Klub přátel Zajíčka na koni, z.s.


Lidé s postižením

Zaměstnání osob s handicapem - Café AdAstra

V kavárně Café AdAstra pracují lidé s tělesným, mentálním či socio-kulturním handicapem, kteří nemají uplatnění na běžném trhu práce a většinou své místo nemohou najít ani na chráněných pracovištích. Cílem projektu je vytvoření pracovních míst, vytvoření přirozeného prostředí, kde se spolu potkávají a pracují lidé s handicapem a ti, kteří žádný handicap nemají. Možnost zaměstnání osob s handicapem v kavárně podporuje rozvoj jejich pracovních dovedností a schopností, dochází ke zvyšování sebevědomí klienta, a tím ke zkvalitnění celého jeho života.

vybíráme od 23.3.2018
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (6)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Vážení a milí přátelé naší kavárny. Přicházíme s velice smutnou zprávou o vykradení naší kavárny. Jak si jistě pamatujete, mnoho z vás, možná všichni co tyto řádky čtete :) jste nám pomohli na podzim roku 2018 naší kavárnu postavit na vlastní nohy a společně se nám to podařilo!!! Krásně jsme fungovali, mohli jsme nabídnout více míst pro naše handicapované klienty a každý den jsme na vás čekali s úsměvem. Bohužel toto radostné období nám nebylo dáno na moc dlouho. V březnu jsme museli kvůli koronaviru zavřít, ale i to bychom, sice s velmi předřenýma zaječíma ušima zvládli, a poslední dny jsme vás opět vítali u našeho okénka... Tento víkend ale přišlo něco, co nám opět zasadilo velkou ránu. Z pátku na sobotu byla naše kavárna vykradena. Přišli jsme o hodně věcí, celková škoda je nyní spočítána na 250 000Kč, ale bohužel víme, že to ještě není konečná částka. Přišli jsme o veškerou hodnotnou techniku (projektor, zvuková aparatura), o zásoby hodnotných tekutin a potravin, které prodáváme (mimo jiné i veškeré láhve s alkoholem), ale i o finanční hotovost. Samozřejmě si zloději odnesli i úložiště pro kamerové záznamy a rozbili světla, včetně těch nouzových. Mimo dalších věcí se zloději nezdráhali ani takové věci, jakou je vypáčení kasičky na dýška pro handicapované klient. V této, pro všechny velmi nelehké době, se nám špatně prosí o pomoc i přesto ale, pokud by někdo chtěl a mohl nám nyní pomoci, budeme nesmírně vděční!!! 
A samozřejmě budeme moc rádi, když nás přijdete podpořit osobně, stavíte se na jídlo, kávu, zákusek :) Protože vaše přítomnost je a bude nyní to, co nás a naše handicapované pracovníky, bude držet nad vodou a ve víře, že to co děláme má smysl!!! DĚKUJEME VÁM!!!

Založení projektu

Moc mě těší, že se kavárně stále daří a že dokonce byla schopna rozříšit počet pracovníků. Neustálé cestování mi bohužel zatím nedovolilo vás navštívit, ale jakmile budu moct určitě se na skleničku zastavím. :-) Do té doby vám přeji hodně štěstí a úspěchu.

Klára

Klara Chmelarova
300 Kč

Držím vám všem palce :-)

Dárce
300 Kč

Držím Vám palce, robíte skvelú prácu :-)

Lucia Mikuľáková
189 Kč

Do Vaší kavárny se dostanu jen málo. Tak alespoň takto přispěji dobré věci. Hodně sil do dalšího počínání.

Dagmar Kropáčková Taty

Přeji hodně spokojených zákazníků a ať se vám daří

Marie Trbušková
500 Kč

Hodně štěstí! :)

R C
300 Kč

Já k Vám moc chodit nebudu, ale budu rád, když k Vám budou moct chodit jiní, i když by jich bylo málo. A když u Vás budou moct dostávat práci jiní, ať je jich co nejvíc - nebo spíš tak akorát. :-)

Miroslav Langer

Preji mnoho uspechu a at Vam kavarna je vzkveta.

Tomáš Mauer

Moc vám fandím, držte se!

Hana Šlapáková
100 Kč

Hned jak budeme mít cestu do Prahy, tak se za Vámi stavíme na jídlo a kávičku. Moc Vám fandíme a obdivujeme vše, co děláte.

Jana Zatloukalová