CZ / EN

Chráníme mořské želvy z.s.


Zvířata Životní prostředí

Chráníme mořské želvy

Chráníme mořské želvy, nádherné tvory, žijící na Zemi více než 110 miliónů let. Dnes jim hrozí vyhynutí. Oblast Berau na severovýchodním Borneu je 8. největším líhništěm karet obrovských na světě. Jejich populace tu ale za posledních 70 let klesla o více než 90%. Místní lidé kradou z pláží želví vejce a prodávají je do restaurací pro turisty, zaživa jim strhávají krunýře, aby z nich udělali suvenýry. Úzce spolupracujeme s místní organizací Konservasi Biota Laut Berau, jejíž činnost vedeme a financujeme. Hlídáme pláže na 3 ostrovech před pytláky, učíme místní dělat suvenýry z alternativních materiálů, například z kokosu. Učíme děti o želvách, o přírodě a také angličtinu. Vzdělávací materiály, které jsme vytvořili, se používají celosvětově. Jako konzultanti pomáháme v mnoha oblastech Indonésie, na Srí Lance i jinde ve světě. Tvoříme příručku o tom, jak chránit želvy efektivně. V ČR se snažíme zvýšit informovanost veřejnosti o situaci mořských želv, o příčinách ohrožení těchto vzácných plazů a o možnostech jak jim můžeme pomoci.

Chráníme mořské želvy

Pomozte nám chránit želvy i Vy. Děkujeme. www.morskezelvy.cz
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Projekt Chráníme mořské želvy společně s indonéskou ochranářskou organizací Konservasi Biota Laut Berau (Společnost pro ochranu mořského života v Berau / Association for the Protection of the Marine Life in Berau), chrání 3 ostrovy proti zlodějům želvích vajec v oblasti Berau na Borneu. Od října 2017 projekt nemá stálého dlouhodobého partnera a je závislý na darech jednotlivců a firem. Děkujeme moc za podporu. 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (18)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Pro želvičky.

Lenka Králová
500 Kč

Jsem ráda, že mohu přispět a pomoci tak chránit tyto úžasné zvířátka, kterými mořské želvy jsou - posly bohů. Se svým projektem www.koralkyspribehem.cz také nadále přispívám na pomoc při ochraně želviček a oceánu. Moc vám fandím a jsem s Vámi. :) Děkuji, že toto děláte.

Gabriela Szabó
500 Kč

Snad částka alespoň trochu pomůže!

David Jiřička
300 Kč

Viděla jsem právě pořad v televizi. Polovinu z něj jsem probrečela. Hano, jste úžasná, obdivuji Vás, držím moc palce, aby se projektu dařilo dál. Budu šířit info dál. Pozdravy z Česka posílá Iveta 🐢🐢🐢🐢🐢🐢🐢🐢🐢🐢🐢

Iveta Nevrlková

Je to ode mne mala castka, ale rozhodne ne posledni.. po tom, co jsem dneska videla kousek dokumentu v televizi a objevila se ta nejhorsi cast o zelvovine.. nemela jsem ani tuseni, ze se tohle deje. Sama mam doma zelvicku, sice suchozemskou, ale to je uplne jedno.. jak nekdo muze neco takovyho delat?! Brecim jeste ted a jsem totalne znechucena z brutality tech monster, jinak jim rikat nejde. No, doufam, ze aspon trosku pomuzu, protoze ta bezmoc je nejhorsi.

Lucie Rosičová
100 Kč

Je skvělé co pro želvy děláte. Moc vám fandím, jen tak dál!

Kateřina Nikolaou
200 Kč