Chráníme mořské želvy z.s.


Zvířata Životní prostředí

Chráníme mořské želvy

Chráníme mořské želvy, nádherné tvory, žijící na Zemi více než 110 miliónů let. Dnes jim hrozí vyhynutí. Jejich populace za posledních 70 let na některých místech klesla o více než 90%. Místní lidé kradou z pláží želví vejce a prodávají je do restaurací pro turisty, zaživa jim strhávají krunýře, aby z nich udělali suvenýry. S místní organizací Sehabat penyu Loang chráníme několik pláží na ostrově Lembata v Indonésii. Tyto pláže jsou důležitějším líhništěm kriticky ohrožených karet pravých, ale také karet zelenavých a karet obrovských. V roce 2022 začal projekt na zkvalitnění ochrany mořských želv i na Srí Lance. Činnost ochranářů vedeme a financujeme. Hlídáme pláže před pytláky, přenášíme vejce do chráněné části pláže, hned po vylíhnutí želvy vypouštíme do moře, učíme místní dělat suvenýry z alternativních materiálů, například z kokosu. Učíme děti o želvách, o přírodě a také angličtinu. Vzdělávací materiály, které jsme vytvořili, se používají celosvětově. Jako konzultanti pomáháme i jinde ve světě. V ČR se snažíme zvýšit informovanost veřejnosti o situaci mořských želv, o příčinách ohrožení těchto vzácných plazů a o možnostech, jak jim můžeme pomoci.

Chráníme mořské želvy

Pomozte nám chránit želvy i Vy. Děkujeme. www.morskezelvy.cz
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Chráníme mořské želvy, nádherné tvory, žijící na Zemi více než 110 miliónů let. Dnes jim hrozí vyhynutí. S místní organizací Sehabat penyu Loang chráníme několik pláží na ostrově Lembata v Indonésii. Tyto pláže jsou důležitějším líhništěm kriticky ohrožených druhů karet. V roce 2022 začal projekt na zkvalitnění ochrany mořských želv i na Srí Lance. Činnost ochranářů vedeme a financujeme. Hlídáme pláže před pytláky, přenášíme vejce do chráněné části pláže, hned po vylíhnutí želvy vypouštíme do moře, učíme místní dělat suvenýry z alternativních materiálů, učíme děti o želvách, o přírodě a také angličtinu. 


Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (18)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Příspěvek na ochranu mořských želv. :)

Denisa Gáfová
300 Kč

I já děkuji že pomáháte.

Yvona Kabešová
50 Kč

Mám radost že mohu přispívat,ráda bych je někdy viděla osobně 😄.

Yvona Kabešová
50 Kč

Děkuji za to že pomáháte a dáváte nám možnost přispět na dobrou věc 🙂.

Yvona Kabešová
50 Kč

Dobrý den,
dne 29. 9. 2018 se konala ve Velkých Svatoňovicích Svatováclavská pouť. S kamarádkami jsme se rozhodli přispět. Vytvořily jsme štěstíčka, brože, přívěšky, svíčky, mamka Hanky, Zuzky a Péti uháčkovala malé želvičky a společně jsme napekli perníčky. Vše jsme pak prodávaly na pouti. Celkem se vybralo 3420,- .
Emča 12 let
Hanka 12 let
Zuzka 10let
Péťa 8 let
Fotky pošlu do emailu :-)Ema Málková a děti ze ZŠ Malé Svatoňovice - 2.stupeň
3 420 Kč

Hodně vytrvalosti přeji

sonihe

velice dobrá práce a doufám že nadále budou úspěsný a přeji jen to nejlepši a Boží ohranu.

TPCZ s.r.o. Valkema
5 000 Kč

Máme radost že jsme zachránily želvičku ☺️.

Yvona Kabešová
50 Kč

Drzte se. Delate nadhernou a smysluplnou vec. J + D + M

Martin Duchac
5 000 Kč

..až ulovíme poslední rybu a pokácíme poslední strom,poznáme,že peněz se nenajíme...

Hanka Pospíšilová
1 500 Kč