Nerudný fest.cz


Kultura, umění a historie

Festival svobody - Společně za svobodu a demokracii

Už 30 let tu voní svoboda. Vzduchem ji roznáší blížící se 17. listopad. Chceme-li žít ve svobodě, radosti a poctivosti, musíme je okolo sebe pěstovat – doma, mezi přáteli, ve svém městě i v politice. Proto jsme se my, kdo pořádáme oslavy 17. listopadu, spojili v jednu platformu s názvem Festival svobody. Naší misí je vytvoření uceleného programu, vzájemná koordinace a podpora a především společné úsilí přispívající k ochraně a rozvoji základních hodnot demokratické společnosti. Přijde-li vám činnost Festivalu svobody stejně důležitá jako nám, budeme vděční za vaši finanční podporu. Děkujeme!

vybíráme od 10.10.2018
43 238 Kč

přispělo

66 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Už 30 let tu voní svoboda

Vzduchem ji roznáší blížící se 17. listopad – jediný den mezinárodního významu s původem v naší zemi. Stále je co slavit. Sejdeme se v ulicích a na náměstích po celé republice, abychom si připomněli hodnotu svobody a všechny ty, kdo se o ni v minulosti zasadili.

Po 30 letech už nestačí jen vzpomínat. Chceme-li žít ve svobodě, radosti a poctivosti, musíme je okolo sebe pěstovat – doma, mezi přáteli, ve svém městě i v politice. Pojďme znovu najít tu soudržnost, která byla v roce 1989 cítit na každém kroku.


Společně za svobodu a demokracii

Festival svobody je otevřené uskupení nezávislých občanských iniciativ a organizací pořádající akce k výročí 17. listopadu po celé republice. Spojují nás hodnoty vázané k tomuto dni a potřeba jejich přítomnosti v dnešní době, kdy naše vlastní vláda volí politiku totálního zapomnění.

Bez vaší podpory to nezvládneme

Misí Festivalu svobody je vytvoření uceleného programu, vzájemná koordinace a podpora a především společné úsilí přispívající k ochraně a rozvoji základních hodnot demokratické společnosti. Spojením všech iniciativ a organizací se posiluje vyznění a dopad jednotlivých akcí a značně se usnadňuje komunikace navenek tak, aby se o oslavách 17. listopadu dozvěděli opravdu všichni.

Organizátoři zapojených akcí sice hospodaří s vlastním rozpočtem a zajišťují si finanční zdroje samostatně, ale náklady související s chodem platformy jsou každoročně financovány především z dobrovolných darů nadací a jednotlivců.

Je-li vám sympatická činnost Festivalu svobody, budeme nesmírně šťastní za jakoukoli vaši finanční podporu. Podpořit nás můžete také tím, že budete šířit povědomí o akcích, které pořádáme, sdílet nás na sociálních sítích, stanete se dobrovolníkem nebo rovnou uspořádáte akci ve svém městě a připojíte se s ní k Festivalu svobody. Děkujeme!

Festival svobody se koná po celé České republice

Páteří oslav letošního kulatého výročí jsou akce Korzo Národní, Koncert pro budoucnost, Ceny Paměti národa, Svobodný listopad (studenti UK nejen na Albertově), průvod Sametové posvícení a Památník ticha. A že nejde o události pouze pražské, dokládá skutečnost, že se k oslavám připojilo k dnešnímu dni také 40 dalších měst napříč Českou republikou.

Loni pak přišlo na Festival svobody po celé republice skoro 200 000 lidí.

17. listopad je náš svátek

17. listopad, po světě známý jako Mezinárodní den studenstva, se v Česku vztahuje ke dvěma historickým milníkům, jež od sebe dělí půl století: uzavření českých vysokých škol v roce 1939 a začátek sametové revoluce v roce 1989.

Výzkum CVVM z roku 2018 ukázal, že sametová revoluce je nejpozitivněji vnímaná událost našich dějin – dívá se na ni tak 72 % dotázaných, za negativní ji označilo jen 9 %. Bez nadsázky lze tak říct, že 17. LISTOPAD JE NÁŠ SVÁTEK, hlásí se k němu lidé, kteří ho zažili, i ti, kdo jej znají už jen z vyprávění.

Tím, že pořádáme celorepublikové a hlavně důstojné oslavy 17. listopadu, které jsou postavené na hodnotách sametové revoluce,také bráníme zneužití tohoto významného dne konkrétními skupinami pro jejich parciální cíle. Festival svobody nespolupracuje s žádnou politickou stranou, ani žádnou specifickou politickou stranu, či uskupení, nepodporuje.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
pravda a láska! <3
Veronika Šidlíková
300 Kč
Díky všem organizátorům a dobrovolníkům za energii se kterou festival připravují!
MÁME CO SLAVIT! Moc se těšíme.
Filip Celar
Svoboda není levná....je potřeba na ní pracovat každý den
Radek Klein
Děkuji a nikdy se nevzdám, ať si to všichni zapamatují
Lucie Simmerová
500 Kč
Cinkat klíči už nepůjdu, ale pomohu alespoň trochu finančně.
Pavel Sváček
1 000 Kč
Více dát nemohu, protože jsem v invalidním důchodu, tak alespoň tak...
Marian Gavlák
100 Kč
All you need is LÁSKA <3
Petr Bouška
1 221 Kč
Pro dobrou věc
Antonin Malik
1 000 Kč
"Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit. Ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat."
K blbosti nutno doplnit i slovo "vychcanost", což je základní vlastnost našich (víme kterých) bezcharakterních politiků.
Tomáš Klos
O svobodu je třeba bojovat, není automatická.
300 Kč