Open House Praha, z. ú.


Filantropie a dobrovolnictví Kultura, umění a historie

Podpořte festival i celoroční činnost Open House Praha!

Nabízíme nevšední zážitky a plníme dětské sny! Díky festivalu Open House Praha můžete během jednoho květnového víkendu nahlédnout zdarma do desítek běžně nepřístupných budov a prostorů. Otevíráme město všem, kteří chtějí naslouchat příběhům budov, okolo kterých denně procházejí. Zapojujeme děti do festivalu formou interaktivních prohlídek a dílen. Jako jeden z mála festivalů v Čechách připravujeme speciální programy i pro osoby s hendikepem. Za jedinečným zážitkem stojí náročné celoroční přípravy a s nimi spojené finanční náklady. Bez podpory dárců a partnerů a bez neocenitelné pomoci několika stovek dobrovolníků*ic, bychom to nemohli zvládnout.

Pojďte do toho s námi!

Podpořte festival Open House Praha a celoroční aktivity organizace. Vaše podpora je pro nás motivací a ujištěním, že naše práce má smysl. Vážíme si každého daru v jakékoliv výši. Děkujeme!
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Jste vášniví obdivovatelé*ky krás Prahy? Nabízíme vám jedinečnou šanci prozkoumat město z jiné perspektivy! Pouze s námi se zdarma podíváte do jindy nepřístupných budov.

Líbí se vám naše aktivity? Užili jste si festival? Podpořte nás v našem úsilí otevírat město pro všechny a dejte možnost nejen sobě, ale i lidem se zrakovým či sluchovým hendikepem, seniorům nebo třeba rodinám s dětmi poznávat své město. Jedním z pravidel mezinárodní licence pro pořádání festivalu v Praze je vstup do otevřených budov zdarma. 

Vaše dary nám poskytnou nezbytnou podporu nejen pro přípravu festivalu, ale i dalších zajímavých prohlídek a akcí během roku, například pro naše skvělé dobrovolníky*ice. Můžete poslat individuální dar v jakékoli výši nebo se přidat k pravidelným a dlouhodobým podporovatelům v klubu Milovníci*ice architektury.

Děláte záslužnou práci, což je mi celý život blízké. Když nenaučíme lidi milovat architekturu, tak na to doplatí architektura nejvíc. Myslím, že aktivity festivalu Open House Praha a dalších organizací, které se snaží přiblížit nejen historickou, ale také moderní architekturu veřejnosti, zanechávají pozitivní stopy. Je báječné vidět, že to funguje. Zdeněk Lukeš

Staňte se členem klubu Milovníci*ice architektury!


Pomozte nám zpřístupnit architektonické bohatství formou prohlídek budov, besed, přednášek a společných setkání! Jen díky zájmu o město a jeho architekturu můžeme společně vytvářet přívětivé prostředí pro život.

Vaše členství v klubu Milovníci*ice architektury nám umožňuje:

 • Zajistit pestrý doprovodný program festivalu.
 • Pracovat na tom, abychom vám otevřeli více budov a věnovali se většímu počtu jednání s jejich majiteli.
 • Zkvalitnit webové stránky a zajistit jejich lepší přístupnost.
 • Vyvíjet mobilní aplikaci pro vaši lepší orientaci na festivalu.
 • Zajistit školení pro stovky dobrovolníků*ic.
 • Vytvořit podklady, texty, překlady a materiály pro vás i pro dobrovolníky*ice.
 • Realizovat debaty, přednášky a besedy s odborníky*icemi.
 • Připravit pro děti Listy pro malé architekty. 
 • Nechat vyrobit 3D modely a haptické plány pro návštěvníky se zrakovým hendikepem.
 • Umožnit simultánní přepis a překlad komentovaných prohlídek do českého znakového jazyka.
Typy členství:

Průzkumník*ice architektury – 100 Kč měsíčně (nebo 1200 Kč ročně)
 • 2x ročně exkluzivní akce pro 1 osobu
 • digitální verze Festivalového průvodce
Ochránci*kyně architektury – 400 Kč měsíčně (nebo 4800 Kč ročně)
 • 2x ročně exkluzivní akce pro 2 osoby
 • 1x přednostní vstup do jednoho z highlightů festivalu v rámci víkendu Open House Praha pro 2 osoby
 • digitální i tištěná verze Festivalového průvodce (k vyzvednutí ve festivalovém infocentru)
 • další benefity
Využijte této jedinečné příležitosti nahlédnout pod pokličku festivalového dění! Přihlášky do klubu přijímáme v průběhu celého roku. Pokud se rozhodnete členstvím v klubu obdarovat někoho blízkého, rádi vám připravíme dárkový certifikát

Jak na to?
Založte si prostřednictvím Darujme.cz trvalý příkaz nebo pošlete jednorázový roční příspěvek odpovídající hodnotě členství v klubu. 

Děkujeme za podporu a těšíme se na setkání při festivalu či dalších akcích!

O nás

Jsme nadšenci*kyně, kteří milují Prahu. Chceme vám přinášet jedinečné zážitky při objevování její fascinující architektury. Zalíbila se nám myšlenka otevírání běžně nepřístupných budov lidem, která se zrodila v roce 1992 v Londýně. A tak jsme v roce 2014 rozhodli přenést festival i do Prahy a založili neziskovou organizaci Open House Praha, z. ú. O rok později jsme uspořádali první ročník stejnojmenného festivalu, který letos oslaví 10. výročí. Více o nás najdete na www.openhousepraha.cz
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky moc, děláte to líp a líp a přináší to mnoho radosti a poučení!!

Jaromír Zajíček
500 Kč

Díky, bylo to skvělé. Moc si vážím možnosti podívat se na místa běžně nepřístupná a poznávat tak město do hloubky. Díky všem, kteří se na tom podílejí. Přispěla jsem moc ráda, jen by mě přišlo skvělé, kdybych nemusela vyplňovat své telefonní číslo a trvalou adresu, když nechci potvrzení. Opravdu je to nutné? Nebojím se z vaší strany zneužití, ale přijde mi, že chcete informaci, která není potřeba. Zrušila jsem to, ale skvělý dojem z akce převážil a klikla na to znova. Tak třeba pro příště. Díky.

Dárce

Rád podpořím projekt festivalu Open House Praha.
Letos se zúčastním již po páté této skvělé události ...

Josef Franěk

přeji vydaření rok 2019 pro festival

Tereza Kaucká
2 019 Kč

Děláte dobrou věc , držím palce 😊.
Krásné svátky ! M.

Marie Houdková

...

Dárce

Těším se na další zpřístupněné objekty! Díky moc :-)

Jitka Navarová
200 Kč

Děkujeme za zpřístupnění objektů, kam se obvykle nedostaneme a za práci dobrovolníků.

Marie Pragrová
100 Kč

Díky za organizaci, je super co děláte.

Vladimir Novotny
200 Kč

Jste skvely 😉 cela rodina se tesi na pristi rok

Olga Tajmrová
200 Kč