Nadační fond Dobrá srdce


Lidé s postižením Děti, mládež, rodina

Hipoterapie a Bobath terapie pro Klárku

Pomoc s financováním rehabilitací a pobytu pro Karolínku. Karolínka se narodila nečekaně předčasně již ve 28.týdnu těhotenství s porodní váhou 1320g jako nezralé dítě. Po krvácení do mozku má DMO spastickou pravostrannou triparézu.

vybíráme od 26.8.2018

Hipoterapie a Bobath terapie pro Klárku

Pomoc s financováním terapií pro Klárku.
1 550 Kč

přispěli

2 lidé
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Naše dcerka se narodila nečekaně předčasně již ve 28.týdnu těhotenství s porodní váhou 1320g jako nezralé dítě. Po krvácení do mozku má DMO spastickou pravostrannou triparézu.
S intenzivním cvičením Vojtovou metodou jsme začali už od narození a postupně se přidávali další terapie, Bobath koncept a ergo a hipoterapie. Již dva roky jezdíme s dcerkou 2x týdně na hiporehabilitaci za Brno. Od dvou let jezdíme na rehabilitační pobyty do Boskovic a Klimkovic. Mentálně je na tom možná i lépe než vrstevníci, je opravdu šikovná a bystrá, její vývoj je ale hodně omezený pohybem. Stále ve třech a půl letech nedokáže sama chodit, vlastně si sama ani nestoupne, ale už se udrží vsedě a tak sníme o speciálním kole Loped, aby se mohla Klárka lépe začlenit do rodinného dění (má starší sestřičku Karolinku 5letou, která Klárku velice motivuje a kolo jim oběma umožňuje lepší kontakt) a take šlapáním pomáhá posilovat ochablé svaly.
Předem moc a moc upřímně děkujeme za příspěvky na tuto pomůcku, aby ji dcerka mohla využívat a zlepšovat se, jak fyzicky tak i v socializaci a na pojišťovnou nehrazené terapie. Hipoipoterapie a Bobath terapie(cena hipo je 250,-Kč za terapeutickou jednotku x 2týdně, Bobath 450,-Kč 1x za dva týdny), speciální placený program v lázních Klimkovice Klimtherapy za 4 týdny 52.000,-Kč.
S pozdravem.
DĚKUJEME!
Maminka Kateřina
Edit: Skvělá zpráva od maminky na kolo Loped se "složili" přátelé rodiny. To je úžasné :-) .
https://www.dobrasrdce.cz/inpage/klarkak/


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu