Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj


Lidé s postižením Děti, mládež, rodina

Pomoc pro Justýnku Rakašovou

Téměř pětiletá Justýnka trpí dětskou mozkovou obrnou. I přes trvalou a obětavou péči maminky, která s ní denně důsledně cvičí, její dcerka dokáže jen lézt po kolínkách, pravou ručičku téměř nepoužívá atd. Je to však stále usměvavá a milá holčička se spoustou energie. Justýnka by moc ráda chodila a hrála si se zdravou sestřičkou –dvojčetem a starším bráškou. K tomu, aby se jí to splnilo, by však potřebovala několikrát do roka absolvovat velmi drahou neurorehabilitaci Kosmík v pražské klinice Axon. Tu však zdravotní pojišťovny nehradí.

vybíráme od 26.1.2018
13 900 Kč

přispělo

22 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Předčasný příchod na svět Justýnky ze Sokolovska byl dramatický. Byla maličká (vážila 880 g, měřila 37 cm), nedýchala a došlo u ní k hypoxii mozku s následným otokem. Přežila pouze péčí lékařů, ale v nemocnici byla první roky života častěji než doma. Zatímco její dvojče Vaneska je zdravá, Justýnka bojuje den co den s dětskou mozkovou obrnou. Ve 4 letech pouze leze po kolínkách, bez opory dokáže sedět jen se svěšenými nožičkami nebo mezi patičkami, jemná motorika vázne, pravou ruku téměř nepoužívá atd. Mentálně je naštěstí pouze opožděná, jinak je to usměvavá a milá holčička se spoustou energie a odhodláním se poprat se svým osudem. Bez trvalé péče maminky, která s ní pečlivě denně cvičí a snaží se, aby se rozvíjela, se ale neobejde. Léčba Justýnky a chod celé rodiny je tak finančně pouze na tatínkovi. Justýnka touží se umět postavit a chodit, hrát si se sestřičkou a starším bráškou Danielem. K tomu, aby se jí to splnilo, by potřebovala několikrát do roka absolvovat intenzivní neurorehabilitaci Kosmík v pražské klinice Axon. Tu však zdravotní pojišťovny nehradí a jiné léčby nejsou tak účinné. Jedna ambulantní terapie (71 lekcí) trvá tři týdny vcelku a stojí 49 200 Kč. K tomu je však třeba uhradit navíc i ubytování. Tyto částky našetřit, navíc opakovaně, je však pro rodiče malé Justýnky naprosto nemyslitelné.
 
Koho z vás oslovil příběh malé Justýnky, můžete svůj dar poslat též převodem na účet č. 57333375/0300, v. s. 244. Děkujeme vám. V tom případě se váš dar nezobrazí zde, ale bude dle bankovního výpisu zaúčtován k danému variabilnímu symbolu.
 
Nadace ADRA Justýnku podporuje od ledna 2018. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu