Nerudný fest.cz


Kultura, umění a historie

Festival svobody - Společně za svobodu a demokracii

Prožíváme nejdelší období svobody od založení Československa. Avšak hodnoty, na kterých je naše svoboda založena jsou v posledních letech zpochybňovány. Společně chceme dát najevo, že si prosazené svobody a demokracie vážíme a nenecháme si ji vzít. Proto jsme se my, kdo pořádáme oslavy 17. listopadu, spojili v jednu platformu s názvem Festival svobody a jednohlasně jsme se přihlásili k demokratickým hodnotám. Je-li pro vás činnost Festivalu svobody smysluplná, budeme nesmírně šťastní za jakoukoli vaši finanční podporu. Odměnu jinou než dobrý pocit pro vás nemáme, přijďte prosím na jednu z akcí po celé ČR a oslavte s námi svobodu. Děkujeme!

vybíráme od 10.10.2018
27 738 Kč

přispělo

49 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Festival svobody – Společně za svobodu a demokracii
 
Festival svobody vznikl k 25. výročí sedmnáctého listopadu 1989. V roce 2016 poprvé propojil všechny hlavní pražské akce a v roce 2017 se zapojily i desítky dalších akcí ve 25 městech po celé České republice. Ulice a náměstí tak k naší radosti zaplnily statisíce lidí.
 
Svobodu si už nikdy nenecháme vzít
 
Prožíváme nejdelší období svobody od založení Československa. Avšak hodnoty, na kterých je naše svoboda založena jsou především v posledních letech často zpochybňovány. Společně tak dáváme hlasitě najevo, že si vybojované svobody a demokracie vážíme a nenecháme si ji už nikdy vzít.
 
Festival svobody se koná po celé České republice
 
Misí Festivalu svobody je vytvoření uceleného programu všech akcí konaných v období mezi 28. říjnem a 17. listopadem po celé ČR, vzájemná koordinace a podpora a především společné úsilí přispívající k ochraně a rozvoji základních hodnot demokratické společnosti
 
Usilujeme o posilování dobrých vztahů mezi občany. Naším cílem je vyvolat konstruktivní diskuzi o aktuálních problémech, dlouhodobém směřování naší země, připomínat klíčové momenty z naší historie a povzbudit občanskou angažovanost obyvatel.
 
Jakkoliv obtížná je dnes sama představa hledání konsensu v české společnosti a rozvíjení diskuze o naší budoucnosti, je třeba se o ni pokusit. Všechno ostatní by totiž bylo jen horší!
 
Kolik stojí svoboda a proč potřebujeme vaši finanční podporu?
 
Festival svobody sdružuje občanské iniciativy, jednotlivce i skupiny a poskytuje finanční i nefinanční podporu všem, kdo to potřebují.
 
Organizátoři zapojených akcí sice hospodaří s vlastním rozpočtem a zajišťují si finanční zdroje samostatně, ale náklady související s chodem Festivalu svobody (tým koordinátorů, společné celostátní PR a propagace, produkční a technická podpora regionálních akcí) jsou každoročně financovány především z dobrovolných darů veřejnosti. Společným úsilím se posiluje vyznění a dopad jednotlivých akcí a značně se usnadňuje komunikace na sociálních sítích i v médiích, která jsou v dnešní době přehlcená.
 
Je-li vám sympatická činnost Festivalu svobody, budeme nesmírně šťastní za jakoukoli vaši finanční podporu. Odměnu jinou než dobrý pocit pro vás nemáme, přijďte prosím na jednu z akcí po celé ČR a přihlaste se s námi k listopadovým hodnotám. Děkujeme!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Děkuji a nikdy se nevzdám, ať si to všichni zapamatují
Lucie Simmerová
500 Kč
Cinkat klíči už nepůjdu, ale pomohu alespoň trochu finančně.
Pavel Sváček
1 000 Kč
Více dát nemohu, protože jsem v invalidním důchodu, tak alespoň tak...
Marian Gavlák
100 Kč
All you need is LÁSKA <3
Petr Bouška
1 221 Kč
Pro dobrou věc
Antonin Malik
1 000 Kč
"Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit. Ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat."
K blbosti nutno doplnit i slovo "vychcanost", což je základní vlastnost našich (víme kterých) bezcharakterních politiků.
Tomáš Klos
O svobodu je třeba bojovat, není automatická.
300 Kč