CZ / EN

Open House Praha, z. ú.


Kultura, umění a historie Filantropie a dobrovolnictví

Podpořte další ročník festivalu Open House Praha

Nabízíme vám nevšední zážitky, některým dokonce plníme dětské sny! Během jednoho květnového víkendu se v Praze otevírají brány desítek běžně nepřístupných budov a prostorů. Již popáté “otevřeme město” všem lidem, kteří se chtějí dozvědět něco více o architektuře a rádi by poznali příběhy budov, okolo kterých denně procházejí. Vstup na festival je zdarma, avšak přípravy a realizace provázejí nemalé finanční náklady. Organizaci akce se věnuje tým nadšenců ve svém volném čase. Bez podpory dárců a partnerů a bez pomoci několika stovek dobrovolníků, kteří se do festivalu každým rokem zapojují, se neobejdeme.

Open House Praha 2019

Podpořte jubilejní 5. ročník festivalu Open House Praha, který se uskuteční od 18. do 19. května 2019. Vaše podpora je pro nás důležitá a motivující. Je ujištěním, že naše práce má smysl. Vážíme si každého daru v jakékoliv výši. Bez vás to nedokážeme. Děkujeme!
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory


Festival Open House Praha pořádá stejnojmenná nezisková organizace (zapsaný ústav), kterou jsme založili v roce 2014. Oslovila nás myšlenka otevírání běžně nepřístupných budov. Jsme nadšenci, kteří milují své město a chceme i v ostatních lidech vzbudit zájem o místo, kde bydlí. Kvalita našeho života je závislá mimo jiné i na kvalitě architektury a veřejného prostoru kolem nás. Účelem naší neziskové organizace je popularizovat architekturu široké veřejnosti. Otevíráme hlavní město všem lidem bez rozdílu věku, vzdělání či profese a usilujeme o to, aby lidé jeho architekturu a veřejný prostor poznávali v širších urbanistických, historických a kulturních souvislostech. Poskytujeme vzdělávací materiály pro děti, organizujeme workshopy.

Zapojujeme stovky dobrovolníků průřezově generacemi i profesemi. Podílíme se na pěstování dobrovolnické kultury v rozsahu, který v českém prostředí nemá obdoby. Nabízíme programy i pro lidi se zdravotním hendikepem. Za festivalem přijíždějí návštěvníci nejen z celé republiky, ale i ze zahraničí. Jsme součástí mezinárodní celosvětové sítě Open House Worldwide, sdružující 42 měst, ve kterých festival Open House probíhá. Patronkou festivalů Open House Praha je od počátku světově proslulá architektka Eva Jiřičná, která stála u počátků Open House v Londýně a 20 let působila v jeho správní radě.


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Děkuji za skvělé zážitky z letošního ročníku a především všem kteří jej připravovali, průvodcům i soukromým majitelům za možnost nahlédnout do nedostupných míst.
Hodně síly a chuti do přípravy dalšího ročníku!
Jen malá připomínka - škoda,že katalog neobsahoval alespoň stručný odkaz na dopravu k objektu a u mapek názvy ulic. Srdečně zdraví a těší se na další ročník L.O.
Dárce
Jen tak dal. Je uzasny navstivit mista, kam Vas nikdo jiny normalne nepusti. 👍
Olga Tajmrová
100 Kč
Díky organizátorům za zpřístupnění zajímavých budov
Alexandra Tichá
100 Kč
Děkuji za zpřístupnění mnoha zajímavých míst, jen tak dál.
Vratislav Koníř
500 Kč