Společnost pro ranou péči, pobočka České Budějovice


Děti, mládež, rodina Sociálně znevýhodněné skupiny

VOZÍME DO RODIN NADĚJI

Někdy se miminko narodí dřív, než rodiče čekali, nebo má závažné zdravotní obtíže. Vždy je však naděje na zlepšení. V prvních měsících života se dítě učí poznávat svět a jeho hlavním pomocníkem je zrak. Víte, že po narození se dítě učí vidět, stejně jako se učí chodit? Pokud nemá dítě dostatek zrakových podnětů a zkušeností, pak nezíská potřebné informace o okolním světě, nemůže se učit nápodobou, netvoří si zrakové představy a je omezeno v sociálním kontaktu. Raná péče mu v tom umí pomoci. Dejte rodinám s dětmi s postižením naději, že to půjde a že - přes všechny těžkosti - vše zvládnou.

vybíráme od 14.3.2018

NENÍ MALÉHO DARU, KDYŽ JSOU VÁS TISÍCE!

Poradkyně rané péče vyjíždějí za rodinami v Jihočeském kraji a na Vysočině, aby jim po narození dítěte s postižením pomohly zvládnout náročnou situaci. Učí je, jak s dítětem komunikovat, jak je rozvíjet, zapůjčí speciální pomůcky a hračky, poskytnou důležité informace. Pomáhejte s námi!
191 939 Kč

přispělo

104 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
A co za Váš příspěvek například pořídíme?

2 000 Kč = odborná konzultace pro rodinu s dalšími specialisty (logoped, fyzioterapeut, psycholog apod.)
1 000 Kč = vyšetření zraku, určí, jak s dítětem nejlépe dál pracovat a rozvíjet ho
500 Kč = návštěva poradkyně v rodině s nácvikem konkrétních aktivit komunikace s dítětem
300 Kč = speciální pomůcky a hračky, knížky, které pomáhají rozvíjet dítě se zrakovým postižením

Děkujeme!!!

 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu


Nevidomá Adélka, 11 let. V rané péči byla od 11. dne života, raná péči společně s rodiči krok za krokem pracovala na rozvoji zbytku zraku, který dnes využívá k prostorové orientaci. Adélka chodí do základní školy, miluje angličtinu a zpěv, je to děvče, které se ve světě určitě neztratí. 
 
„Raná péče nám v prvním roce, roce a půl strašně moc pomohla. Co vůbec máme dělat,
na koho se obrátit, co je potřeba, kde můžeme o co zažádat,“
říká maminka tříleté Emy, která při narození vážila 560 g, má dětskou mozkovou obrnu, rodiče ji krmí sondou přímo do žaludku, nehýbe rukama, nohama částečně. K tomu ji lékaři zjistili epilepsii a až v půl roce poznali, že téměř nevidí. 

V rodině dvojčátek Barušky a Adámka, narozených ve 26. týdnu, jsme uskutečnili první konzultaci hned po příchodu z několikaměsíčního pobytu na neonatologii v Českých Budějovicích. S oběma dětmi rodiče intenzivně započali stimulaci zraku s IQ kostkou a děti na ni začaly okamžitě reagovat. Nyní jsou jim téměř tři roky. Baruška i Adámek jsou spokojení, rádi si hrají a díky stimulaci zraku jsou zvyklí se soustředit a „plnit úkoly“, které je moc baví. 
 
Dominika se narodila ve 26. týdnu těhotenství. Maminka měla velké obavy o její vývoj, protože po narození prodělala 3. stupeň krvácení do mozku a operaci očí kvůli retinopatii nedonošených, aby nedošlo k trvalému poškození vidění. Hned od začátku spolupráce s ranou péčí Domča fixovala na černobílé předměty. Maminka z toho měla velikou radost,
proto kostku vozila všude – na rehabilitaci, k lékařům atd., aby všichni mohli vidět, že Domča skutečně reaguje a dívá se. Nyní jsou jí dva roky, chodí, povídá, začala být bez plenky a dokáže vyjádřit co přesně chce a nechce.

Nevidomá Šarlota, 26 let. Jedna z prvních absolventek jihočeské rané péče, vystudovala gymnázium a vysokou školu, pracuje v Nadačním fondu Českého rozhlasu a život je pro ni jedna velká výzva.Založení projektu

Moc děkujeme :)....s přáním všeho nejlepšího do nového roku Evelínka ze Strakonic.

Dárce

Děkujeme Rané péči za podporu. Farovi

Jan Fara
5 000 Kč