Unie porodních asistentek


Děti, mládež, rodina Zdraví

Kde je moje porodní asistentka?

Chceme, aby každá žena, která si to přeje, mohla mít u porodu svoji porodní asistentku! Chceme vytvořit a provozovat webovou stránku, díky které budou moci těhotné ženy aktivně oslovovat zodpovědné instituce a úřady v případě, že nesehnaly v blízkosti svého bydliště porodní asistentku. Nová webová stránka "Kde je moje porodní asistentka" nám všem poskytne potřebná data k co nejrychlejšímu zlepšení.

vybíráme od 3.11.2018

Podpořte dostupnost porodních asistentek!

Pomáháte těhotným ženám najít potřebnou podporu v těhotenství, při porodu a v šestinedělí!
77 350 Kč

přispělo

99 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Unie porodních asistentek dlouhodobě pracuje na zvýšení dostupnosti komunitních porodních asistentek.
Komunitních porodních asistentek je zejména v některých krajích nedostatek (např. Karlovarský kraj, Vysočina, Zlínský nebo Liberecký kraj).
Rozhodli jsme se proto vytvořit webovou stránku, na které těhotné ženy najdou kontakt na porodní asistentky podle krajů a místa svého bydliště. V případě, že dostupnou porodní asistentku nenajdou, budou mít možnost na této webové stránce aktivně oslovit zodpovědné úřady a instituce. Těmi jsou například Ministerstvo zdravotnictví, Krajský úřad a pojišťovny. Poskytneme tak rodinám příležitost, aby mohly svůj problém s nedostupností péče porodní asistentky aktivně řešit.

Součástí webových stránek bude také dotazník, který nám později umožní zmapovat, na kterých místech České republiky porodní asistentky opravdu chybí a jak velká je po nich poptávka. Tím získáme potřebná a relevantní data pro prosazování Vašich práv.

Podpořte nás, ať jsme více slyšet!

Vaše finanční podpora bude využita na koordinátorku sběru dat, na práci programátorů, grafiků a copywriterů, kteří budou webovou stránku a dotazník vytvářet. Dále ji využijeme na výzkum, zapojené odborníky a odbornice.

Děkujeme, že nám dáváte možnost něco změnit! ♥

Informace o tom, v čem spočívá práce komunitních porodních asistentek naleznete
ZDE.

Letos nás podpořil
Ivo Bystričan, nezávislý producent, filmař a lektor. Jeho výzvu nalezneteZDE.Díky Vám jsme v minulosti vytvořili:   • Gravidimetr 
          Gravidimetr je zdravotní pomůcka, která slouží porodním asistentkám a těhotným ženám k určení stádia a dne těhotenství. Obsahuje informace o tvaru dělohy,  doporučený harmonogram vyšetření, tabulku fyziologických hodnot krevního obrazu, aj. 

  • Video: Rodím, mám práva  • Stránky Spolecnekporodu.cz, kde naleznete plno informací, videí, mapu porodních asistentek  a naši online poradnu...


A je toho mnohem víc...
Naši práci můžete sledovat na našich webových stránkách
www.unipa.cz

Díky, že jste s námi!Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Ma to smysl

Jiří Kupšovský

Držím palce. Myslím si, ženám by mělo být umožněno přivést děti na svět tam, kde chtějí, a v přítomnosti těch, jež si přejí, a mělo by to být základní právo. Nechápu, jak je možné, že domácí porody s asistentkou v českém zdravotnictví nejsou podporovány, když dle statistik z jiných zemí a WHO se ukazuje, že nejsou nebezpečnější. Je to celé smutný a zamotaný příběh. Každý by se o něj měl zajímat, sice každý nerodí, ale určitě se narodil :)

Hana C
300 Kč

... Kéž by bylo vice PA, držím Vám palce☺️

Marie Chvatalova

Děkuji a přeji hodně sil do Vaší práce a poklidný předvánoční čas prožitý se svými nejbližšími.
Blanka, por.as.

Agentura Větrník,s.r.o. Blanka Čermáková
500 Kč

Skvely napad, vzpominam kolik hledani to dalo mne ...

Marcellka Halamikova - Palkova
300 Kč

Skvělý projekt! Držím palce a děkuji za Vaši práci.

Aneta Majerčíková

Díky vám jsem obě své dcerky odnosila, porodila, opečovávala a kojila v naprostém klidu, bezpečí a respektujícím prostředí. Díky za vaši podporu a za to, co děláte.

Kateřina Švidrnochová

Při plánování porodu jsem poznala úžasnou porodní asistentku, která byla u porodu naší dcerky. Ale je z velké dálky. Bylo by pro mě fajn,kdybych se mohla obrátit i na někoho z mého okolí.

Eva Coufalová

Super! Diky za vasi praci

Hana Holcmanová