ŽIVOT 90, z.ú.


Senioři

Darujme pocit jistoty a bezpečí

Víc než dvacet pět let poskytujeme službu Tísňové péče, pomocí které jsme ochránili životy tisíců seniorů v celém Česku. Pomozte nám ji zajistit i těm, kteří si ji nemohou dovolit. Měsíční náklady tísňového tlačítka jsou 400 korun. Do konce roku 2018 potřebujeme ještě 200 tisíc korun, abychom mohli tuto službu v následujícím roce poskytnout i těm, kteří si ji nemohou dovolit.

vybíráme od 26.11.2018

Chceme poskytnout Tísňovou péči na celý příští rok těm, kteří ji opravdu potřebují. Buďte jedněmi z těch, kteří s námi pomáhají. Společně můžeme zachránit život seniora nebo seniorky.

Každý dar se počítá. Pokud darujete 1200 korun, zabezpečíme společně tlačítko konkrétnímu seniorovi nebo seniorce na 3 měsíce. Ale velmi pomůže i menší dar, za Vámi darovaných 800 korun dokážeme darovat pocit bezpečí a jistoty na 2 měsíce, za 400 korun na měsíc.
317 751 Kč
vybráno 159 % z 200 000 Kč

přispělo

189 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Dle sčítání lidu žije v domácnostech v České republice půl milionů seniorů o samotě. Babičky a dědečkové jsou neodmyslitelnou součástí společnosti a my chceme, s Vaší pomocí, těmto lidem zajistit pocit bezpečí a jistoty.
 
Senioři a seniorky se běžně dostávají do situace, kdy si potřebují přivolat pomoc. Například upadnou v koupelně nebo jinde v bytě a nemohou si přivolat pomoc, protože nemají po ruce mobilní telefon a nikdo není na blízku. V takových situacích může naše tísňové tlačítko zachránit život. Služba funguje jako alarm, který v případě nouze vyšle signál dispečinku. Stačí, když senior stiskne tlačítko na svém náramku a Život 90 k němu vyšle okamžitou pomoc. Každý klient tak může být v klidu u sebe doma s vědomím, že mu kdykoli pomůžeme, ve dne i v noci.

Jsme víc než standardní služba, s našimi seniory jsme v kontaktu každý týden
. Senioři a seniorky se těší, až jim zavolají naši pracovníci a zeptají se jich, jak se mají a co je ten den zrovna těší. A ani jejich narozeniny nezůstanou bez povšimnutí. Chceme, aby nás vnímali jako své partnery v životě, ne jako poskytovatele sociálních služeb.


Darujte seniorům k Vánocům pocit bezpečí a jistoty
a společně tak budeme moci poskytnout tísňové tlačítko těm, kteří to potřebují. Může to být právě Vámi darované tlačítko, které bez nadsázky zachrání něčí život.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky, že se staráte o ty, kteří by jinak třeba mohli mít pocit, že už na světě není nikoho, koho zajímá jejich život!
Hodně sil a nadhledu do dalších let :)

Klára Sedláková

Přeji všem seniorům, kteří jsou sami, ať tohle tlačítko potřebují co nejméně.

Dita Gogelová
800 Kč

Výborný projekt, skvělý nápad!

Ondrej Kepka
400 Kč

Dobrý den, sama jsem pečovatelka a vím, jak je to pro naše milé osamocené seniory důležité, proto chci přispět i takto. Díky za Vaši práci a zájem. AF

Alena Fryčová
200 Kč

Babičky a dědečkové, potřebujeme Vás, bez Vás je život smutnější

Katerina Rettova

Děkuji Vám za vše co děláte! Jste úžasní.

Aleš Urban

Doufám že alespoň tento malý finanční příspěvek pomůže....Bohužel se v častých případech stává, že jsou senioři osamělí, jejich děti, vnoučata v tak uspěchané době na ně nemají tolik času a malá chvíle samoty může být nebezpečná...

Denisa Vaculíková

Děkuji Životu 90 za pomoc s manželem,který je po mozkové příhodě ochrnutý. Vždy když si potřebuji odpočinout,tak se mi o manžela postaráte a on je u vás velmi spokojený! Doufám,že můj malý dar pomůže někomu potřebnému k jistějšímu pocitu a klidu!

Alena Matějková
1 200 Kč

Vážení, je mi 72 let a je před Vánocemi a vzhledem k tomu, že se právě stěhuji moje finanční stránka je dosti slabá. proto zasílám alespoň malou částku a omlouvám se
S úctou a přáním poklidných Vánoc , Marie Burešová, Tovární 41, Beroun - Město
( dřívější adresa byla Marie Bur. Talichova 767, prosím opravte si v členské základně) Děkuji

Marie Burešová
100 Kč

Jsem ráda, že mohu pomoci při této prospěšné aktivitě! Pošlu 1200 Kč ze svého účtu.

Naděžda Břeská
1 200 Kč