Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj


Lidé s postižením Děti, mládež, rodina

Pomoc pro Anetku Kupcovou

Sedmiletá Anetka z Prahy kvůli dětské mozkové obrně měla prožít život v ústavu. Stal se ale podle motolských lékařů zázrak. Holčička dnes ujde až sto metrů, používá řadu slov, ale aby mohla pokračovat ve své cestě dál, potřebovala by co nejvíce speciálně rehabilitovat. Tyto terapie nejsou však hrazeny zdravotními pojišťovnami a navíc, aby byly plně účinné, měly by se co nejčastěji opakovat.

vybíráme od 12.12.2017
22 900 Kč

přispělo

16 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Anetka se od narození potýká s dětskou mozkovou obrnou a dle prognóz neměla nikdy chodit, mluvit, vidět, slyšet, nebo se smát. Rodiče se s tím však odmítli smířit a dali se vpravdě do nekonečného boje – v hledání účinné léčby dcery a shánění peněz na ty terapie, jež zdravotní pojišťovny nehradí. Naštěstí jejich dcerka je velmi snaživá a vnímavá holčička, která je svou bojovností trvale motivuje. Lékaři z motolské nemocnice o ní dokonce říkají, že je jeden ze dvou zázraků, který tam do roka zažijí. Tato drobounká a usměvavá holčička má za sebou řadu lázní, rehabilitací, operací a doplňujících terapií, díky nimž se toho už mnoho naučila a je i soběstačnější, čímž dělá obrovskou radost rodičům i mladší sestřičce Žofince. Dnes je Anetce již 7 let, dokáže ujít až 100 m, řečově a mentálně je na úrovni 3letého dítěte, stále míří kupředu, ale bez celodenní péče dospělých se stále neobejde.

V květnu 2018 Anetku čeká léčebný pobyt v Teplicích, který zdravotní pojišťovna proplácí, ale rodiče by ji rádi dopřáli navíc dvě terapie, které už hrazeny nejsou. Jde již o vyzkoušené a velmi účinné rehabilitační cvičení s robotem Lokomat a logopedii „šitou na míru“ v celkové výši téměř 35 000 Kč. Kromě toho by Anetka potřebovala pokračovat v intenzivní terapii na Neurorehabilitační klinice Axon, která nespadá do systému státní podpory. Rodiče se proto obrátili na nás s prosbou o pomoc, protože to je vedle dalších výdajů na její léčbu a rozvoj, na provoz domácnosti a péči o Žofinku už po tolika letech nad jejich možnostmi.

Koho z vás oslovil příběh statečné Anetky, můžete svůj dar poslat též převodem na účet č. 57333375/0300, v. s. 243. Děkujeme vám. V tom případě se Váš dar nezobrazí zde, ale bude dle bankovního výpisu zaúčtován k danému variabilnímu symbolu.
 
Nadace ADRA Anetku podporuje od prosince 2016 (aktualizace potřeb: prosinec 2017). 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Posílám ti pozitivní energii Anetko.
Mgr. Petr Kolář
100 Kč
šikula. Fandím.
Michal Pochvalit
Ať se ti daří Anetko
Lucie Honsová
200 Kč