Nadace Via


Děti, mládež, rodina Filantropie a dobrovolnictví

Dobro-druzi

Spousta dětí sní o tom, že se stanou superhrdiny. Může to být snažší než se zdá. V programu Dobro-druzi se děti naučí, že opravdové hrdinství je pomáhat druhým. Pomůžete jim s jejich prvním dobrým skutkem?

vybíráme od 8.6.2018

Vyšlete děti a mladé na jejich první filantropické dobrodružství!

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Učíme děti a mládež pomáhat druhým.

Nemusíte být dospělí, abyste dokázali velké věci! V Dobro-druzích podporujeme skupiny dětí od 2. stupně ZŠ a studenty středních i vysokých škol v pořádání benefičních akcí pro jednotlivce nebo organizaci, kterou si sami zvolí. Dobro-druzi také často pořádají sousedské akce a svými projekty přispívají k obnově zdravé krajiny a zlepšují věci kolem sebe. Vašim darem podpoříte další odvážné generace. Děkujeme!

Mladé Dobro-druhy učíme, 

  • jak pomáhat správně - sbírat víčka není ten nejlepší nápad, 
  • jak uspořádat svou první benefiční akci a nespálit se,
  • jak zapojit kamarády a spolupracovat,
  • zodpovědně dovést projekt do konce - je to na nich, ne na dospělácích,
  • rozvíjet kreativitu - vyrábějí sami plakáty, malují obrázky do aukcí,
  • hospodařit s pevně daným rozpočtem.

85% dětí a mladých pomáhá druhým i po skončení programu Dobro-druzi.


Ročně z programu vyjde 200 nových Dobro-druhů. Týmy mladých filantropů už během pěti let získaly pro druhé více než 2 miliony korun.
Dobro-druhy podporujeme i finančně. Od Nadace Via získá každý tým 5000 Kč na uspořádání dobročinné akce a až 20 000 Kč přidáme k jejich výtěžku.
FESTIVAL K OTEVÍRÁNÍ ÚTULNY V KAMENNÉ

Žákům Montessori školy ZŠ Vápenná se podařilo obnovit a “uctít” místo, kde se kdysi nacházela vesnice a kde dříve byla jen louka a křoví podél cesty. Obnovili pramen, postavili zvoničku a útulnu. K jejímu slavnostnímu otevření uspořádali festival s bohatým hudebním programem, tvořivými dílnami a divadlem, ve kterém sami účinkovali a jehož prostřednictvím připomněli 4 klíčová místa bývalé obce. Na festival v srdci Rychlebských hor, který si žáci sami kromě celé organizace a obsluhy občerstvení také sami od moderovali, zavítalo okolo 250 lidí, kteří zpětně říkali, že to byl nádherný den a děkovali, že díky žákům místo objevili a mohli to s nimi všechno zažít. Díky deníku v útulně žáci ví, že místo od té doby často navštěvují lidé, přespávají tam a píšou tam hezké vzkazy. I do budoucna chtějí o místo pečovat, někteří se tam vrací už nyní. Možná místo předají mladším ročníkům ve škole a sami uspořádají znovu něco jiného pro veřejnost.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Držím palce a moc vám fandím!

alisca

Fandíme Dobro-druhům, ať pomáhají dál!

Martina Vaňková
1 000 Kč