Nerudný fest.cz


Kultura, umění a historie

Festival svobody - Sami ale spolu!

Letošní rok přinesl těžké zkoušky pro nás všechny, o to více je však důležité pamatovat na hodnoty, které nás spojují, a které rezonují v oslavách 17. listopadu. Proto jsme se rozhodli oslavu nerušit, a alespoň ve formě, kterou nám dovolují současná vládní nařízení, Festival svobody zorganizovat. Připomínáme si totiž mimojiné i to, že jedny těžké časy jsme již společně přečkali, a že pokud si zachováme sounáležitost a víru v hodnoty naší demokratické společnosti, překonáme i tyto. Festival svobody totiž není jen o shromáždění se na Václaváku, je o oslavách každého z nás a dokud budeme společně slavit, nebudeme nikdy #samialespolu. Přijde-li vám činnost Festivalu svobody stejně důležitá jako nám, budeme vděční za vaši finanční podporu. Děkujeme!

vybíráme od 10.10.2018
80 738 Kč

přispělo

145 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V těžkých dobách je svoboda nejdůležitější

Ačkoli se může zdát, že tento rok není co slavit, oslavme spolu 17. listopad – jediný den mezinárodního významu s původem v naší zemi. Oslavme, že už 31. rok můžeme žít ve svobodné zemi a připomeňme si, že svoboda není samozřejmost, ale musíme se o ni každý zasazovat.

Letos nás sice nečekají bujaré oslavy ani průvody, ale čas pro oslavy můžeme využít k momentu zamyšlení se, oslavám s rodinou či vzpomínáním na minulé časy. Zapalme společně svíčky, doma v okně, na náměstích nebo na pamětních místech a ukažme ostatním, že v těchto těžkých časech nejsou sami.


Společně za svobodu a demokracii

Festival svobody je otevřené uskupení nezávislých občanských iniciativ a organizací pořádající akce k výročí 17. listopadu po celé republice. Spojují nás hodnoty vázané k tomuto dni a potřeba jejich přítomnosti v dnešní době, kdy naše vlastní vláda volí politiku totálního zapomnění. Přestože se tento rok nemůžeme sejít, spojme se alespoň na dálku a ukažme, že nám na oslavách záleží. Ťukněme si lokty ke smíření. Udělejme někomu radost. Pomozme těm, kteří potřebují pomoc. Vykonejme do 17. listopadu dobrý skutek.


Slavme dle našich možností

Přes veškerá nařízení a opatření věříme, že letošní oslavy 17. listopadu budou nezapomenutelné. Díky naší sounáležitosti pandemii překonáme. Věříme tomu, že až se za rok sejdeme na náměstích, budeme slavit nejen nové výročí, ale i nový začátek. Vyzýváme proto ty, kteří se chtějí oslav venku zodpovědně zúčastnit, aby zapálili svíčku i za ty, kteří se jich účastnit nemohou.


Bez vaší podpory to nezvládneme

Misí Festivalu svobody je vytvoření uceleného programu, vzájemná koordinace a podpora a především společné úsilí přispívající k ochraně a rozvoji základních hodnot demokratické společnosti. Spojením všech iniciativ a organizací se posiluje vyznění a dopad jednotlivých akcí a značně se usnadňuje komunikace navenek tak, aby se o oslavách 17. listopadu dozvěděli opravdu všichni.

Organizátoři zapojených akcí sice hospodaří s vlastním rozpočtem a zajišťují si finanční zdroje samostatně, ale náklady související s chodem platformy jsou každoročně financovány především z dobrovolných darů nadací a jednotlivců.

Je-li vám sympatická činnost Festivalu svobody, budeme nesmírně šťastní za jakoukoli vaši finanční podporu. Podpořit nás můžete také tím, že budete šířit povědomí o akcích, které pořádáme, sdílet nás na sociálních sítích, stanete se dobrovolníkem nebo rovnou uspořádáte akci ve svém městě a připojíte se s ní k Festivalu svobody. Děkujeme!


17. listopad je náš svátek

17. listopad, po světě známý jako Mezinárodní den studenstva, se v Česku vztahuje ke dvěma historickým milníkům, jež od sebe dělí půl století: uzavření českých vysokých škol v roce 1939 a začátek sametové revoluce v roce 1989.

Výzkum CVVM z roku 2018 ukázal, že sametová revoluce je nejpozitivněji vnímaná událost našich dějin – dívá se na ni tak 72 % dotázaných, za negativní ji označilo jen 9 %. Bez nadsázky lze tak říct, že 17. LISTOPAD JE NÁŠ SVÁTEK, hlásí se k němu lidé, kteří ho zažili, i ti, kdo jej znají už jen z vyprávění.

Tím, že pořádáme celorepublikové a hlavně důstojné oslavy 17. listopadu, které jsou postavené na hodnotách sametové revoluce, také bráníme zneužití tohoto významného dne konkrétními skupinami pro jejich parciální cíle. Festival svobody nespolupracuje s žádnou politickou stranou, ani žádnou specifickou politickou stranu, či uskupení, nepodporuje.

Děkujeme vám všem za podporu a i když musíme tento rok slavit #samialespolu oslavíme příští výročí už zase řádně v ulicích!Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkujeme za dnešní oslavy 17. listopadu.

Jaroslav Brdlík

Díky 💙🕊️

Matyáš Svítok
200 Kč

Děkuji za to, co děláte. Věřím, že brzo bude svobody opět více. Držme se.

Petra Stupková
500 Kč

Velké poděkování všem organizátorům a účastníkům Festivalu svobody.

Maca
300 Kč

Díky za vaši aktivitu :)

Vojtěch Sidorin
100 Kč

❤️❤️❤️ díky za to, co děláte

Karolína Blažková

Byla to skvělá oslava naší svobody. Děkuji! Věřím, že s vámi ji udržíme!

Karel Michal
1 000 Kč

Díky za oslavy svobody!

Veronika Černá
300 Kč

Symbolickým příspěvkem vyjadřuji souhlas s myšlenkami festivalu svobody a demokracie

Martin Švec
300 Kč

Díky 🙂

Pavel Pohorský
50 Kč