Rodiče za inkluzi, z.s.


Děti, mládež, rodina Vzdělávání a výzkum

Rodiče za inkluzi

Jsme přesvědčení, že společné vzdělávání může být prospěšné pro všechny. A to zejména dnes, kdy vidíme, jak málo dokážeme tolerovat jeden druhého a společnost je přirozeně různorodá. Naším cílem je zlepšit podmínky a obecné vnímání společného vzdělávání ve společnosti a posílit roli rodičů tak, aby byli skutečnými partnery při konstruktivním řešení situací týkajících se vzdělávání. Pomáháme rodičům tam, kde systém selhává. Do školy musí chodit všichni, tak ať to tam klape!

Podpořte Rodiče za inkluzi

A pomáhejte s námi, tam kde systém selhává.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Se společným vzděláváním máme reálnou rodičovskou i profesní zkušenost. Pomáháme rodičům tam, kde systém selhává. 

Podporujeme rodiče, kteří chtějí, aby se jejich děti vzdělávaly v běžných školách od sdílení informací po poradenství a přímou podporu v praxi. Pořádáme informační semináře, poukazujeme na systémové nedostatky, připomínkujeme právní předpisy a komunikujeme s příslušnými institucemi, veřejnými činiteli a médii. 

Představujeme hlas rodičů a jejich dětí, kteří jsou příjemci veřejné služby vzdělávání, a snažíme se být skutečnými partnery všem, kteří společné vzdělávání uvádějí do života. Projekt je postaven na unikátním spojení rodičovské zkušenosti rodičů dětí s nejrůznějšími speciálními vzdělávacími potřebami a relevantní odborné vybavenosti. Rodiče zde vystupují nejen z pozice rodičů, ale také svých odborných profesí a zkušeností (pedagogických, právních, ekonomických, public relations a dalších). Přinášíme tak komplexní pohled na společné vzdělávání z druhé strany, pohled ze strany rodičů jako  uživatelů vzdělávacích služeb podložený relevantní osobní i odbornou zkušeností.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu