ADRA, o.p.s.


Humanitární pomoc

Humanitární pomoc v zahraničí

Pomáháme lidem v nouzi. Těm, kteří se vlivem obtížných životních okolností ocitli bez střechy nad hlavou, obživy, přístupu ke vzdělání či v situaci ohrožující zdraví. Příčin těchto ztrát může být mnoho: zemětřesení, povodně, konflikty a jiné. Každý z nás se může jednou ocitnout v jejich kůži. Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Humanitární organizace ADRA má pobočky ve více než 100 zemích světa. Díky spolupráci s regionálními kancelářemi v nejrůznějších zemích světa máme vždy aktuální informace přímo z místa a přehled o potřebách tamějších lidí. Pomáháme lidem, kteří se ocitli ve velmi náročných podmínkách, postavit se opět na vlastní nohy. 

Zajišťujeme okamžitou humanitární pomoc - pitnou vodu, potraviny, zdravotní péči, hygienické potřeby, základní ošacení, přístřeší i psychosociální pomoc. V případě dlouhodobějších humanitárních krizí se soustředíme na rozvojovou spolupráci - zejména na zajištění obživy, vzdělání a zdraví. Zabraňujeme dalším ztrátám na životech a vracíme lidem důstojné životní podmínky. 
To vše díky podpoře vás, našich dárců a dárkyň.
 
                                                   Na co putují vaše dary? 
OBŽIVA  

Mnohé ženy se díky zhoršující se bezpečnostní situaci v některých afrických zemích ocitly samy se svými dětmi či vnoučaty. Potravinová soběstačnost je pro ně tedy mnohdy otázkou přežití.  
Za 300 korun můžeme nakoupit nástroje, pomocí kterého si africké ženy mohou založit vlastní zahrádku a zabezpečit svou rodinu. 
Za 1 500 korun můžeme koupit kozu, která poskytne mléko pro celou rodinu a zajistí, že africké děti dostanou každý den výživné jídlo.

VZDĚLÁNÍ
Pro mnohé děti uprchlíků (či bývalých uprchlíků) je vzdělání stále nedostupné. Tím, že obnovíme vybavení poškozených tříd v blízkovýchodních zemích, dáme možnost chodit do školy i těmto dětem. 
 
Za 600 korun můžeme pořídit školní tabuli. 
Za 1 400 korun můžeme nakoupit školní lavice a židle.  
 
ZDRAVÍ
Právo na ochranu zdraví má každý člověk. Při každém neštěstí je to právě zdraví, které utrpí největší újmu. Proto pomáháme zajišťovat zdravotnické a hygienické potřeby tam, kde jsou často nedostupné, např. v uprchlických táborech a chudých zemích. 
 
Za 100 korun můžeme nakoupit lékárničku, pomocí které se mohou ošetřit drobnější rány a zranění.  
Za 1 400 korun můžeme koupit umyvadlo, které zajistí hygienu pro celou rodinu.  

Humanitární projekty jsou podpořeny z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci humanitární pomoci poskytované do zahraničí.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Ať se daří ........

Zdeněk Svrček
1 000 Kč

Věřím, že ty peníze přeměníte v dobrou energii, která pomůže narovnat nespravedlnosti, které způsobuje naše lidská hamižnost. Přeji všem dobrým lidem jen to dobré.

Radek Lávička
3 000 Kč

Děkujeme! Být spokojený/á s tím, co mám, je velká výzva i pro každého z nás :). Věříme, že podělením se s druhými nechudneme, ale naopak nás i společnost to obohacuje.

ADRA, o.p.s.

Na vodu...

V.

Dar na pomoc

Pavel Jecha
600 Kč

Konečně se platba podařila. Muselo to být přes jiný prohlížeč. Milan

Milan Kantor
2 000 Kč

:-)

Dárce
14 500 Kč

Nejsem si jistý, jestli zašlete políčko “Potřebuji potvrzení”. Potvrzení budu potřebovat pro daňové přiznání. Proto zadám o jeho doplnění.

Tomáš Duba
250 Kč

Děkuji, že nám umožňujete účelně pomáhat a děláte vše pro to, aby realizace pomoci byla pro nás co nejjednodušší.

Jitka Chánová
2 000 Kč

Moc na vás myslím a držím palce, ať to zvládnete🙏

Jitka Navrátilová
600 Kč

Zasílám příspěvek na zemětřesení

Lydie Hajduková
1 000 Kč