Ivo Bystřičan: Dárcovská výzva pro projekt Kde je moje porodní asistentka?

Podpořte dostupnější péči komunitních porodních asistentek!

vybíráme od 20.11.2018
35 211 Kč
vybráno 70 % z 50 000 Kč

přispělo

59 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Chci, aby byla péče komunitních porodních asistentek dostupnější, aby si těhotné ženy mohly svou porodní asistentku vybrat a přivést si ji k porodu.
Proto jsem se rozhodl podpořit Unii porodních asistentek a vznik nové webové stránky "Kde je moje porodní asistentka". Věřím, že tato iniciativa pomůže dlouhodobý nedostatek porodních asistentek  v České republice co nejrychleji zlepšit.
Když jsme plánovali porod, chtěli jsme mít v porodnici porodní asistentku. Nakonec to ale nebylo možné, protože ty, které měly smlouvu s porodnicí, měly zrovna plno. Byla to velká škoda. I když jsem byl se svojí ženou v porodnici také, potřebovala u porodu porodní asistentku, se kterou má už vybudovanou nějakou důvěru a se kterou se znají, a která by jí byla nápomocná po celou dobu. Jinak se totiž v porodnicích střídají směny, sestry se mění a je velmi těžké se na někoho spolehnout. Ten porod by mohl probíhat daleko líp.
Unie porodních asistentek
Chceme, aby každá žena, která si to přeje, mohla mít u porodu svoji porodní asistentku! Chceme vytvořit a provozovat webovou stránku, díky které budou moci těhotné ženy aktivně oslovovat zodpovědné instituce a úřady v případě, že nesehnaly v blízkosti svého bydliště porodní asistentku. Nová webová stránka "Kde je moje porodní asistentka" nám všem poskytne potřebná data k co nejrychlejšímu zlepšení.
Unie porodních asistentek dlouhodobě pracuje na zvýšení dostupnosti komunitních porodních asistentek.
Komunitních porodních asistentek je zejména v některých krajích nedostatek (např. Karlovarský kraj, Vysočina, Zlínský nebo Liberecký kraj).
Rozhodli jsme se proto vytvořit webovou stránku, na které těhotné ženy najdou kontakt na porodní asistentky podle krajů a místa svého bydliště. V případě, že dostupnou porodní asistentku nenajdou, budou mít možnost na této webové stránce aktivně oslovit zodpovědné úřady a instituce. Těmi jsou například Ministerstvo zdravotnictví, Krajský úřad a pojišťovny. Poskytneme tak rodinám příležitost, aby mohly svůj problém s nedostupností péče porodní asistentky aktivně řešit.

Součástí webových stránek bude také dotazník, který nám později umožní zmapovat, na kterých místech České republiky porodní asistentky opravdu chybí a jak velká je po nich poptávka. Tím získáme potřebná a relevantní data pro prosazování Vašich práv.

Podpořte nás, ať jsme více slyšet!

Vaše finanční podpora bude využita na koordinátorku sběru dat, na práci programátorů, grafiků a copywriterů, kteří budou webovou stránku a dotazník vytvářet. Dále ji využijeme na výzkum, zapojené odborníky a odbornice.

Děkujeme, že nám dáváte možnost něco změnit! ♥

Informace o tom, v čem spočívá práce komunitních porodních asistentek naleznete
ZDE.

Letos nás podpořil
Ivo Bystričan, nezávislý producent, filmař a lektor. Jeho výzvu nalezneteZDE.Díky Vám jsme v minulosti vytvořili:   • Gravidimetr 
          Gravidimetr je zdravotní pomůcka, která slouží porodním asistentkám a těhotným ženám k určení stádia a dne těhotenství. Obsahuje informace o tvaru dělohy,  doporučený harmonogram vyšetření, tabulku fyziologických hodnot krevního obrazu, aj. 

  • Video: Rodím, mám práva  • Stránky Spolecnekporodu.cz, kde naleznete plno informací, videí, mapu porodních asistentek  a naši online poradnu...


A je toho mnohem víc...
Naši práci můžete sledovat na našich webových stránkách
www.unipa.cz

Díky, že jste s námi!Přeji krásné svátky a pohodu. Ať vychází vše, jak má. ☃️

Rostislav Pavelka
300 Kč

Ať se částka podaří vybrat. Eva Honková

Eva Honková
300 Kč

Také do budoucna stojím o to mít svou porodní asistentku. Děkuji!

Anežka Hergeselová

snad ti, kdo chtějí najdou tu svoji porodní asistentku! nám se to bohužel úplně nepovedlo...

Hana Zoor Svačinková

Chvála Bohu za každý bezpečný a klidný porod s porodní asistentkou!

olga žlábková

Kéž bych si mohla dovolit více podpořit.. díky za Vaše úsilí..

Lenka Dusilova
300 Kč

Dekuji ❤️

Lilia Khousnoutdinova
3 311 Kč

Ať porody už nejsou takový porod!

Ivo Bystřičan

Děkuji za to, co děláte <3

Klára Pospíšilová
200 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Unie porodních asistentek, projekt: Kde je moje porodní asistentka?