CZ / EN

Život 90, z.ú.


Senioři

Darujme pocit jistoty a bezpečí

Víc než dvacet pět let poskytujeme službu Tísňové péče, pomocí které jsme ochránili životy tisíců seniorů v celém Česku. Pomozte nám ji zajistit i těm, kteří si ji nemohou dovolit. Měsíční náklady tísňového tlačítka jsou 400 korun. Do konce roku 2018 potřebujeme ještě 200 tisíc korun, abychom mohli tuto službu v následujícím roce poskytnout i těm, kteří si ji nemohou dovolit.

vybíráme od 26.11.2018

Chceme poskytnout Tísňovou péči na celý příští rok těm, kteří ji opravdu potřebují. Buďte jedněmi z těch, kteří s námi pomáhají. Společně můžeme zachránit život seniora nebo seniorky.

Každý dar se počítá. Pokud darujete 1200 korun, zabezpečíme společně tlačítko konkrétnímu seniorovi nebo seniorce na 3 měsíce. Ale velmi pomůže i menší dar, za Vámi darovaných 800 korun dokážeme darovat pocit bezpečí a jistoty na 2 měsíce, za 400 korun na měsíc.
115 400 Kč
vybráno 58 % z 200 000 Kč

zbývá

10 dní

přispělo

72 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Dle sčítání lidu žije v domácnostech v České republice půl milionů seniorů o samotě. Babičky a dědečkové jsou neodmyslitelnou součástí společnosti a my chceme, s Vaší pomocí, těmto lidem zajistit pocit bezpečí a jistoty.
 
Senioři a seniorky se běžně dostávají do situace, kdy si potřebují přivolat pomoc. Například upadnou v koupelně nebo jinde v bytě a nemohou si přivolat pomoc, protože nemají po ruce mobilní telefon a nikdo není na blízku. V takových situacích může naše tísňové tlačítko zachránit život. Služba funguje jako alarm, který v případě nouze vyšle signál dispečinku. Stačí, když senior stiskne tlačítko na svém náramku a Život 90 k němu vyšle okamžitou pomoc. Každý klient tak může být v klidu u sebe doma s vědomím, že mu kdykoli pomůžeme, ve dne i v noci.

Jsme víc než standardní služba, s našimi seniory jsme v kontaktu každý týden
. Senioři a seniorky se těší, až jim zavolají naši pracovníci a zeptají se jich, jak se mají a co je ten den zrovna těší. A ani jejich narozeniny nezůstanou bez povšimnutí. Chceme, aby nás vnímali jako své partnery v životě, ne jako poskytovatele sociálních služeb.


Darujte seniorům k Vánocům pocit bezpečí a jistoty
a společně tak budeme moci poskytnout tísňové tlačítko těm, kteří to potřebují. Může to být právě Vámi darované tlačítko, které bez nadsázky zachrání něčí život.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Přispěla jsem možná symbolickou částku, ale je to způsobeno pouze tím, že je kolem nás takové množství úžasných projektů a osudů, které stojí za to podpořit a to, co mohu a chci dát, musím rozložit mezi všechny ☺️, věřím, že i to "málo" má svůj význam... 😊 Nechte se inspirovat i Vy ostatní... ☺️
Tereza Topičová
200 Kč
Jsem ráda, že mohu pomoci při této prospěšné aktivitě! Pošlu 1200 Kč ze svého účtu.
Naděžda Břeská
1 200 Kč
Dlouholeté působení péče o seniory si zaslouží úctu a poděkování.
Ladislav Stupka
10 000 Kč
Děkuji za váš projekt. Nouzové tlačítko jsem plánovala pro svou babičku, ale mrtvice byla, bohužel, rychlejší. Možná by bývalo mohlo být všechno jinak, kdyby ho měla a pomoc se k ní dostala dříve. Třeba můj dar, i když malý, pomůže někomu jinému.
Dárce
Díky, že pomahate!
Tereza Fialová
800 Kč
Nikdo by neměl žít v nejistotě. Děkuji za krásný projekt!
Dárce
Život 90 je organizace, která pomáhá seniorům již řadu let. Rád je vždy podpořím. Pomáhají dlouhá léta a věřím, že díky této kampaní pomohou více seniorům, kteří si pomoc zaslouží.
Dárce
500 Kč