CZ / EN

Nadání a dovednosti o.p.s.


Děti, mládež, rodina Sociálně znevýhodněné skupiny

Rozhled

Mladí lidé ze znevýhodněného prostředí patří na pracovním trhu mezi jednu z nejohroženějších skupin. Častou příčinnou bývá absence pozitivních vzorů a pracovních návyků, chybějící finančně-právní gramotnost a povědomí o tom, jak široká paleta povolání existuje.

Podpořte mladé lidi ze znevýhodněného prostředí v jejich cestě za kariérou snů.

22 500 Kč

přispělo

5 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

ROZHLED aneb první kroky do života

Jedná se o čtyřměsíční mentoringový program zaměřený na volbu správné kariéry, rozvoj nadání a dovedností a následného osamostatnění se a uplatnění se na trhu práce.

Projekt je určený mladým lidem ze sociálně slabých vrstev či jinak znevýhodněného prostředí (komplikovaná situace v rodině, neúplná rodina, pěstounská péče či pobyt v dětském domově, nemoc nebo úmrtí v rodině, špatná finanční situace, aj.).

Od roku 2012 se do tohoto projektu zapojilo přes 350 účastníků, z 55 dětských domovů z celé České republiky.  Proběhlo už 15. kol tohoto projektu.  Od roku 2018 se do projektu mohou hlásit nejen mladí lidé z dětských domovů a pěstounské péče.

Co účastníky v projektu čeká?
• víkendové workshopy,
• 3 denní Career days v Praze (neděle – úterý),
• mentoring,
• exkurze a stáže do firem a organizací v regionu,
• placený kurz pro každého účastníka dle jeho zaměření,
• individuální kariérní poradenství,
• individuální plán následných aktivit po skončení projektu.
zahraničí ...).

A co jim projekt přinese?
• Zvýší se jejich šance uplatnit se v oboru,
• osobnostní rozvoj, připraví je na konkrétní situace, zvýší se jejich sebevědomí,
• získají možnost podívat se do společností v jejich oboru,
• probereme s nimi možnosti dalšího studia či podnikání,
• naučí se, jak se prezentovat a jak se chovat při jednání,
• získají kontakty na mentory a odborníky v oboru,
• připravíme je na osamostatnění se.


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

15. kolo projektu v Moravskoslezském kraji odstartováno.
Více informací o aktuálním kole projektu.Poslední dubnový víkend jsme v dětských domovech v Olomouckém a Zlínském kraji zakončili individuálním kariérním poradenstvím s PhDr. Petrou Drahoňovskou 13.kolo projektu Rozhled.  Účastníci si finalizovali své životopisy, probrali s kariérní poradkyní své další směřování a získali osvědčení. Se všemi budeme nadále v kontaktu a budeme jim oporou na jejich cestě.

Od neděle 8.4. do úterý 10.4. probíhala v Praze naše tradiční akce Career Days, kdy za námi dorazilo 14 vybraných dětí ze 13.kola projektu Rozhled, které pochází z dětských domovů v Olomouckém a Zlínském kraji. Co vše je tu čekalo? Děti absolvovaly celkem 1 seminář, 2 workshopy a 26 exkurzí dle svého profesního zaměření!

Podívejte se do naší fotogalerie, kde všude jsme tentokrát byli: http://nadaniadovednosti.cz/aktuality/869-career-days-duben

Dnešní mladí lidé se čím dál více zajímají o sociální sítě, proto jsme se spojili se známou influencerkou Aki Votrubovou, která si pro ně připravila workshop Jak na Instagram? Děti se dozvěděly jak vůbec sociální sítě fungují, jak se jimi živit, jaké aplikace nyní frčí a také zkoušeli fotit “cool” fotografie.

Chefparade je škola vaření, do které pravidelně s dětmi docházíme na různé kurzy. Skupinka 14 dětí si tentokrát uvařila 4 chodovou večeři pod taktovkou šéfkuchaře. Děti si tak pochutnaly na vlastnoručně vyrobeném vývaru s domácími nudlemi, sekané s bramborovou kaší, kuřeti na paprice s houskovým knedlíkem a koláči se švestkami a drobenkou.


I děti z dětských domovů mají ambice cestovat, někteří jedinci by si dokonce troufli rovnou i na studium či pracovní pobyt v zahraničí, ale jak na to? O tom a dalších tématech se děti bavily s Lukášem Kerhartem.  Lukáš Kerhart žil 5 let v různých zemích po celém světě a po jeho návratu napsal o cestování knihu. Už brzy vyjde jeho 2. kniha VŠUDE DOBŘE, DOMA RODIČE a vy si jí můžete zakoupit v předstihu už nyní, a to s věnováním a podpisem. Lukáš věnuje část vybraných peněz na projekt LONDON Job&Fun, kdy 2 vybraní mladí jedinci z dětských domovů mají možnost vycestovat za prací do Velké Británie.

Finanční gramotnost ve Zlíně. 

Finanční gramotnost v Olomouci.


Dětský domov Plumlov. 

Dětský domov Olomouc.

Dětský domov Uherské Hradiště.

Dětský domov Uherský Ostroh.

Dětský domov Vizovice.

Dětský domov Liptál.

Kariérní maraton a ukončení projektu. 

Dětský domov Hodonín.

Dětský domov Boskovice.

Dětský domov Pardubice.

Dětský domov Holice.

Dětský domov Tišnov.

Dětský domov Strážnice.

Dětský domov Dolní Čermná.

Dětský domov Brno.

Založení projektu

Výborný projekt!
Katarína Harčová
Dobrý den, budete-li mít zájem, v budoucnu ráda pomůžu mladým lidem i předáním mého know-how.
Martina Koláčková