Chráníme mořské želvy z.s.


Životní prostředí Zvířata

Chráníme mořské želvy

Chráníme mořské želvy, nádherné tvory, žijící na Zemi více než 110 miliónů let. Dnes jim hrozí vyhynutí. Jejich populace za posledních 70 let na některých místech klesla o více než 90%. Místní lidé kradou z pláží želví vejce a prodávají je do restaurací pro turisty, zaživa jim strhávají krunýře, aby z nich udělali suvenýry. S místní organizací Sehabat penyu Loang chráníme několik pláží na ostrově Lembata v Indonésii. Tyto pláže jsou důležitějším líhništěm kriticky ohrožených karet pravých, ale také karet zelenavých a karet obrovských. V roce 2022 začal projekt na zkvalitnění ochrany mořských želv i na Srí Lance. Činnost ochranářů vedeme a financujeme. Hlídáme pláže před pytláky, přenášíme vejce do chráněné části pláže, hned po vylíhnutí želvy vypouštíme do moře, učíme místní dělat suvenýry z alternativních materiálů, například z kokosu. Učíme děti o želvách, o přírodě a také angličtinu. Vzdělávací materiály, které jsme vytvořili, se používají celosvětově. Jako konzultanti pomáháme i jinde ve světě. V ČR se snažíme zvýšit informovanost veřejnosti o situaci mořských želv, o příčinách ohrožení těchto vzácných plazů a o možnostech, jak jim můžeme pomoci.

Chráníme mořské želvy

Pomozte nám chránit želvy i Vy. Děkujeme. www.morskezelvy.cz
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Chráníme mořské želvy, nádherné tvory, žijící na Zemi více než 110 miliónů let. Dnes jim hrozí vyhynutí. S místní organizací Sehabat penyu Loang chráníme několik pláží na ostrově Lembata v Indonésii. Tyto pláže jsou důležitějším líhništěm kriticky ohrožených druhů karet. V roce 2022 začal projekt na zkvalitnění ochrany mořských želv i na Srí Lance. Činnost ochranářů vedeme a financujeme. Hlídáme pláže před pytláky, přenášíme vejce do chráněné části pláže, hned po vylíhnutí želvy vypouštíme do moře, učíme místní dělat suvenýry z alternativních materiálů, učíme děti o želvách, o přírodě a také angličtinu. 


Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (18)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Pro želvy ❤️🐢

Petra Dvořáčková
500 Kč

Děláte záslužnou práci! Díky za to. Hodně sil, štědrých sponzorů a lidí zapálených pro věc.

Lucie Schöppová
500 Kč

Z prodeje náramků Korálky s příběhem pravidelně a rádi přispíváme na pomoc při ochraně želviček. Věřím, že naše příspěvky porostou spolu se zájmem i ostatních lidí na podporu ochrany přírody.

Gabriela Szabó
500 Kč

Děkujeme

Yvona Kabešová
50 Kč

Doufám, že se želvičky budou mít dobře. Můj příspěvek věnuji své dceři k narozeninám, velkému milovníkovi želv a také tohohle projektu. Děkujeme.

Jitka Dyxová
1 500 Kč

Helena Spanihelova
1 000 Kč

At se dari

Ja Ja

Dekuji za vasi pomoc temto nadhernym tvorum!♡

Helena Spanihelova

Fandím vaší úžasné práci a snaze pomoc ochránit želvy.

Ondřej Malek
500 Kč

Vlastním suchozemskou želvu již 17 let, bylo mi pět, když jsem ji jako maličkou dostala a v podstatě jsme spolu vyrostly. Želvy jsou mojí největší láskou a doufám, že se mi jednou podaří pomoci více a odjedu například jako dobrovolnice pomáhat želvičkám přímo na místě. Děkuji za vaši snahu a práci.

Magdaléna Hrabětová
500 Kč