CARE Česká republika


Rozvojová spolupráce

VÝCHODNÍ AFRIKA - pomoc hladovějícím lidem stiženým suchem

Pomozte prosím matkám v zemích východní Afriky stižených suchem nakrmit své děti a získat znovu soběstačnost! Pošlete jim svůj dar v podobě balíku pomoci s výživou pro děti, pitnou vodou nebo domácím zvířetem. Každý dar zlepší situaci několika hladovějících lidí v v Somálsku, Jižním Súdánu, Jemenu a Etiopii. Děkujeme vám!

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Pomozte prosím matkám nakrmit své děti a získat znovu soběstačnost.

·        1 balík CARE s pitnou vodou v hodnotě 330 Kč zajistí tablety na čištění vody pro pět rodin na jeden rok jako prevenci cholery

·        1 balík CARE s výživou pro děti v hodnotě 750 Kč poskytne jednomu vážně podvyživenému dítěti vysokokalorickou výživu na týden

·        1 zdravotní balík CARE v hodnotě 1500 Kč přispěje na lékařskou péči a léky pro hladovějící děti a kojící matky v mobilních zdravotnických zařízeních CARE

V zemích východní Afriky právě teď bojuje s životy ohrožující podvýživou 1,4 milionu dětí! Dalších 26 milionů lidí trpí hladem.  CARE pomáhá především těm nejohroženějším z nich: malým dětem, těhotným ženám a kojícím maminkám. Poskytuje jim lékařskou péči, nezávadnou vodu, vysokokalorickou výživu i podpůrné vzdělávací programy. Země jako Etiopie či Somálsko a oblasti Sahelu se roky potýkají s dopady dlouhodobého sucha. Situaci komplikují i občasné ozbrojené konflikty. Ačkoliv místní lidé žijí skromně a usilovně se snaží o zajištění obživy, hladoví. Sucho jim vyhlazuje celá stáda a pitná voda je vzácností.

CARE poskytuje podvyživeným dětem nejenom dostatečnou výživu, ale také učí matky, jak svým dětem i z mála připravit výživnou stravu.

Copyright: Darcy Knoll/CARE

Více o naší činnosti se dozvíte na www.care.cz nebo nás sledujte na Facebooku. Chcete dostávat čerstvé novinky ze světa CARE? Přihlaste se k odběru newsletteru. Přečtěte si, jak jsme v roce 2019 podporovali místní komunity v Etiopii tak, aby předcházely případným krizím a staly se nezávislými na vnější pomoci.

CARE zachraňuje životy.


Copyright: Peter Caton/CARE USA

Malou Samiru přinesla do kliniky CARE v Somálsku její zoufalá maminka Halimo (na fotografii). Holčička byla ve vážném, život ohrožujícím stavu. Trpěla těžkou podvýživou a navíc onemocněla spalničkami. Halimo se o svou dceru velmi bála. Díky péči CARE se malá Samira naštěstí zotavila. Maminka se také za pomoci programů CARE naučila, jak připravit nutričně hodnotnou stravu z místně dostupných surovin.

Agnes Kaka je jedinou profesionální porodní asistentkou na klinice Pariang v Jižním Sudánu. Týdně pomůže s porodem pěti až deseti ženám.

Copyright: Darcy Knoll/CARE


Humanitární organizace se 75letou tradicí

Copyright: CARE

CARE v letošním roce oslaví 75 let od svého založení – vznikla v roce 1945 za účelem pomoci válkou zničené Evropě. Legendární CARE packages (ve spolupráci s UNRRA) pomáhaly i Československu. V v letech 1946-1950 obdrželi lidé v ČSR pomoc v hodnotě 32,8 milionu korun. S nástupem minulého režimu se povědomí o CARE v České republice vytratilo, dnes však můžeme pomáhat také my.

Zde popsané formy pomoci jsou příklady využití finančních prostředků. Darem pro CARE souhlasíte se zpracováním osobních údajů organizaci CARE Česká republika z. s., také s pomocí poskytovatelů služeb, za účelem evidence dárců, péče o dárce a informování o projektech a využití darů. Vaše osobní údaje nebudou poskytnuty jiným osobám. Váš dar pro CARE Česká republika z. s. je daňově odečitatelnou položkou.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Moc děkuju za vaši práci pro ty nejchudší lidi!

Helena Tyburcova
750 Kč