Nadace Via


Regionální a komunitní rozvoj Filantropie a dobrovolnictví

Ostrovy naděje - spojme Česko!

Jeden příklad za všechny vznikající Ostrovy naděje. Most. Město, které bylo srovnáno se zemí a znovu postaveno jako jedno velké sídliště. Lidé tu spolu nežijí a nemají ke svému městu žádný vztah. Katka se svými kolegyněmi ze spolku Moje město moje místo hledá způsob, jak místní lidi probudit z dlouhého letargického spánku. Chce pořádat prohlídky Mostu s architektem, veřejné debaty a workshopy pro všechny, které zajímá místo, kde žijí. Pomůžete Katce a dalším aktivním lidem, aby proměňovali naše obce a města v Ostrovy naděje?

vybíráme od 28.3.2018

Ostrovy naděje - spojme Česko!

43 130 Kč

přispělo

60 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

To, že je naše společnost je rozdělená, je už každému jasné. Ale co s tím? Právě teď můžete udělat něco konkrétního. Pojďte s námi vytvářet Ostrovy naděje. Jsou to místa po celé České republice, kde jsou lidé schopni spolu mluvit, plánovat a pak své vize společně uskutečňovat.

59 % české populace uvádí, že ve společnosti převládá nezájem a nevraživost. Váš dar to může změnit.
PE30HqbN554.jpg

K potvrzení o daru Vám jako poděkování přiložíme pohled (u příspěvků nad 300Kč) nebo plakát A2 (u příspěvků nad 1.000Kč) s grafikou Pavla Fuksy.

Na to, aby si lidé neházeli klacky pod nohy, učili se spolu žít a respektovat jeden druhého se soustředí program Živá komunita od Nadace Via. Účastníci programu, jako je Katka z Mostu, vytvářejí po celé republice Ostrovy naděje. 
 
Podpořte vznik Ostrovů naděje v naší zemi právě teď! 

Pasivita prohlubuje nedůvěru ve společnosti.
  • 55 % české populace je občansky pasivní.
  • V průměru jen 40 % lidí si myslí, že se dá věřit druhým lidem.
  • 39 % lidí uvádí, že se s nikým nenavštěvuje.
Jak můžeme lidi spojit?
Během uplynulých dvaceti let jsme viděli, že k sobě lidé najdou cestu nejsnáze při společném díle. Když spolu postaví novou náves, opraví místní kapličku nebo zasadí lipovou alej. Lidé, kteří spolu něco vytvořili, jsou srdcem demokracie, svobody země a odpovědné občanské společnosti.
 
Zahrada-Orlovny-misto-pro-komunitni-akce-1.jpg-HsCXHjboFXrgT27tG24pfG1%2B.jpg

Lidé, kteří spolu něco vytvořili, jsou srdcem demokracie, svobody země a odpovědné občanské společnosti. 

Díky Vašemu daru budou moci lidé v regionech proměnit náves, upravit park, umístit ve své obci lavičku nebo ohniště, okolo kterého si sednou lidé různých názorů a věku. Získají nejen peníze, ale i naše průvodcovství. Provázíme lidi, aby se uměli konstruktivně pohádat a domluvit, uspořádat brigádu a sehnat si sami peníze nebo materiál na to, co potřebují.

Propojte s námi jednotlivé lidi a díky nim vznikající Ostrovy naděje. Věříme, že se jedním velkým Ostrovem naděje stane postupně celá Česká republika.

Společně to zvládneme. Darujte nyní a spojte Česko!

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu