Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj


Lidé s postižením Děti, mládež, rodina

Pomoc pro Veroniku Chovancovou

Mladá žena je od narození naprosto závislá na péči dospělých, a protože špatně snáší zdravotní zařízení, starají se o ni trvale doma rodiče. Celodenní dohled a ošetřování Veroniky, která má kombinované velice těžké zdravotní postižení, je především na mamince. Ta má sama v důsledku této dlouhotrvající fyzicky náročné práce chronicky přetěžovaná záda a paže.

vybíráme od 25.9.2018
29 000 Kč

přispělo

25 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Osmadvacetiletá Veronika z Havířovska je od narození plně závislá na nepřetržité péči dospělých, protože jí byly diagnostikovány vedle nejtěžší formy dětské mozkové obrny další vážné fyzické a mentální handicapy. Mladá žena je absolutně nesoběstačná a bohužel nelze očekávat jakékoliv zlepšení. Navíc psychicky špatně snáší stacionář i zdravotní zařízení, a proto se o ni po celý čas starají doma milující rodiče. Celodenní dohled a ošetřování je především na matce Věře, která má sama v důsledku této dlouhotrvající fyzicky náročné práce (oblékání, hygiena, podávání jídla, návštěvy lékařů atd.) chronicky přetěžovaná záda a paže. Aby se o něco zlepšila kvalita života dcery a zmírnila fyzická zátěž pro rodiče, lékaři doporučují pořízení přídavné baterie k invalidnímu vozíku pro usnadnění jeho ovládání a kompenzační pomůcky - přenosný závěsný systém k lůžku, polohovací postel, lehátko do vany atd. Ty však zdravotní pojišťovna hradí pouze částečně nebo vůbec a finanční rezerva rodiny je po tak dlouhých letech starosti o Veroniku už vyčerpaná. Rodiče se proto na nás obrátili o pomoc.

Zapojte se do pomoci těmto statečným rodičům. Své dary můžete posílat též bankovním převodem na sbírkový účet 57333375/0300, VS 251. Děkujeme vám. V tom případě se váš dar nezobrazí zde, ale bude dle bankovního výpisu zaúčtován k danému variabilnímu symbolu.

Nadace ADRA podporuje Veroniku od září 2018. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu