Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj


Děti, mládež, rodina Lidé s postižením

Pomoc pro Veroniku Chovancovou

Mladá žena je od narození naprosto závislá na dospělých. Protože špatně snáší zdravotní zařízení, starají se o ni trvale doma rodiče. Celodenní dohled a ošetřování Veroniky, která má kombinované velice těžké zdravotní postižení, je především na mamince. T

vybíráme od 25.9.2018
29 360 Kč

přispělo

27 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Jedenatřicetiletá Veronika z Havířovska je od narození plně závislá na nepřetržité péči dospělých, protože jí byly diagnostikovány vedle nejtěžší formy dětské mozkové obrny další vážné fyzické a mentální handicapy, u kterých bohužel nelze očekávat zlepšení. Navíc psychicky špatně snáší prostředí s více lidmi, např. stacionář nebo zdravotní zařízení. Z toho důvodu se o ni po celý čas starají doma milující rodiče. Celodenní dohled a ošetřování je především na matce Věře, která je sama v důsledku této dlouhotrvající fyzicky náročné práce (oblékání, hygiena, podávání jídla, návštěvy lékařů atd.) chronicky přetěžovaná. Využívá proto pomoci dobrovolníků, které si oblíbila i Veronika.

Aby se o něco zlepšila kvalita života dcery a zmírnila fyzická zátěž pro rodiče, uvítali by možnost pořídit benecykl. To je polohovatelná trojkolka, s níž by se bez větších problémů dostali i do přírody, kterou Veronika miluje  Ta by též potřebovala další kompenzační pomůcky. Ty však zdravotní pojišťovna hradí pouze částečně nebo vůbec a finanční rezerva rodiny je po tak dlouhých letech starosti o dceru už vyčerpaná.

Zapojte se do pomoci těmto statečným rodičům. Své dary jim můžete posílat též bankovním převodem na sbírkový účet Nadace ADRA č. 57333375/0300, v.s. 251. Děkujeme vám.V tom případě se váš dar nezobrazí zde, ale bude dle bankovního výpisu zaúčtován k danému variabilnímu symbolu.

Nadace ADRA podporuje Veroniku od září 2018; aktualizace potřeb: březen 2021.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu