Nevypusť Duši, z. s.


Vzdělávání a výzkum Zdraví

Daruj duševní pohodu

Darujte duševní pohodu a naučte s námi děti i dospělé pečovat o vlastní duševní zdraví a vyhledat pomoc v případě nouze. Podpořte naše programy Duševní zdravovědy a umožněte našim lektorům vyjet do škol, knihoven a kulturních center a šířit osvětu a prevenci v oblasti duševního zdraví a onemocnění.

vybíráme od 10.10.2018

Chci darovat duševní pohodu!

24 676 Kč

přispělo

25 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory


Jsme Nevypusť duši, tým mladých psychologů, lékářů, neurovědců a studentů těchto oborů. Zároveň mají někteří z nás osobní zkušenost s duševním onemocněním v mladém věku.

Nebojíme se mluvit o duševním zdraví a ukazujeme, jak o něj pečovat.


Našimi programy pro středoškoláky prošlo již více než 1200 dětí. Pečovat o vlastní duševní pohodu jsme naučili i více než 1000 dospělých. Podpořte i vy naše programy Duševní zdravovědy pro středoškoláky a veřejnost a darujte duševní pohodu. Naše aktivity už dříve podpořila například Gabriela Koukalová a Konto Bariéry.

Možná nás znáte hlavně z onlinu, ale pronikli jsme už i do offline světa – vyvinuli jsme unikátní workshop Duševní zdravovědy pro studenty středních škol, zaměřený na osvětu a prevenci v oblasti duševního zdraví. Máme za sebou dva roky ve školách, více než 1200 studentů z různých koutů republiky prošlo naším programem a získali jsme záštitu z nejvyšších postů Ministerstva zdravotnictví. Trénujeme nové lektory a připravujeme i workshopy pro učitele.
Ve zpětných vazbách z pilotních workshopů u středoškoláků zaznělo mimo jiné i to, že už konečně ví, kde vyhledat pomoc. Z našich dotazníků totiž vyplynulo, že až 48 % teenagerů nevědělo nebo si nebylo jisto, kam by se v případě psychických obtíží měli obrátit.

  • 300 Kč zajistí pětihodinový osvětový, sebepoznávací a preventivní program pro jednoho středoškoláka.
  • 1 500 Kč umožní 5 hodin duševní zdravovědy pěti žákům.
  • 9 000 Kč postačí na jednu třídu, 2 lektory a 5 hodin osvěty.
Vaše příspěvky pomohou k tomu, abychom vyškolili lektory, dopravili je do škol a vytiskli třeba kartičky první pomoci nebo manuály pro blízké. Našim lektorům a koordinátorům můžeme díky vaší pomoci zajistit i odbornou supervizi, aby sami nevypustili duši a mohli se i nadále zlepšovat v tom, co dělají tak dobře a celou svou duší. Umožníte nám se více profesionalizovat a vyvíjet třeba právě workshopy pro učitele.


www.nevypustdusi.cz | facebook.com/nevypustdusi | @nevypustdusi | #nevypustdusi
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
🦄🦄
Petr Rubáček
pro 5 žáků, aby pochopili život a to, že škola je do něj nepřipraví :-)
Judita Revallo
1 500 Kč
Dar co dává smysl:) Jen tak dál a ať se Vám daří.
Chadi Moussawi
1 000 Kč
Ať se daří.
Barbora
Metanoia drzi palce!!!
6 776 Kč
Vďaka.
: )