Zuzana Šulcová: Dárcovská výzva pro projekt Přestupní stanice

Pomoc pro Přestupku

vybíráme od 12.10.2020
1 900 Kč
vybráno 19 % z 10 000 Kč

přispělo

6 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Václav byl naším prvním prodavačem a se založením Přestupní stanice nám pomáhal. Během času, co u nás strávil, měl druhou práci, kterou si drží dodnes, našel si bydlení, splácí dluhy, je znovu v kontaktu s rodinou a v roce 2018 se oženil se skvělou Ivankou. Václav je zdárným příkladem motivace a splnění snů. V Přestupce je nyní jako angažovaný dobrovolník.


Přestupní stanice je trochu atypický second-hand.

Dává totiž práci lidem bez domova, pomáhá jim se zajištěním bytu a narovnáním rodinných vztahů.

Covidová doba však Přestupce trochu zamíchala s kartami a její existence je nyní nejistá.

Proto chci při příležitosti svých narozenin vyzvat nás všechny, abychom Přestupku a její zaměstnance podpořili.

Pojďme pomoci lidem bez domova, kteří to nevzdávají !

* * *

KOLIK DAROVAT?


Částka je na vás - zvolte si, kolik chcete poslat.
- 85 KČ zaplatí jednu pracovní hodinu zaměstnance v Přestupce.
- 680 Kč tak zaplatí jednu osmihodinovou směnu.
Lze si i zařídit trvalý platební příkaz a posílat pravidelnou pomoc na účet 2801087176/2010.

JAK PLATIT?

Lze platit bankovním převodem, PayU, Google Pay nebo kartou online.

DOSTANE PŘESTUPKA VŠECHNY PENÍZE?

Ano! Web Darujme.cz pošle Přestupce jednou týdně peníze, které se za uplynulých 7 dní vybraly. Nemusí se tedy čekat na dosažení cílové částky.
Labre, z.s.
Přestupní stanice je obchod s darovaným oblečením, který na přechodnou dobu zaměstnává lidi bez domova. V bezpečném prostředí jim pomáhá postavit se zpět na vlastní nohy a najít si stálou práci. Stávají se zde prodavači a provozními, podílejí se na chodu podniku a zároveň mají prostor na řešení své situace. Pomozte nám udržet Přestupku, abychom mohli dávat novou šanci těm, kdo potřebují pomoc dostat se z ulice. Staňte se i vy součástí!
Od svého založení jsme dali práci a zázemí 21 lidem bez domova, po výkonu trestu, s duševním onemocněním nebo s drogovou minulostí, kteří se snaží řešit své dluhy, zdravotní potíže, poškozené vztahy a nejisté bydlení. Díky naší i vaší podpoře mají dostatek času a pomoci, aby se postavili na vlastní nohy a začali znovu. Se stabilním zaměstnáním si obnovují návyky i sebedůvěru, mají finanční jistotu a s naší podporou se dostávají zpět do bezpečného bydlení, férových prací a z dluhových pastí.

Jsme místem, které dává druhé šance a těm, kteří se rozhodnout odejít z ulice, nabízíme efektivní pomoc, bezpečí a podporu. Podporu dáváme i těm, na které naše kapacity běžně nestačí - rozdáváme oblečení, hygienu a potraviny lidem bez domova, umíme je nasměrovat na správné služby. Oblečení dáváme i do freeshopu, veřejných skříní a charit, podporujeme i rodiče samoživitele v nouzi a při humanitárních krizí jsme centrálním místem pomoci. S prvními mrazy organizujeme rozdávání těm, kdo k teplému oblečení nemají přístup.

Pravidelně organizujeme akce pro veřejnost za dobrovolné vstupné, kde dáváme prostor aktuálním tématům, ale i workshopům a kurzům, kde se lidé mohou seznámit a věnovat manuální DIY činnosti a trávení kvalitního času.

Součástí Přestupky je i komunitní kuchyně, kde si každý může udělat čaj, kávu nebo si dát limonádu za dobrovolný příspěvek.

I přes náročné období pandemie jsme otevřeli upcyklingovou dílnu ve spolupráci se Skautským institutem, kde vyrábíme nové produkty z nevyužitých materiálů.

Potřebujeme vaši pomoc, abychom mohli pokračovat v práci, která má smysl, přináší pozitivní výsledky a dokáže měnit životy.

  • Otevřeli jsme nový obchod v Opatovické 7, abychom mohli nabídnout více pracovních míst a lépe řešit ekologický problém fast fashion. Bohužel 14 dní po otevření nastala krizová situace epidemie Koronaviru a my se mohli vrátit zpět do obchodů až po mnoha měsících. Z finanční krize se dostáváme dodnes.

  • Díky vaším příspěvkům můžeme částečně pokrýt platy našich zaměstnanců a dávat nové šance lidem bez domova, jejichž počet se od pandemie navýšil. 

  • Plat jednoho kolegy nebo kolegyně bez domova na půl roku činí 100 tisíc na částečný úvazek. Půl roku je minimální doba, kterou s námi kolegové stráví.
Díky, že jste toho součástí!

Zkoukněte nás na https://www.facebook.com/prestupnistanice/ nebo www.prestupnistanice.cz

Držím palce! Díky za vaši práci a dobré srdce.

Linda Coufalová
500 Kč

Krásný projekt, díky za něj a ať se daří! :)

Dárce
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Labre, z.s., projekt: Přestupní stanice