Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové


Lidé s postižením Zdraví

Elektrický vozík pro Václava

Václavovi je 23 let a trpí duchennovou svalovou dystrofii. K životu potřebuje plicní ventilátor, elektrický invalidní vozík a mnoho dalších pomůcek. Přispějte mu na elektrický vozík s micro joystickem, který bude moci sám ovládat.

vybíráme od 21.9.2017

Elektrický vozík pro Václava

Váš dar bude použit na nákup elektrického invalidního vozíku se speciálním ovládáním pro Václava
204 251 Kč
vybráno 61 % z 335 000 Kč

přispělo

63 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Aktuálně na podporu a pomoc Václavovi pořádá svou dárcovskou výzvu také Michal Kavalčík v rámci svátku dárcovství - Giving Tuesday. Chcete vědět více - klikněte zde.

Je mi 23 let, mám duchennovou svalovou dystrofii, která způsobuje ochabování svalstva. K životu potřebuji plicní ventilátor, elektrický invalidní vozík a mnoho dalších pomůcek.... Možná by se dalo říci, že jsem napůl robot, protože bez elektřiny "nedám ani ránu", i když v dnešní době by spousta lidí bez nabitého chytrého telefonu "zešílela" :-). 

Kvůli ochabování mého svalstva nemohu řídit můj vozík s klasickým joystickem, proto sháním finanční prostředky na nový elektrický vozík s mini/micro joystickem, který k ovládání vyžaduje sílu pouze 10 gramů a lze ovládat jedním prstem, nebo také ústy, respektive pohybem rtů.
V roce 2015 jsem maturitou zakončil střední školu, obor Ekonomika a podnikání. Mám rád přírodu, zajímám se o sport, a také mám v plánu začít hrát powerchair hokej, ale nejdříve musím sehnat finance na elektrický vozík se speciálním řízením. Powerchair hokej je totiž jediný kolektivní sport pro lidi s nejtěžšími handicapy. Kdybych mohl se tomuto sportu věnovat, dodalo by mne to pocit svobody.

Předem děkuji všem, kteří se rozhodnou mne podpořit!

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Michal Kavalčík se rozhodl pomoci a začíná svou dárcovskou výzvu na pomoc a podporu Vaška v rámci svátku dárcovství! Chcete vědět více, klikněte zde.

Založení projektu

Držím palce!
Monika
300 Kč