Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj


Lidé s postižením Děti, mládež, rodina

Pomoc pro dvojčátka Pavcových

Karolínka s Rozárkou dostaly do vínku DMO a další zdravotní problémy. Aby se jim dostalo potřebné celodenní péče, jejich otec nakonec přerušil výdělečnou činnost. Vedle každodenního domácího cvičení a doprovodných terapií chtějí rodiče svým dcerkám umožnit léčbu zcela zásadní – neurorehabilitaci. Tu však zdravotní pojišťovny nehradí. Jeden pobyt pro obě holčičky stojí víc jak 60.000 Kč, přičemž by jich měly absolvovat každoročně ideálně 4 až 5. To však není pro rodiče naprosto reálné, a tak se obrátili na nás s prosbou o pomoc.

vybíráme od 10.7.2018
300 Kč

přispěl

1 člověk
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Karolínka a Rozárka, 2,5letá dvojčata z Kladenska, se od předčasného narození perou s celou řadou těžkých zdravotních problémů. Vedle dětské mozkové obrny (Karolínka má diagnostikovanou triparézu, Rozárka kvadruparézu) jsou to další postižení a přidružené diagnózy. Ačkoliv prognózy lékařů nebyly příznivé, rodiče to nevzdali a snaží se od samého počátku umožnit dcerkám absolvovat co nejúčinnější terapie. Péče o holčičky je však natolik časově, psychicky i fyzicky náročná, že musel otec přerušit zaměstnání, aby mohl mamince s péčí o holčičky pomáhat. Nicméně v budoucnosti se z finančních důvodů vrátí určitě zpět do práce. Aby se dvojčátka prokazatelně posouvala dál, potřebovala by co nejčastěji (4 až 5 krát ročně) absolvovat neurorehabilitaci. Tu však zdravotní pojišťovny nehradí. Jeden pobyt přitom stojí pro obě přes 60.000 Kč, což bohužel není za dané situace už v možnostech rodičů. Maminka Leona nám napsala: „Věřte, že kdyby mohla láska a víra léčit, že bychom se my, jako rodiče, naše rodina, přátelé rozdali do posledního kousku, jen aby holčičky mohly žít lepší život, radovat se třeba i jen z maličkostí jako ostatní zdravé děti v tomto věku a třeba se i jednou postavit na vlastní nohy a udělat pár krůčků…“.
 
Zapojte se do pomoci těmto dvojčatům. Své dary můžete posílat též bankovním převodem na sbírkový účet 57333375/0300, v. s. 249. Děkujeme vám. V tom případě se Váš dar nezobrazí zde, ale bude dle bankovního výpisu zaúčtován k danému variabilnímu symbolu.
 
Nadace ADRA podporuje Karolínku s Rozárkou od července 2018. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu