People in Need - Člověk v tísni


Osvěta a poskytování informací Sociálně znevýhodněné skupiny

SOS Česko

V Česku dramaticky roste počet rodin, které ohrožuje chudoba. A my jim chceme teď i v budoucnu podat pomocnou ruku. I když ve výjimečných případech budeme zprostředkovávat potravinovou pomoc, darované finance využijeme především na posílení naší Helplinky a zajištění sociální práce a poradenství potřebným.

Sbírka pro Česko

Potřebujeme Vaši podporu.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V nelehkém čase, kdy na lidi v Česku dopadají důsledky energetické krize a vysoké inflace, vyhlásil Člověk v tísni sbírku SOS Česko. Věříme, že většina z nás energetickou krizi a zvýšení cen obecně zvládne. V Česku jsme už v minulosti prokázali, že když jde do tuhého, dokážeme si poradit.

I přes to dramaticky roste počet rodin, které ohrožuje chudoba. A my jim chceme teď i v budoucnu podat pomocnou ruku. I když ve výjimečných případech budeme zprostředkovávat potravinovou pomoc, darované finance využijeme především na posílení naší Helplinky a zajištění sociální práce a poradenství potřebným.
 
Na naši Helplinku se jen od začátku roku dovolalo více než 17 tisíc lidí v nouzi. Lidé nám většinou volají kvůli dluhům a exekucím, ale v posledních měsících stále častěji řešíme i vysoké zálohy na energie nebo různé nedoplatky. Nedávno jsme třeba pomáhali důchodci, kterému nezbývaly finance na jídlo, nebo zajistili i podání návrhu na zastavení exekuce u dětského dlužníka. Často volají i matky samoživitelky. 
 
Nepomáháme ale jen po telefonu, k lidem dojdeme i domů. Našich 210 sociálních pracovníků a dluhových poradců pomáhá v 13 krajích Česka. 
 
Pokud je Vám náš přístup sympatický a Vaše situace to umožňuje, zvažte prosím příspěvek do sbírky SOS Česko. 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Prosím, využijte můj dar v Brně nebo jeho okolí. Anna Marie Halasová

Anna Marie Halasová
500 Kč

Děkuji Člověku v tísni za to co dělá.

Jana Hudečková
5 000 Kč

Jsem na Česko pyšný, jak to zvládáte. Koukám na to ze Spojených států, kde si lidi doteď myslí, že je to nějaký politický manévr proti Trumpovi, nebo nechápou, co je to exponenciální růst. Žádné roušky si tu lidi nešijí, místo toho kupují ve velkém zbraně. Český přístup je mi mnohem sympatičtější, o praktičnosti nemluvě.

Filip Hráček
2 000 Kč

Děkuji za Vaší iniciativu.

Dárce
1 000 Kč

protože zmírňovat dopady současné krize na ty nejzranitelnější je zásadní. díky!

Alexandr Kasal
500 Kč

Společně to zvládneme!

Petr J
5 000 Kč

At je dopad na nejvice potrebne co nejmensi.

Artur Ferfecki