Nadace Via


Regionální a komunitní rozvoj Filantropie a dobrovolnictví

Měňte s námi Česko k lepšímu

Také chcete žít ve společnosti, kde většina lidí jedná svobodně a odvážně, přijímá odpovědnost za sebe a za své okolí, a kde je darování běžnou součástí života? Darujte Nadaci Via. Umění žít spolu a umění darovat v Česku rozvíjíme už přes dvacet pět let.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Svým darem přispějete k lepší náladě a lepším podmínkám pro život v naší republice. 

Společně přes 25 let podporujeme komunitní projekty a filantropii v ČR a otevíráme tak cesty k umění žít spolu a umění darovat. Od roku 1997 jsme podpořili na 8 tisíc projektů a iniciativ lidí, kteří se rozhodli změnit své okolí v lepší místo k životu.

Usilujeme o zlepšení vztahů mezi lidmi, propojování generací a posilujeme zájem lidí o místo, kde žijí. Podporujeme "aktivní sousedství", kde se lidé nebojí sami zapojit a ovlivňovat dění kolem sebe.
V našich programech pomáháme a podporujeme děti a mládež, aktivní skupiny lidí i obce jako celek. Poskytujeme nejen granty, ale také průběžnou pomoc, doprovázení a vzdělávání všem podpořeným projektům a iniciativám, aby byly dlouhodobě udržitelné.

Díky štědré pomoci dárců sledujeme za 25 let opravdovou změnu. Jak z původně docela obyčejných projektů a plánů vznikají stále odvážnější a s větším přesahem. Lidé pečují o parky, historické památky nebo otevírají knihovny široké veřejnosti. Upravují návsi, budují hřiště, altány a místa k společnému setkávání. Otevírají cesty do krajiny, vysazují aleje nebo obnovují mokřady a studánky.

V roce 2022 jsme díky Vám, našim dárcům, společně pomohli rozhýbat další místa. Podpořili jsme přes 430 sousedských iniciativ částkou téměř 16,5 milionu korun.

Děkujeme, že nám pomáháte tvořit místa, kde je radost žít!

Foto podpořených projektů: Markoušovice, Bílá Voda, Kyjov u Krásné Lípy, Kunštát.

Příběhy podpořených naleznete na ViaBlogu Nadace Via.

 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky

Romana Poloprutská

I když jsem sama důchodce, jsem si jista, že moje rouškovné více potřebuje někdo jiný. Je hanebné kupovat si přízeň seniorských voličů tímto veskrze nesystémovým způsobem. Vím, že můj příspěvek je kapka v moři, ale věřím, že někomu alespoň na chvíli pomůže. Musíme si přeci pomáhat. Děkuji organizátorům podobných aktivit za možnost zůčastnit se. Magdalena Š, 65 let

Magdalena Šebestová
5 000 Kč

Hodně sil a zdraví pro Vaše aktivity !

Ondrej Tomasek
10 000 Kč

Činnost Nadace Via mi dává smysl. Líbí se mi, že podporuje lidi, aby sami měnili svůj život a okolní prostředí k lepšímu. Dává mi větší smysl začít se změnou u sebe, než se snažit rovnou změnit celý svět :)

Jiří Nováček
150 Kč

Dar nemocnicím pro boj s Koronavirem
Odešlu 29.3.2020

Oldřich Škrabálek
1 000 Kč

Nadaci VIA pravidelně podporuji, protože dává pozitivní příklady všem.

Petr Petřík
2 000 Kč

Prosím o zaslání potvrzení o daru. Přeji šťastný a úspěšný rok 2019!

Jiří Juchelka
2 500 Kč

Zdař Bůh

Vojtěch Sedláček
10 000 Kč