NADACE LEONTINKA


Lidé s postižením Sport a volný čas

Hodina sportu pro Ivu

Iva je obyčejná třináctiletá holka... akorát že nevidí. A moc si přeje sportovat stejně jako zdravé děti. "Ahoj, jmenuji se Iva a narodila jsem se s oční vadou, takže nic nevidím. Chodím plavat do potapěčského klubu - mám tam svoji vlastní dráhu, ve které můžu plavat. Většinou uplavu 1 km. (s ploutvemi nebo bez). Mám tam i trenérku Pavlu. Kdybych v tom mohla pokračovat, měla bych obrovskou radost... moc vám všem děkuji!"

vybíráme od 21.12.2017
0 Kč
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Ivča chodí do třídy se zdravými dětmi a s paní asistentkou, chce totiž být samostatná. Odmalička sportuje - průvodce jí většinou dělá tatínek, ale třeba na plavání potřebuje trenéra a vlastní dráhu, protože ve vodě bez zraku lehce ztratí orientaci. Moc ji baví plavat pod vodou, jezdit na tandemovém kole, lozit na umělé horolezecké stěně, v zimě lyžovat a dokonce stát sama na snowboardu.

To všechno samozřejmě stojí peníze, které si rodiče nemohou pravidelně dovolit.

DARUJME IVĚ MOŽNOST SPORTOVAT JAKO ZDRAVÉ DĚTI
120 Kč = horolezecká stěna s průvodcem
250 Kč = plavání v bazénu ve vlastní dráze s trenérkou
500 Kč = celodenní lyžování na svahu s trasérem
750 Kč = kurz potápění

Iva-sportovani5.jpg-MKy6qbXpnI1ZuT8OBf3D3moc.jpg

"Ahoj, jmenuji se Iva a narodila jsem se s oční vadou, takže nic nevidím. Mezi moje koníčky patří plavání. Chodím plavat do potapěčského klubu - mám tam svoji vlastní dráhu, ve které můžu plavat. Většinou uplavu 1 km. (s ploutvemi nebo bez). Mám tam i trenérku Pavlu. Minulý týden jsme se učili potápět s potapěčským přístrojem. Byla jsem s Pavlou pod vodou a dýchala jsem z potapěčské flašky.  Bylo to super. Kdybych v tom mohla pokračovat, měla bych obrovskou radost... moc vám všem děkuji!"
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu