CARE Česká republika


Rozvojová spolupráce

VÝCHODNÍ AFRIKA - pomoc hladovějícím lidem stiženým suchem

Pomozte prosím matkám v zemích východní Afriky stižených suchem nakrmit své děti a získat znovu soběstačnost! Pošlete jim svůj dar v podobě balíku pomoci s výživou pro děti, pitnou vodou nebo domácím zvířetem. Každý dar zlepší situaci několika hladovějících lidí v v Somálsku, Jižním Súdánu, Jemenu a Etiopii. Děkujeme vám!

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Pomozte prosím matkám nakrmit své děti a získat znovu soběstačnost.

Zkusme si představit, že bychom náhle přišli o vše a nemohli uživit svou rodinu. Deeqa (31 let) ze Somálska měla stádo 200 koz. Nedávno vyschly v okolí jejího domova všechny studny, a proto dobytek během několika dní uhynul. Její rodina neměla dlouho téměř nic k jídlu a nejmladší syn Hamse je tak podvyživený, že mu hrozí smrt. Deeqa proto dostává pro synka od CARE výživu, která mu dává naději na uzdravení.

26 milionů lidí ve východní Africe v důsledku sucha hladoví a 1,4 milionu dětí trpí kritickou podvýživou! I když žijí skromně a snaží se usilovně zajistit sobě i svým rodinám obživu, nedokáží bez naší pomoci čelit nejhoršímu suchu za posledních 35 let. Pitná voda je vzácná. V několika oblastech už proto propukla cholera.

Pošlete prosím ještě dnes hladovějícím rodinám svůj balík pomoci s výživou pro děti, pitnou vodou nebo domácím zvířetem. Bez Vaší pomoci nepředstavitelné sucho a hlad nepřežijí. Děkujeme!CARE pomáhá díky podpoře dárců v zemích východní Afriky, nejvíce postižených suchem – v Somálsku, Jižním Súdánu, Jemenu a Etiopii. Poskytuje výživu těm nejmenším a rozdává tablety na čištění vody. Somálsko postihla kvůli nedostatku pitné vody nejhorší epidemie cholery za posledních pět let. CARE buduje studny s nezávadnou vodou, které využívají tisíce lidí denně. Jakmile mají lidé dostatek vody, mohou opět obnovit svá stáda, aby nebyli závislí na pomoci druhých.

"Bojím se, že dnešek bude jeho poslední den."

Mladá maminka Deeqa dnes žije v táboře v oblasti Burao v severním Somálsku. Do tábora se uchýlilo 1600 rodin, které sucho připravilo o úrodu i dobytek. Je vděčná za pomoc, která se dostala jí a jejím dětem, ale do budoucnosti hledí s obavami. 

„Než přišlo sucho, život byl dobrý,“ řekla nám Deeqa. „Měli jsme všechno, co jsme potřebovali. Dříve jsme mívali 200 koz. Teď už nám zbyly jen čtyři. Když jsme přišli o stádo, utekli jsme sem do tábora. Teď jsou naším jediným zdrojem obživy darované potraviny. Kvůli suchu se zhoršilo i naše zdraví. Můj nejmladší syn trpí nejvíc, protože je hodně nemocný. Jsou mu teprve tři roky a je vážně podvyživený. Nemůže chodit, dokonce ani stát. Jmenuje se Hamse. Někdy, když se na něj dívám, bojím se, že dnešek bude jeho poslední den. Přinesla jsem ho do Burao, aby dostal výživu a léky. Doktoři mi řekli, že je zatím v ohrožení života. Jako matku mě to děsí.”

Hamse dostává každý den terapeutickou výživu pro malé děti, dostatek nezávadné vody a léky. Jeho maminka touží po tom, aby se uzdravil a aby se mohli vrátit domů. Nyní můžeme poslat hladovějícím rodinám ve stejné situaci dar v podobě balíku pomoci CARE s výživou, pitnou vodou nebo domácím zvířetem. Každý dar zlepší situaci několika hladovějících lidí ve východní Africe.

Děkujeme vám!

CARE Česká republika


Zde popsané projekty jsou příklady naší pomoci a použití finančních prostředků.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Moc děkuju za vaši práci pro ty nejchudší lidi!
750 Kč