CZ / EN

Open House Praha, z. ú.


Kultura, umění a historie Filantropie a dobrovolnictví

Festival Open House Praha 2018

Architektura je součástí našeho každodenního života a Open House Praha vás zve k jejímu netradičnímu objevování. Během víkendu 19. a 20. května 2018 pro vás „Otevřeme město“ již počtvrté. Čeká na vás více než 60 běžně nepřístupných budov a prostorů. Užijte si s námi výlet do dob dávných i současných! Představte si, jak se kdysi žilo v honosných palácích. Podívejte se, jak se dnes pracuje v nejmodernějších kancelářích. Vypravte se s námi za poznáním budov nejrůznějších architektonických stylů. Přijít můžete s celou rodinou, festival je nízkoprahový. Těšíme se na vás!

Open House Praha 2018

Nabízíme vám nevšední zážitky, některým dokonce plníme dětské sny! Vstup do všech 65 budov, které jsou v rámci festivalu otevřeny, je sice zdarma, ale přípravy a realizace festivalu provázejí nemalé finanční náklady. Vaše podpora je pro nás důležitá a motivující. Je ujištěním, že má naše práce smysl. Vážíme si každého daru v jakékoliv výši. Za podporu děkujeme!
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory


Festival Open House Praha pořádá stejnojmenná nezisková organizace (zapsaný ústav), kterou jsme založili v roce 2014. Oslovila nás myšlenka otevírání běžně nepřístupných budov. Jsme nadšenci, kteří milují své město a chceme i v ostatních lidech vzbudit zájem o místo, kde bydlí. Kvalita našeho života je závislá mimo jiné i na kvalitě architektury a veřejného prostoru kolem nás. Účelem naší neziskové organizace je popularizovat architekturu široké veřejnosti. Otevíráme hlavní město všem lidem bez rozdílu věku, vzdělání či profese a usilujeme o to, aby lidé jeho architekturu a veřejný prostor poznávali v širších urbanistických, historických a kulturních souvislostech. Poskytujeme vzdělávací materiály pro děti, organizujeme workshopy.
d97OwKRPWbMAU.png

Zapojujeme stovky dobrovolníků průřezově generacemi i profesemi. Podílíme se na pěstování dobrovolnické kultury v rozsahu, který v českém prostředí nemá obdoby. Nabízíme programy i pro lidi se zdravotním hendikepem. Za festivalem přijíždějí návštěvníci nejen z celé republiky, ale i ze zahraničí. Jsme součástí mezinárodní celosvětové sítě Open House Worldwide, sdružující 41 měst, ve kterých Festival Open House probíhá. Patronkou festivalů Open House Praha je od počátku světově proslulá architektka Eva Jiřičná, která stála u počátků Open House v Londýně a 20 let působila v jeho správní radě.

sYQYImLWLV18lvMa7HgJG.png
OHWW-logo-2.png-OllYDw1TNmZ02GVp7kz7lTf7.png

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Děkuji za skvělé zážitky z letošního ročníku a především všem kteří jej připravovali, průvodcům i soukromým majitelům za možnost nahlédnout do nedostupných míst.
Hodně síly a chuti do přípravy dalšího ročníku!
Jen malá připomínka - škoda,že katalog neobsahoval alespoň stručný odkaz na dopravu k objektu a u mapek názvy ulic. Srdečně zdraví a těší se na další ročník L.O.
Dárce
Jen tak dal. Je uzasny navstivit mista, kam Vas nikdo jiny normalne nepusti. 👍
Olga Tajmrová
100 Kč
Díky organizátorům za zpřístupnění zajímavých budov
Alexandra Tichá
100 Kč
Děkuji za zpřístupnění mnoha zajímavých míst, jen tak dál.
Vratislav Koníř
500 Kč