Junák-český skaut, z.s.


Filantropie a dobrovolnictví Děti, mládež, rodina

Podpořte skautské klubovny

Skauti a jejich klubovny k sobě neodmyslitelně patří. Prostředí, které možná znáte z knížek a komiksů, se pro děti a mladé lidi stává ve skautingu skutečné. Chceme pro holky a kluky zajistit hezké a bezpečné, opravené klubovny i základny. Právě na jejich opravy půjdou vaše dary.

vybíráme od 22.2.2018

Skautské klubovny

Přispějte nám na klubovny, ve kterých budou skautky a skauti zažívat celoroční dobrodružství, podobně jako Rychlé šípy nebo Hoši od Bobří řeky.
289 520 Kč

přispělo

69 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Klubovny jsou pro skautskou činnost zásadním zázemím. Celoročně slouží klubovny a víkendové základny bezmála 75 tisícům našich členů a často i členům dalších spřátelených dětských organizací. 

Zajišťování zázemí pro činnost leží na bedrech převážně místních skautských středisek, která každoročně shánějí peníze na opravy kluboven, jež mají ve vlastnictví nebo v dlouhodobém pronájmu. Jejich potřeby se snažíme uspokojovat s pomocí dotací od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, ta však zdaleka nedostačuje poptávce. Především však vůbec nejsou podporovány nové stavby. Z vlastních zdrojů tak pokrýváme nákup i opravy nových kluboven a základen. V roce 2020 jsme podpořili zápůjčkou 8 staveb, přispěli na nákup 4 nových tábořišť a 5 pozemků v okolí vlastních staveb.  Dvě žádosti o zápůjčku jsme museli odložit pro nedostatek zdrojů. 

Do budoucna očekáváme další nárůst potřeb. V posledních letech nás totiž neustále přibývá. Tím se také zvyšují nároky na prostory pro pravidelné týdenní schůzky i základny pro víkendové výlety. Vaše dary z tohoto projektu použijeme na rekonstrukce a pořizování nemovitostí a podpoří tak dlouhodobou skautskou činnost.

Rozestavěné klubovny najdete v Aktualitách. Pokud můžete a chcete podpořit budování skautských kluboven jinak než finančně, spojte se, prosím, s garantem pro nemovitosti na: ivo.brzobohaty@skaut.cz. Děkujeme!

Potvrzení o přijetí daru bude zasláno na váš e-mail v druhé polovině ledna následujícího roku, pokud si tuto možnost zvolíte v průběhu platby. Je zapotřebí vyplnit adresu bydliště, která bude součástí potvrzení. Dary v souhrnné výši 1000 Kč a více lze odečíst od základu daně z příjmu fyzických osob.Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

V říjnu 2022 byla otevřena oddílová klubovna v Háji ve Slezsku. 

Klubovna v Polné byla otevřena v září 2022.

Ve Vyškově se začíná rýsovat velká středisková klubovna.

Skautům v Říčanech vyhořela začátkem září stará klubovna. Naneštěstí právě v době, kdy staví klubovnu novou.


Firma SATJAM darovala říčanským skautům plech na střechu klubovny, která bude obnovena v příštím roce. Děkujeme!!!


Kaprálův mlýn je nevětší česká skautská základna mezinárodního významu. Když se naskytla neopakovatelná příležitost přikoupit další pozemky, neváhali jsme. Věříme, že tuto investici ocení zejména budoucí skautské generace.
Původní areál Kaprálova mlýna, který darovaly Junáku dcery Zdeny a Aleše Kaprálových.


Pozemky přikoupené v roce 2019. Junák (hlavní spolek) přispěl svému pobočnému spolku na nákup částkou 200 000 Kč.

V Říčanech chtěli původně letos skončit betonovou deskou nad prvním podlažím, ale požár druhé klubovny je přiměl stavbu uspíšit a dostat ji ještě letos pod střechu, aby mohli přes zimu pokračovat uvnitř.

Ve Střelicích u Brna dokončují obvodové zdivo. Také tam chtějí dostat klubovnu pod střechu ještě v letošním roce. Tam, co je dnes složena hromada cihel, má časem vyrůst druhá část klubovny, kterou mají naplánovánu na etapy.

Zde bývala klubovna střediska Vyškov. Nevyhovující likusák byl zbourán a na jeho místě vyroste do roka klubovna nová. Za podpory města Vyškov, Jihomoravského kraje a štědrosti dárců. Středisko šetřilo na novou klubovnu patnáct let a dalších deset ji bude ještě splácet. 

V Teplicích dokončili zelenou střechu, mají usazeny okna a pokračují vnitřními instalacemi, které si dělají převážně sami. 

V Polné mají před zimou usazeny okna a dokončeno pobytí vnějšího pláště. Na zimu budou pokračovat svépomocí na vnitřních interiérech. 

V Prostějově se již do klubovny nevešli a tak se ji snaží rozšířit o půdní vestavbu. Fotografie ze začátku listopadu je těsně před položením střešní krytiny. Vnitřní interiéry si ještě vyžádají spousty práce.

V Říčanech u Prahy roste podzemní podlaží, na kterém bude stát další patro.

Nová klubovna stavěná svépomocí se začíná rýsovat v Polné.

V závodě o první střechu vede Mníšek pod Brdy.

V Polné mají základovou desku a chystají se svépomocí na dřevostavbu.

Toto není bazén, ale bude to klubovna v Teplicích.

V Polné mají vykopány základy na novou klubovnu. Více o této klubovně se dozvíte ZDE.

Nová skautská klubovna roste v Mníšku pod Brdy. Více o této klubovně se dozvíte ZDE.

V Teplicích mají nachystáno na obvodové zdivo. Více o této klubovně se dozvíte ZDE.

V Říčanech u Prahy již mají základovou desku. Více o této klubovně se dozvíte ZDE.

Klubovna v Říčanech bude stát na pevných základech.

Založení projektu

Držte se!

Otakar Schön

Milý Otakare, děkujeme.

Junák-český skaut, z.s.

Děkujeme, že pomáháte.
Winklerovi

Tomáš Winkler
1 000 Kč

Díky za vaší aktivitu. :)

Martin Žatkovič
1 000 Kč

Krásná myšlenka a krásná realizace fajn lidí. Děkuji Skautu. MONIKA

Monika Kopřivová
500 Kč

Děkuji všem skautům se kterými jsem měl možnost se setkat, vážím si celé Vaší myšlenky a Vašich činností.

Dárce

Fandím všem dobrovolníkům / vedoucím a děkuji za příkladné vedení mladých skautů, za jejich obětavost a věnovaný čas. Díky Vám zůstane dětem čas strávený ve Skautu jako vzpomínka na celý život!

Marie Matt
500 Kč

Ať skauting vzkvétá!

Roman Antl
300 Kč

Skaut v CR je tradicnim synonymem svobody, cestnosti, ctnosti, solidarity a narodniho vlastenectvi v nenacionalistickem pojeti. Jsem rad, ze se organizaci dari, ze vychovava dalsi generace ve skautskem duchu. Lide zapomínají na historii i dobre mravy a nase svoboda tim zacina byt ohrozena. Skautske idealy nasi spolecnosti mohou pomoci tezce vydobytou svobodu uchranit. Mym velmi skromnym darem k tomu sanad teto skvele organizaci trochu prispeji. At se dari.

Jan Zedník
500 Kč

Buď připraven!

Jakub Müller
200 Kč

My jsme a děkujeme, že nám pomáháte!

Junák-český skaut, z.s.

Rád daruji lidem, kteří dělají něco pro druhé a taky pro přírodu... Wabi

Jiří Kotača
2 000 Kč