plat a mohou s námi zůstat tak dlouho, aby se stabilizovali a situaci zvládli sami.
Díky, že jste toho součástí!

Zkoukněte nás na https://www.facebook.com/prestupnistanice/ nebo www.prestupnistanice.cz
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Držíme palce Dan a Marťa

DeeDee
500 Kč

Snad to pomůže. Držím place!

Radek Hlavsa
200 Kč

Přejeme hodně štěstí, ať se vám daří :)

Dárce

Lidi s duší dělající věci mající smysl.

Viv

Platba Macramé II.

Kateřina Ramaislová
200 Kč

<3 ať se vám daří :)

Lan

Pošli to dál.

Dárce
300 Kč

Fandím!

René Nekuda
1 000 Kč

Všem držím palce.Každý si zaslouží šanci.

Petra Šrámková
100 Kč

Skvělý projekt, držím moc palce! :)

Helena Dvořáková