CZ / EN

Open House Praha, z. ú.


Kultura, umění a historie Filantropie a dobrovolnictví

Podpořte festival i celoroční činnost Open House Praha!

Nabízíme lidem nevšední zážitky, některým dokonce plníme dětské sny! Díky Open House Praha se během jednoho květnového víkendu v Praze otevírají brány desítek běžně nepřístupných budov a prostorů. Otevíráme město všem lidem, kteří se chtějí dozvědět něco více o architektuře a rádi by poznali příběhy budov, okolo kterých denně procházejí. Vstup na festival je zdarma, avšak celoroční přípravy a realizace provázejí nemalé finanční náklady. Bez podpory dárců a partnerů a bez pomoci několika stovek dobrovolníků, kteří se do festivalu každým rokem zapojují, se neobejdeme.

Pojďte do toho s námi!

Podpořte festival Open House Praha a celoroční aktivity organizace. Vaše podpora je pro nás důležitá a motivující. Je ujištěním, že naše práce má smysl. Vážíme si každého daru v jakékoliv výši. Děkujeme!
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory


Jsme nadšenci, kteří milují Prahu a chceme i v ostatních lidech vzbudit zájem o budovy kolem, kterých chodí denně do práce, do školy nebo za kulturou. Chceme přinést nový rozměr a zážitky do míst, kde žijeme. Zalíbila se nám myšlenka otevírání běžně nepřístupných budov lidem, která vznikla v roce 1992 v Londýně, a tak jsme v roce 2014 založili neziskovou organizaci Open House Praha, která o rok později uspořádala první ročník stejnojmenného festivalu.

Uvítáme všechny z vás, kteří se rozhodnete nám dlouhodobou podporou přispět na organizaci našich celoročních aktivit. Staňte se našimi pravidelnými podporovateli a přivítáme vás v našem členském klubu Milovníci architektury!

Každým rokem otevíráme v rámci festivalu víc a víc budov a hlavou nám víří množství nápadů, které chceme realizovat, ale nedostává se nám na ně v tuto chvíli finančních prostředků. Jedním z nápadů, který jsme mohli v loňském roce díky podpoře některých z vás uskutečnit, bylo otevření prvorepublikových domů k oslavám 100 let vzniku republiky. Také se nám podařilo rozjet pilotní projekt kroužku malých architektů při komunitní škole Ikigai nebo uspořádat prohlídky několika budov pro neslyšící a naše skvělé dobrovolníky.

Díky vašemu dlouhodobému příspěvku budeme moci:

  • Otevřít některou ze zajímavých staveb i v průběhu roku.
  • Zahájit od září veřejný kroužek malých architektů pro děti.
  • Nabídnout našim dobrovolníkům vzdělávací kurzy, workshopy a další programy.
  • Pracovat na rozvíjení našich aktivit, které zapojují lidi s hendikepem.
  • Začít připravovat další ročník festivalu Open House Praha 2020.
Využijte této jedinečné příležitosti! Jako poděkování budete od nás dostávat přednostně pozvánky na zajímavé akce, procházky s architekty a fotoworkshopy a další speciální nabídky.

Jak na to?
Založte si prostřednictvím Darujme.cz trvalý příkaz v hodnotě minimálně 100 Kč měsíčně nebo pošlete jednorázový roční příspěvek 1200 Kč.

Pokud nechcete využít naši členskou nabídku, budeme rádi za příspěvek v jakékoli výši!

Děkujeme za podporu a těšíme se na setkání při festivalu či dalších akcích, které pro vás již nyní chystáme!


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Díky moc, děláte to líp a líp a přináší to mnoho radosti a poučení!!
Jaromír Zajíček
500 Kč
Díky, bylo to skvělé. Moc si vážím možnosti podívat se na místa běžně nepřístupná a poznávat tak město do hloubky. Díky všem, kteří se na tom podílejí. Přispěla jsem moc ráda, jen by mě přišlo skvělé, kdybych nemusela vyplňovat své telefonní číslo a trvalou adresu, když nechci potvrzení. Opravdu je to nutné? Nebojím se z vaší strany zneužití, ale přijde mi, že chcete informaci, která není potřeba. Zrušila jsem to, ale skvělý dojem z akce převážil a klikla na to znova. Tak třeba pro příště. Díky.
Dárce
Rád podpořím projekt festivalu Open House Praha.
Letos se zúčastním již po páté této skvělé události ...
Josef Franěk
přeji vydaření rok 2019 pro festival
2 019 Kč
Děláte dobrou věc , držím palce 😊.
Krásné svátky ! M.
Marie Houdková
...
Dárce
Těším se na další zpřístupněné objekty! Díky moc :-)
200 Kč
Děkujeme za zpřístupnění objektů, kam se obvykle nedostaneme a za práci dobrovolníků.
Marie Pragrová
100 Kč
Díky za organizaci, je super co děláte.
Vladimir Novotny
200 Kč
Jste skvely 😉 cela rodina se tesi na pristi rok
Olga Tajmrová
200 Kč