CARE Česká republika


Humanitární pomoc Rozvojová spolupráce

BALÍKY POMOCI CARE

Pošlete prosím svůj balík pomoci a zachraňte před hladem těžce podvyživené děti ve východní Africe a Jemenu. Váš dar má cenu života. Děkujeme!

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podporyJen málo stačí, aby děti nemusely hladovět. Pomozte je prosím svým darem nakrmit.

Děti ve východní Africe a jejich rodiny nemají dost jídla, protože velké oblasti v Somálsku, Etiopii, Jižním Súdánu a Jemenu postihlo sucho a neúroda. Sucho, které jsme zažili i my v České republice, tu vyhladilo celá stáda a způsobilo, že je pitná voda velké části obyvatel nedostupná. Voda je tu často kontaminovaná zárodky cholery a jiných nemocí. Proto mají děti jen malou šanci, že se dožijí pěti let. Jejich maminky je nedokáží dostatečně kojit – samy totiž nemají dost jídla ani pro sebe. Díky vaší štědrosti však dokáží podvýživu a nemoci překonat. 
 
1 balík CARE s pitnou vodou v hodnotě 326 Kč zajistí tablety na čištění vody pro pět rodin na jeden rok.

 1 balík CARE s výživou pro děti v hodnotě 750 Kč poskytne jednomu vážně podvyživenému dítěti terapeutickou výživu na týden. 

 1 zemědělský balík CARE v hodnotě 1 500 Kč dá jedné rodině kozu nebo hejno slepic pro dlouhodobou obživu celé domácnosti.


Malý Mohamed se narodil v Somálsku a je starý pět měsíců. Jeho maminka Uba ho přinesla do zdravotnického centra CARE v žalostném stavu: trpěl vážnou podvýživou a protože neměla jeho rodina přístup k pitné vodě, nakazil se průjmovým onemocněním. To jeho stav ještě zhoršilo. Dnes je díky lékařské péči z nejhoršího venku a má šanci, že se zcela uzdraví.  V zemích východní Afriky právě teď bojuje s kritickou podvýživou 1,4 milionu dětí, a dalších 26 milionu lidí v důsledku dlouholetého sucha hladoví!  CARE pomáhá zvlášť těm nejohroženějším z nich: malým dětem a těhotným ženám. Poskytuje jim lékařskou péči a vysokokalorickou výživu. 

Pošlete prosím svůj balík pomoci hladovějícím dětem ve východní Africe. Váš dar v podobě terapeutické výživy, pitné vody nebo užitečného domácího zvířete má doslova cenu života!

Srdečně vám děkujeme za vaši laskavou pomoc!

CARE Česká republika
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Nastane vůbec někdy situace, že na světě nebude nikdo umírat hlady a žízní?
Irena Litvínová
750 Kč
Misto vanocnich darku jsme si s pritelem navzajem “darovali” prispevky na charitu. Ja jsem si vybrala CARE, on Jeziskova vnoucata.
Ivettka
750 Kč
Snad to alespoň drobet pomůže. Díky, že za vaši iniciativu.
Jan Čerkl
1 500 Kč
Děkuji za Vaši práci a možnost pomoci,alespoň tímto způsobem!
Zuzana Marešová
2x balik s pitnou vodou, 2x balik s vyzivou pro deti a 1x zemedelsky balik
Robert Šilar
3 652 Kč
Preji hodne stesti jak tomuto projektu tak jeste vice detem, kterym se diky tomu dostane pomoci. Tohle je jen kapka v mori, kterou mohu pomoci.
Marie Hebnarova
Je to sice jako kapka v moři, ale pořád lepší než neudělat nic.
Magda Klepetková
750 Kč
Pevně věřím, že i když jsem přispěla pouze malou částkou (v současné době jsem na mateřské dovolené), bude to pro někoho velký dar
Petra Krotká
326 Kč