Open House Praha, z. ú.


Kultura, umění a historie Filantropie a dobrovolnictví

Festival Open House Praha 2018

Architektura je součástí našeho každodenního života a Open House Praha, z. ú. vás zve k jejímu netradičnímu objevování. „Otevíráme město“ již počtvrté během víkendu 19. a 20. května 2018. Máme pro vás připraveno více než 60 běžně nepřístupných budov a prostor. Můžete nasát téměř všemi smysly architektonické styly a období. Festival je nízkoprahový, vstup do budov je zdarma. Těšíme se na vás!

Open House Praha 2018

Nabízíme vám nevšední zážitky, některým dokonce plníme dětské sny! Čeká na vás více než 60 budov a prostor. Vstup je sice zdarma, ale přípravy, desítky schůzek a realizace festivalu provázejí nemalé finanční náklady. Vaše podpora je pro nás důležitá a motivující. Ujišťuje nás, že má naše práce smysl. Vážíme si každého daru v jakékoliv výši. Za podporu děkujeme!
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Open House Praha, z.ú. je nezisková organizace, jejíž hlavní aktivitou je pořádání víkendového festivalu otevřených, běžně nepřístupných budov. Aktivizujeme zájem široké veřejnosti o nahlédnutí za kulisy města a zdi budov přímou zkušeností. Poskytujeme vzdělávací materiály pro děti včetně workshopů. Zapojujeme stovky dobrovolníků průřezově generacemi (od studentů po seniory) i profesemi do přímé organizace festivalu, pečujeme o dobrovolnickou kulturu a zapojujeme zdravotně handicapované občany. Popularizací architektury přispíváme ke změnám posílením aktivního zájmu veřejnosti o místo, kde bydlí, pracuje, tráví volný čas, aby dokázala své dojmy a pocity vyjádřit a obhájit. Festival má silný sociální rozměr jak mezi dobrovolníky (průřezově generacemi a profesemi), tak komunitní. Pro dobrovolníky je vedení komentovaných prohlídek výzvou k trénování komunikačních dovedností (vhodné nejen pro studenty). Potvrzení o dobrovolnické službě vystavíme. 
Za festivalem přijíždějí návštěvníci nejen z celé republiky, ale i ze zahraničí. Jsme hrdou součástí mezinárodní celosvětové sítě Open House Worldwide, sdružující 40 měst, ve kterých Festival Open House probíhá. Patronkou festivalů Open House Praha je od počátku známá architektka Eva Jiřičná, která stála u počátků Open House v Londýně a 20 let působila v jeho správní radě.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu