CZ / EN

ŽIVOT 90, z.ú.


Senioři

Darujme pocit jistoty a bezpečí

Víc než dvacet pět let poskytujeme službu Tísňové péče, pomocí které jsme ochránili životy tisíců seniorů v celém Česku. Pomozte nám ji zajistit i těm, kteří si ji nemohou dovolit. Měsíční náklady tísňového tlačítka jsou 400 korun. Do konce roku 2018 potřebujeme ještě 200 tisíc korun, abychom mohli tuto službu v následujícím roce poskytnout i těm, kteří si ji nemohou dovolit.

vybíráme od 26.11.2018

Chceme poskytnout Tísňovou péči na celý příští rok těm, kteří ji opravdu potřebují. Buďte jedněmi z těch, kteří s námi pomáhají. Společně můžeme zachránit život seniora nebo seniorky.

Každý dar se počítá. Pokud darujete 1200 korun, zabezpečíme společně tlačítko konkrétnímu seniorovi nebo seniorce na 3 měsíce. Ale velmi pomůže i menší dar, za Vámi darovaných 800 korun dokážeme darovat pocit bezpečí a jistoty na 2 měsíce, za 400 korun na měsíc.
311 951 Kč
vybráno 156 % z 200 000 Kč

přispělo

189 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Dle sčítání lidu žije v domácnostech v České republice půl milionů seniorů o samotě. Babičky a dědečkové jsou neodmyslitelnou součástí společnosti a my chceme, s Vaší pomocí, těmto lidem zajistit pocit bezpečí a jistoty.
 
Senioři a seniorky se běžně dostávají do situace, kdy si potřebují přivolat pomoc. Například upadnou v koupelně nebo jinde v bytě a nemohou si přivolat pomoc, protože nemají po ruce mobilní telefon a nikdo není na blízku. V takových situacích může naše tísňové tlačítko zachránit život. Služba funguje jako alarm, který v případě nouze vyšle signál dispečinku. Stačí, když senior stiskne tlačítko na svém náramku a Život 90 k němu vyšle okamžitou pomoc. Každý klient tak může být v klidu u sebe doma s vědomím, že mu kdykoli pomůžeme, ve dne i v noci.

Jsme víc než standardní služba, s našimi seniory jsme v kontaktu každý týden
. Senioři a seniorky se těší, až jim zavolají naši pracovníci a zeptají se jich, jak se mají a co je ten den zrovna těší. A ani jejich narozeniny nezůstanou bez povšimnutí. Chceme, aby nás vnímali jako své partnery v životě, ne jako poskytovatele sociálních služeb.


Darujte seniorům k Vánocům pocit bezpečí a jistoty
a společně tak budeme moci poskytnout tísňové tlačítko těm, kteří to potřebují. Může to být právě Vámi darované tlačítko, které bez nadsázky zachrání něčí život.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Díky, že se staráte o ty, kteří by jinak třeba mohli mít pocit, že už na světě není nikoho, koho zajímá jejich život!
Hodně sil a nadhledu do dalších let :)
Klára Sedláková
Přeji všem seniorům, kteří jsou sami, ať tohle tlačítko potřebují co nejméně.
Dita Gogelová
800 Kč
Výborný projekt, skvělý nápad!
400 Kč
Dobrý den, sama jsem pečovatelka a vím, jak je to pro naše milé osamocené seniory důležité, proto chci přispět i takto. Díky za Vaši práci a zájem. AF
Alena Fryčová
200 Kč
Babičky a dědečkové, potřebujeme Vás, bez Vás je život smutnější
Katerina Rettova
Děkuji Vám za vše co děláte! Jste úžasní.
Aleš Urban
Doufám že alespoň tento malý finanční příspěvek pomůže....Bohužel se v častých případech stává, že jsou senioři osamělí, jejich děti, vnoučata v tak uspěchané době na ně nemají tolik času a malá chvíle samoty může být nebezpečná...
Denisa Vaculíková
Děkuji Životu 90 za pomoc s manželem,který je po mozkové příhodě ochrnutý. Vždy když si potřebuji odpočinout,tak se mi o manžela postaráte a on je u vás velmi spokojený! Doufám,že můj malý dar pomůže někomu potřebnému k jistějšímu pocitu a klidu!
Alena Matějková
1 200 Kč
Vážení, je mi 72 let a je před Vánocemi a vzhledem k tomu, že se právě stěhuji moje finanční stránka je dosti slabá. proto zasílám alespoň malou částku a omlouvám se
S úctou a přáním poklidných Vánoc , Marie Burešová, Tovární 41, Beroun - Město
( dřívější adresa byla Marie Bur. Talichova 767, prosím opravte si v členské základně) Děkuji
100 Kč
Jsem ráda, že mohu pomoci při této prospěšné aktivitě! Pošlu 1200 Kč ze svého účtu.
Naděžda Břeská
1 200 Kč