CZ / EN

Nadání a dovednosti o.p.s.


Děti, mládež, rodina Sociálně znevýhodněné skupiny

Rozhled

Mladí lidé ze znevýhodněného prostředí patří na pracovním trhu mezi jednu z nejohroženějších skupin. Častou příčinnou bývá absence pozitivních vzorů a pracovních návyků, chybějící finančně-právní gramotnost a povědomí o tom, jak široká paleta povolání existuje.

Podpořte mladé lidi ze znevýhodněného prostředí v jejich cestě za kariérou snů.

39 903 Kč

přispělo

12 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
ROZHLED aneb první kroky do života

Rozhled je mentoringový program zaměřený na volbu správné kariéry, rozvoj nadání a dovedností a následného osamostatnění se a uplatnění se na trhu práce.

Projekt je určený mladým lidem ze sociálně slabých vrstev či jinak znevýhodněného prostředí (komplikovaná situace v rodině, neúplná rodina, pěstounská péče či pobyt v dětském domově, nemoc nebo úmrtí v rodině, špatná finanční situace, aj.).

Od roku 2012 se do tohoto projektu zapojilo přes 782 účastníků, z 67 dětských domovů z celé České republiky.  Probíhá již 18. kolo tohoto projektu.  Od roku 2018 se do projektu mohou hlásit nejen mladí lidé z dětských domovů a pěstounské péče.

Co účastníky v projektu čeká?
• 4 víkendové workshopy
• 3 dvoudenní workshopy během prázdnin 
• 3 denní Career days v Praze (neděle – úterý)
• mentoring
• exkurze a stáže do firem a organizací v regionu
• individuální kariérní poradenství
• individuální plán následných aktivit po skončení projektu

Co účastníkům projekt přinese?
• zvýší se šance uplatnit se v oboru
• osobnostní rozvoj, připraví se na konkrétní situace, zvýší se jejich sebevědomí
• získají možnost podívat se do společností v jejich oboru
• objeví možnosti dalšího studia či podnikání
• naučí se, jak se prezentovat a jak se chovat při pohovoru/jednání
• získají kontakty na mentory a odborníky v oboru
• budou lépe připraveni na osamostatnění se


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Od února probíhá už 18. kolo projektu Rozhled! V současné době jsme přesunuli některé z aktivit do online světa a momentálně usilovně plánujeme také tři workshopy na letní prázdniny.

Mrkněte na pár fotk z workshopu v Google a na náš „online“ meeting pomocí Zoomu! :-)Poslední víkend v září jsme zahájili již 17. kolo kariérního programu Rozhled.🔭
Byl to náročný, ale skvělý víkend a všichni jsme si to užili. 😊
A nyní máme před sebou 4 měsíce tvrdé práce na osobním a kariérním rozvoji těchto 20 účastníků.

Sobota byla ve znamení seznamování se Škola improvizace, poté následovaly administrativní povinnosti a workshop prezentace před publikem s Minutový řečník.
Krásné prostory nám poskytl VNITROBLOCK a Lukas Zdarsky, který za tímto skvělým konceptem stojí, si pro děti připravil motivační přednášku.👏
V neděli nás pak čekal workshop kariérního poradenství, kde jsme objevovali své talenty, házeli na papír své cíle a hledali odpovědi na otázky "Co patří a nepatří do CV"?
To vše s úžasnou Career Designer - career coaching & career tools for new generation Petrou Drahoňovskou a skvělým Valery Senichev z Educamp.cz.

Také děkujeme společnosti Salmondo CZ a Tibor Kučera za využití testů, ve kterých si účastníci mohli zjistit svoje silné a slabé stránky a dále s nimi pracovat.

Zpětné vazby od účastníků jsou pouze pozitivní! 🙃
Píši, že si toho hrozně moc odnesli a děkují za množnost být součástí projektu.

A my děkujeme našim partnerům, že nám pomáhají pomáhat:

15. kolo projektu v Moravskoslezském kraji odstartováno.
Více informací o aktuálním kole projektu.Poslední dubnový víkend jsme v dětských domovech v Olomouckém a Zlínském kraji zakončili individuálním kariérním poradenstvím s PhDr. Petrou Drahoňovskou 13.kolo projektu Rozhled.  Účastníci si finalizovali své životopisy, probrali s kariérní poradkyní své další směřování a získali osvědčení. Se všemi budeme nadále v kontaktu a budeme jim oporou na jejich cestě.

Od neděle 8.4. do úterý 10.4. probíhala v Praze naše tradiční akce Career Days, kdy za námi dorazilo 14 vybraných dětí ze 13.kola projektu Rozhled, které pochází z dětských domovů v Olomouckém a Zlínském kraji. Co vše je tu čekalo? Děti absolvovaly celkem 1 seminář, 2 workshopy a 26 exkurzí dle svého profesního zaměření!

Podívejte se do naší fotogalerie, kde všude jsme tentokrát byli: http://nadaniadovednosti.cz/aktuality/869-career-days-duben

Dnešní mladí lidé se čím dál více zajímají o sociální sítě, proto jsme se spojili se známou influencerkou Aki Votrubovou, která si pro ně připravila workshop Jak na Instagram? Děti se dozvěděly jak vůbec sociální sítě fungují, jak se jimi živit, jaké aplikace nyní frčí a také zkoušeli fotit “cool” fotografie.

Chefparade je škola vaření, do které pravidelně s dětmi docházíme na různé kurzy. Skupinka 14 dětí si tentokrát uvařila 4 chodovou večeři pod taktovkou šéfkuchaře. Děti si tak pochutnaly na vlastnoručně vyrobeném vývaru s domácími nudlemi, sekané s bramborovou kaší, kuřeti na paprice s houskovým knedlíkem a koláči se švestkami a drobenkou.


I děti z dětských domovů mají ambice cestovat, někteří jedinci by si dokonce troufli rovnou i na studium či pracovní pobyt v zahraničí, ale jak na to? O tom a dalších tématech se děti bavily s Lukášem Kerhartem.  Lukáš Kerhart žil 5 let v různých zemích po celém světě a po jeho návratu napsal o cestování knihu. Už brzy vyjde jeho 2. kniha VŠUDE DOBŘE, DOMA RODIČE a vy si jí můžete zakoupit v předstihu už nyní, a to s věnováním a podpisem. Lukáš věnuje část vybraných peněz na projekt LONDON Job&Fun, kdy 2 vybraní mladí jedinci z dětských domovů mají možnost vycestovat za prací do Velké Británie.

Finanční gramotnost ve Zlíně. 

Finanční gramotnost v Olomouci.


Dětský domov Plumlov. 

Dětský domov Olomouc.

Dětský domov Uherské Hradiště.

Dětský domov Uherský Ostroh.

Dětský domov Vizovice.

Dětský domov Liptál.

Kariérní maraton a ukončení projektu. 

Dětský domov Hodonín.

Dětský domov Boskovice.

Dětský domov Pardubice.

Dětský domov Holice.

Dětský domov Tišnov.

Dětský domov Strážnice.

Dětský domov Dolní Čermná.

Dětský domov Brno.

Založení projektu

Výborný projekt!

Katarína Harčová

Dobrý den, budete-li mít zájem, v budoucnu ráda pomůžu mladým lidem i předáním mého know-how.

Martina Koláčková