CARE Česká republika


Humanitární pomoc Rozvojová spolupráce

BALÍKY POMOCI CARE

Pošlete prosím svůj balík pomoci a zachraňte před hladem těžce podvyživené děti v subsaharské Africe. Váš dar má cenu života. Děkujeme!

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory


Jen málo stačí, aby děti nemusely hladovět. Pomozte nám to změnit!

Malé Balki je dva a půl roku a žije v Nigeru. Ve svém věku by měla skákat a hrát si s ostatními dětmi. Je však moc malá a slabá i na to, aby vůbec mohla chodit. „Wayo! Wayo!“ křičí – „Bolí to! bolí to!“ Extrémní počasí zničilo všechnu úrodu v její vesnici, a její matka Ashta nemá dost jídla na to, aby Balki mohla zdravě růst.

Ashta chce, aby její dcera Balki jednou pomáhala ostatním. CREDIT: Josh Estey/CARE

V Nigeru právě teď potřebuje humanitární pomoc 2,3 milionů lidí, z toho 1,3 milionu dětí.
380 000 dětí je v akutním ohrožení života podvýživou. Osm ze sta narozených dětí se nedožije věku pěti let.

Děti i dospělí v oblasti Sahelu a subsaharské Afriky mají nedostatek jídla. Jejich země postihlo sucho a neúroda, která vyhladila celá stáda. To způsobilo, že je pitná voda pro velkou část obyvatel nedostupná. Dle meteorologických předpovědí bude trend nepravidelných a podprůměrných srážek pokračovat. Situaci komplikují i konflikty. Voda je navíc často kontaminovaná a způsobuje infekční onemocnění, jejíchž obětmi jsou nejčastěji děti. Proto mají jen malou šanci, že se dožijí pěti let. Jejich maminky je nedokáží dostatečně kojit – samy totiž nemají dost jídla ani pro sebe.

Díky vaší štědrosti však dokáží podvýživu a nemoci překonat. Pošlete prosím svůj balík pomoci hladovějícím dětem v Africe. Váš dar má doslova cenu života!

·        1 balík CARE s pitnou vodou v hodnotě 330 Kč pomůže zajistit tablety na čištění vody pro pět rodin na jeden rok, jako prevenci cholery.
 
·        1 balík CARE s výživou pro děti v hodnotě 750 Kč pomůže zajistit jednomu vážně podvyživenému dítěti vysokokalorickou výživu na dvě a půl měsíce.
 
·        1 zemědělský balík CARE v hodnotě 1500 Kč pomůže jedné chudé rodině postižené suchem osít pole odolnějším osivem nebo si pořídit hospodářská zvířata, aby si sama mohla obstarávat živobytí.

Děkujeme, že pomáháte s CARE!
CARE je jednou z nejvýznamnějších mezinárodních humanitárních organizací na světě. Po celém světě zachraňuje životy a podílí se na odstraňování chudoby. Byla založena v roce 1945 v USA, kdy začala zasílat první balíky s potravinovou pomocí do válkou postižené Evropy. Jen Československu poskytla CARE v letech 1946-1950 pomoc v hodnotě 32,8 milionů korun. Dodnes pomáhá těm nejzranitelnějším, zejména ženám a dětem. S nástupem komunismu se povědomí o CARE v České republice vytratilo, dnes však můžeme pomáhat také my. I díky laskavosti českých dárců podpořila CARE v roce 2018 více než 56 milionů lidí v 95 zemích světa.

Zde popsané formy pomoci jsou příklady využití finančních prostředků. Darem pro CARE souhlasíte se zpracováním osobních údajů organizaci CARE Česká republika z. s., také s pomocí poskytovatelů služeb, za účelem evidence dárců, péče o dárce a informování o projektech a využití darů. Vaše osobní údaje nebudou poskytnuty jiným osobám. Váš dar pro CARE Česká republika z. s. je daňově odečitatelnou položkou.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Vytvořili jste skvělý projekt a doufám, že se bude postupně zapojovat víc a víc lidí..
Nastane vůbec někdy situace, že na světě nebude nikdo umírat hlady a žízní?
Irena Litvínová
750 Kč
Misto vanocnich darku jsme si s pritelem navzajem “darovali” prispevky na charitu. Ja jsem si vybrala CARE, on Jeziskova vnoucata.
Ivettka
750 Kč
Snad to alespoň drobet pomůže. Díky, že za vaši iniciativu.
Jan Čerkl
1 500 Kč
Děkuji za Vaši práci a možnost pomoci,alespoň tímto způsobem!
Zuzana Marešová
2x balik s pitnou vodou, 2x balik s vyzivou pro deti a 1x zemedelsky balik
Robert Šilar
3 652 Kč
Preji hodne stesti jak tomuto projektu tak jeste vice detem, kterym se diky tomu dostane pomoci. Tohle je jen kapka v mori, kterou mohu pomoci.
Marie Hebnarova
Je to sice jako kapka v moři, ale pořád lepší než neudělat nic.
Magda Klepetková
750 Kč
Pevně věřím, že i když jsem přispěla pouze malou částkou (v současné době jsem na mateřské dovolené), bude to pro někoho velký dar
Petra Krotká
326 Kč