CZ / EN

České centrum pro investigativní žurnalistiku, o.p.s.


Osvěta a poskytování informací Protikorupční aktivity

investigace.cz Vás potřebuje

Pomozte nám vést mocné lidi k odpovědnosti! investigace.cz je nezávislý neziskový investigativní web. Přinášíme do České republiky mezinárodní investigativní kauzy jako například Panama Papers, Ruský laundromat nebo vliv italské ´Ndranghety v Evropě. Zaměřujeme se na finanční a organizovaný zločin, zejména jeho přeshraniční aspekty. Finanční zisky z korupce, nezákonného obchodu, obchodu s lidmi a dalších trestných činností se přesouvají po světě pomocí složitých finančních schémat za účelem praní peněz a jejich ukrytí. Tyto nelegitimní přesuny peněz jsou také hrozbou pro tranzitní země, jelikož skýtají podněty pro korupci, narušují ekonomiku a pomáhají dále posilovat moc organizovaných kriminálních skupin. My tyto finanční toky sledujeme a snažíme se popsat jejich původ a určit, kdo se jich účastní. Jsme tým o šesti lidech. Píšeme o velkých kauzách díky spolupráci s mezinárodními sítěmi špičkových investigativních novinářů. Vše co publikujeme si můžete přečíst zdarma na našem webu. Chceme, aby se naše informace dostaly co nejširšímu spektru čtenářů a pomohly veřejnosti činit informovaná rozhodnutí. Jsme unikátní. Přinášíme informace, které by se jinak do českých médií nedostaly.

investigace.cz vás potřebuje

Pomozte nám, prosím, odhalovat organizovaný zločin a šetřit miliardy daňovým poplatníkům.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz


Co děláme?

Pomáháme odhalovat organizovaný zločin a rozkrývat korupci na nejvyšších místech. Sledujeme peníze, které se točí kolem lidí a firem podezřelých z obchodu se zbraněmi a drogami. Ty často nerespektují státní hranice, proto na většině kauz spolupracujeme s investigativními novináři z celého světa. Mapujeme finanční kriminalitu, a tím pomáháme vracet peníze do státních rozpočtů. Šetříme tak miliardy korun daňovým poplatníkům.

Proč to děláme?

Posláním novinářů je chránit veřejný zájem. Proto věříme, že naše finanční a politická nezávislost je nezbytnou podmínkou pro kvalitní investigativní žurnalistiku. Chceme, aby naše odhalení byla dostupná každému, proto naše články poskytujeme zdarma. Ačkoliv často na kauzách pracujeme bez nároku na honorář, investigativní novinařina je časově a finančně velmi náročná. A proto se spoléháme právě na Vás, kterým není lhostejné, v jaké zemi žijeme nebo chceme žít. 

Co nového přinášíme?

Do českého mediálního prostoru přinášíme unikátní investigativní projekty, které v jiných místních médiích nenajdete. Preferujeme kvalitní žurnalistiku založenou na precizní analýze veřejných dat. Jsme jedinými zástupci Česka a Slovenska v mezinárodní organizaci OCCRP (Organized Crime and Corruption Reporting Project) nebo International Consortium of Investigative Journalists (ICIJ), které každoročně získávají celosvětová ocenění za novinářskou práci. Díky této spolupráci jsme měli exkluzivní přístup k datům v kauze Panama Papers, jež získala prestižní Pulitzerovu cenu. Naší vizí je intenzivnější spolupráce mezi novináři, protože věříme, že jedině tak dotáhneme velké kauzy do zdárného konce. Tuto vizi ocenila i mezinárodní porota, která v listopadu 2016 vybrala naši ředitelku Pavlu Holcovou mezi sto Evropanů, kteří mění k lepšímu region střední a východní Evropy. 
Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

děláte záslužnou práci, děkuji !

Zuzana Kožešníková
1 000 Kč

Děkujeme za práci na zlepšování (nejen podnikatelského) prostředí v ČR!

Kolegové z advokatní kanceláře JŠK
1 250 Kč

Společnost MICHAEL ord- jednatelka Kateřina Michutová, zaveden trvalý příkaz na 100 Kč měsíčně.
Zdravím a přeji hodně pracovních úspěchů mail: mudr.michutova@seznam.cz

Kateřina Michutová

Přeji hodně odvahy ve vaši bohulibé práci a děkuji vám za ni.

Marta Kadlecová
100 Kč

Díky za vaši práci!

Tomáš Krejza

Díky za Vaši práci. Držte se.

Dárce
500 Kč

Naprosto nezbytné podpořit v této době nezávislé investigativní medium. Děkuji za Vaší práci.

Jiri Albl
500 Kč

Děláte důležitou práci, potřebujeme vás!

Tomáš Linhart

Zlomte vaz!

Tomáš Moudrý
500 Kč

Děkuji a fandím vám !!!

Alena Růžičková
300 Kč