CZ / EN

Open House Praha, z. ú.


Kultura, umění a historie Filantropie a dobrovolnictví

Podpořte další ročník festivalu Open House Praha!

Nabízíme lidem nevšední zážitky, některým dokonce plníme dětské sny! Díky Open House Praha se během jednoho květnového víkendu v Praze otevírají brány desítek běžně nepřístupných budov a prostorů. Již popáté “otevřeme město” všem lidem, kteří se chtějí dozvědět něco více o architektuře a rádi by poznali příběhy budov, okolo kterých denně procházejí. Vstup na festival je zdarma, avšak přípravy a realizace provázejí nemalé finanční náklady. Bez podpory dárců a partnerů a bez pomoci několika stovek dobrovolníků, kteří se do festivalu každým rokem zapojují, se neobejdeme.

Open House Praha 2019

Podpořte jubilejní 5. ročník festivalu Open House Praha, který se uskuteční od 18. do 19. května 2019. Vaše podpora je pro nás důležitá a motivující. Je ujištěním, že naše práce má smysl. Vážíme si každého daru v jakékoliv výši. Děkujeme!
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory


Jsme nadšenci, kteří milují Prahu a chceme i v ostatních lidech vzbudit zájem o budovy kolem, kterých chodí denně do práce, do školy nebo za kulturou. Chceme přinést nový rozměr a zážitky do míst, kde žijeme. Zalíbila se nám myšlenka otevírání běžně nepřístupných budov lidem, která vznikla v roce 1992 v Londýně, a tak jsme v roce 2014 založili neziskovou organizaci Open House Praha, která o rok později uspořádala první ročník stejnojmenného festivalu.

Otevíráním budov a zpřístupňováním míst skrytých obyvateli Prahy, stejně jako jeho návštěvníkovi, chceme motivovat veřejnost k aktivnímu zájmu o architekturu, která je nedílnou součástí veřejného prostoru. Myslíme si totiž, že kvalita našeho života, bydlení, trávení volného času je mimo jiné závislá i na kvalitě architektury a veřejného prostoru kolem nás. Že naše vnímání města, lidí a života silně ovlivňuje to, v čem žijeme, kde se učíme, pracujeme nebo jenom trávíme volný čas. Poznáváním města v širších urbanistických, historických a kulturních souvislostech může napomoci tomu, aby se lidé začali sami aktivně zapojovat do procesů spojených s utvářením jeho podoby. V rámci posledního ročníku festivalu jsme otevřeli 65 budov, kterými prošlo více než 54 000 návštěvníků.

Vaše podpora nám pomůže nejen při přípravách festivalu a samotné organizaci prohlídek, ale také například při vytváření vzdělávacích materiálů pro naše nejmenší. V roce 2018 náš festival pomohlo zorganizovat více jak 300 dobrovolníků, což je na poměry ČR nevídaný počet zapojených lidí. Pro tyto desítky až stovky lidí, napříč generacemi, i profesemi připravujeme jako odměnu za jejich práci a nadšení bohatý program. Např. díky studentům z  FF UK jsme v letošním roce připravili prohlídky s tlumočením do znakového jazyka a v rozšíření nabídky našich prohlídek pro zdravotně hendikepované občany chceme pokračovat i v dalších ročnících. Za festivalem přijíždějí návštěvníci nejen z celé republiky, ale i ze zahraničí, proto do budoucna plánujeme rozšíření nabídky prohlídek a materiálů v anglickém jazyce. Festival každý rok navštěvuje stále větší počet lidí, a proto chceme pracovat na tom, aby si každý z nich odnesl z návštěvy festivalu krásný zážitek!

Jsme součástí mezinárodní celosvětové sítě Open House Worldwide, sdružující 42 měst, ve kterých festival Open House probíhá. Patronkou festivalů Open House Praha je od počátku světově proslulá architektka Eva Jiřičná, která stála u počátků Open House v Londýně a 20 let působila v jeho správní radě.


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
přeji vydaření rok 2019 pro festival
2 019 Kč
Děláte dobrou věc , držím palce 😊.
Krásné svátky ! M.
Marie Houdková
...
Dárce
Těším se na další zpřístupněné objekty! Díky moc :-)
200 Kč
Děkujeme za zpřístupnění objektů, kam se obvykle nedostaneme a za práci dobrovolníků.
Marie Pragrová
100 Kč
Díky za organizaci, je super co děláte.
Vladimir Novotny
200 Kč
Jste skvely 😉 cela rodina se tesi na pristi rok
Olga Tajmrová
200 Kč
Děkuji za skvělé zážitky z letošního ročníku a především všem kteří jej připravovali, průvodcům i soukromým majitelům za možnost nahlédnout do nedostupných míst.
Hodně síly a chuti do přípravy dalšího ročníku!
Jen malá připomínka - škoda,že katalog neobsahoval alespoň stručný odkaz na dopravu k objektu a u mapek názvy ulic. Srdečně zdraví a těší se na další ročník L.O.
Dárce
Jen tak dal. Je uzasny navstivit mista, kam Vas nikdo jiny normalne nepusti. 👍
Olga Tajmrová
100 Kč
Díky organizátorům za zpřístupnění zajímavých budov
Alexandra Tichá
100 Kč