Open House Praha, z. ú.


Filantropie a dobrovolnictví Kultura, umění a historie

Podpořte festival i celoroční činnost Open House Praha!

Nabízíme nevšední zážitky a plníme dětské sny! Díky festivalu Open House Praha můžete během jednoho květnového víkendu nahlédnout zdarma do desítek běžně nepřístupných budov a prostorů. Otevíráme město všem, kteří chtějí naslouchat příběhům budov, okolo kterých denně procházejí. Zapojujeme děti do festivalu formou interaktivních prohlídek a dílen. Jako jeden z mála festivalů v Čechách připravujeme speciální programy i pro osoby s hendikepem. Za jedinečným zážitkem stojí náročné celoroční přípravy a s nimi spojené finanční náklady. Bez podpory dárců a partnerů a bez neocenitelné pomoci několika stovek dobrovolníků*ic, bychom to nemohli zvládnout.

Pojďte do toho s námi!

Podpořte festival Open House Praha a celoroční aktivity organizace. Vaše podpora je pro nás motivací a ujištěním, že naše práce má smysl. Vážíme si každého daru v jakékoliv výši. Děkujeme!
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Jste vášniví obdivovatelé*ky krás Prahy? Nabízíme vám jedinečnou šanci prozkoumat město z jiné perspektivy! Pouze s námi se zdarma podíváte do jindy nepřístupných budov.

Líbí se vám naše aktivity? Užili jste si festival? Podpořte nás v našem úsilí otevírat město pro všechny a dejte možnost nejen sobě, ale i lidem se zrakovým či sluchovým hendikepem, seniorům nebo třeba rodinám s dětmi poznávat své město. Jedním z pravidel mezinárodní licence pro pořádání festivalu v Praze je vstup do otevřených budov zdarma. 

Vaše dary nám poskytnou nezbytnou podporu nejen pro přípravu festivalu, ale i dalších zajímavých prohlídek a akcí během roku, například pro naše skvělé dobrovolníky*ice. Můžete poslat individuální dar v jakékoli výši nebo se přidat k pravidelným a dlouhodobým podporovatelům v klubu Milovníci*ice architektury.

Děláte záslužnou práci, což je mi celý život blízké. Když nenaučíme lidi milovat architekturu, tak na to doplatí architektura nejvíc. Myslím, že aktivity festivalu Open House Praha a dalších organizací, které se snaží přiblížit nejen historickou, ale také moderní architekturu veřejnosti, zanechávají pozitivní stopy. Je báječné vidět, že to funguje. Zdeněk Lukeš

Staňte se členem klubu Milovníci*ice architektury!


Pomozte nám zpřístupnit architektonické bohatství formou prohlídek budov, besed, přednášek a společných setkání! Jen díky zájmu o město a jeho architekturu můžeme společně vytvářet přívětivé prostředí pro život.

Vaše členství v klubu Milovníci*ice architektury nám umožňuje:

 • Zajistit pestrý doprovodný program festivalu.
 • Pracovat na tom, abychom vám otevřeli více budov a věnovali se většímu počtu jednání s jejich majiteli.
 • Zkvalitnit webové stránky a zajistit jejich lepší přístupnost.
 • Vyvíjet mobilní aplikaci pro vaši lepší orientaci na festivalu.
 • Zajistit školení pro stovky dobrovolníků*ic.
 • Vytvořit podklady, texty, překlady a materiály pro vás i pro dobrovolníky*ice.
 • Realizovat debaty, přednášky a besedy s odborníky*icemi.
 • Připravit pro děti Listy pro malé architekty. 
 • Nechat vyrobit 3D modely a haptické plány pro návštěvníky se zrakovým hendikepem.
 • Umožnit simultánní přepis a překlad komentovaných prohlídek do českého znakového jazyka.
Typy členství:

Průzkumník*ice architektury – 100 Kč měsíčně (nebo 1200 Kč ročně)
 • 2x ročně exkluzivní akce pro 1 osobu
 • digitální verze Festivalového průvodce
Ochránci*kyně architektury – 400 Kč měsíčně (nebo 4800 Kč ročně)
 • 2x ročně exkluzivní akce pro 2 osoby
 • 1x přednostní vstup do jednoho z highlightů festivalu v rámci víkendu Open House Praha pro 2 osoby
 • digitální i tištěná verze Festivalového průvodce (k vyzvednutí ve festivalovém infocentru)
 • další benefity
Využijte této jedinečné příležitosti nahlédnout pod pokličku festivalového dění! Přihlášky do klubu přijímáme v průběhu celého roku. Pokud se rozhodnete členstvím v klubu obdarovat někoho blízkého, rádi vám připravíme dárkový certifikát

Jak na to?
Založte si prostřednictvím Darujme.cz trvalý příkaz nebo pošlete jednorázový roční příspěvek odpovídající hodnotě členství v klubu. 

Děkujeme za podporu a těšíme se na setkání při festivalu či dalších akcích!

O nás

Jsme nadšenci*kyně, kteří milují Prahu. Chceme vám přinášet jedinečné zážitky při objevování její fascinující architektury. Zalíbila se nám myšlenka otevírání běžně nepřístupných budov lidem, která se zrodila v roce 1992 v Londýně. A tak jsme v roce 2014 rozhodli přenést festival i do Prahy a založili neziskovou organizaci Open House Praha, z. ú. O rok později jsme uspořádali první ročník stejnojmenného festivalu, který letos oslaví 10. výročí. Více o nás najdete na www.openhousepraha.cz
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Festival Open House je skvělý, jsem ráda, že ho mohu tímto způsobem podpořit!

Jitka Smrčinová
1 200 Kč

Děkuju za nadšení všech organizátorů, přeneslo se i na mne. Prožila jsem víkend plný krásy. Tělo trochu bolí, ale duše si lebedí.

Eva Vrbová
1 200 Kč

Děkuji.

Eva Smolíková
200 Kč

Moc, moc, mockrát Vám děkuji za Vaší naprosto skvělou práci!
Jste prostě neuvěřitelný tým. Díky Vaší akce jsem zažil spoustu úžasných zážitků a dozvěděl jsem opravdu hodně zajímavosti o známých (a méně známých) pražských symbolech, které není snadné najít prostě tak na Wikipedii...

Zejména byl jsem velice nadšený (a rozhodně ne jenom já) z průvodu parníkem Vyšehrad!
Prosím Vás, byl bych velmi, velmi rád, kdyby to se zopakovalo i příště. Ten úžasný pan (omlouvám se, ale mám hroznou paměť na jména), který reprezentoval pražskou paroplavbu, pořádal natolik atraktivní výklady, že lidem se ani nechtělo rozcházet :)🤩
Je prostě mistr mistrů)

Také byla fakt skvělá přednáška slováckého průvodce v někdejším OD Ara. Zejména bylo fakt zajímavé, když on propojil až několik naproti stojících budov na Jungmannovem náměstí.👏

Vadim Baškarov

dobra prace

j k

Festival Open House Praha jsem si užil! Skvělá práce! Děkuji.

Dárce

Festival je vždycky skvělý, moc oceňuji práci dobrovolníků a všech, kteří tomu věnují svou energii. S přáteli navštívíme zajímavá místa a strávíme krásný den nebo dva. Díky za vaši práci!

Michaela Průcha
200 Kč

Přeji všem organizátorům, dobrovolníkům i majitelům budov, aby se letošní OHP vydařil a aby všichni návštěvníci měli skvělé architektonické zážitky.

Miroslava Černikovská
500 Kč

Díky za vaše akce, přednášky a celý festival. Jste skvělí a díky vám miluju Prahu čím dál více.

Michaela Jančová
100 Kč

Miluji architekturu a historii, velmi ráda se přidávám tedy k milovníkům 😀

Daniela Vágnerová