CZ / EN

Nadání a dovednosti o.p.s.


Děti, mládež, rodina Sociálně znevýhodněné skupiny

ROZHLED

Mladí lidé ze znevýhodněného prostředí patří na pracovním trhu mezi jednu z nejohroženějších skupin. Častou příčinnou bývá absence pozitivních vzorů a pracovních návyků, chybějící finančně-právní gramotnost a povědomí o tom, jak široká paleta povolání existuje.

Podpořte mladé lidi ze znevýhodněného prostředí v jejich cestě za kariérou snů.

145 348 Kč

přispělo

32 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
ROZHLED je mentoringový program zaměřený na volbu správné kariéry, rozvoj nadání a dovedností a následného osamostatnění se a uplatnění se na trhu práce.

Projekt je určený mladým lidem ze sociálně slabých vrstev či jinak znevýhodněného prostředí (komplikovaná situace v rodině, neúplná rodina, pěstounská péče či pobyt v dětském domově, nemoc nebo úmrtí v rodině, špatná finanční situace, aj.). Od roku 2018 dáváme šanci přihlásit se i studentům z běžných rodin, kterými skupinu doplňujeme. Projekt spojuje mladé lidi odlišného prostředí, podporuje diverzitu a sociální empatii.

Od roku 2012 se do projektu ROZHLED zapojilo přes 928 účastníků, a to z celkem 120 dětských domovů z celého Česka.

Již 21. kolo projektu začíná v září 2021.

Co účastníky v projektu čeká?
• 4 víkendové workshopy
• 3 denní Career days v Praze (neděle – úterý)
• mentoring
• exkurze a stáže do firem a organizací v regionu
• individuální kariérní poradenství
• individuální plán následných aktivit po skončení projektu

Co účastníkům projekt přinese?
• zvýší se šance uplatnit se v oboru
• osobní rozvoj, připraví se na konkrétní situace, zvýší se jejich sebevědomí
• získají možnost podívat se do společností v jejich oboru
• objeví možnosti dalšího studia či podnikání
• naučí se, jak se prezentovat a jak se chovat při pohovoru/jednání
• získají kontakty na mentory a odborníky v oboru
• budou lépe připraveni na osamostatnění se
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Spouštíme přihlášky do nového, již 21. kola projektu :-) 

Pro účastníky organizujeme exkurze do společností (tzv. CAREER DAYS) a setkání budou nyní probíhat online i offline. Těšíme se!

Pokud vás zajímá, jak probíhaly workshopy online, přečtěte si článek od naší účastnice Kláry. 

Konec prokrastinace, kritické myšlení, finanční gramotnost a digitální detox. 

Na všechna tato aktuální témata měli naši účastníci online webináře, dozvěděli se spoustu nových věcí, jsou ještě o něco více motivování na sobě pracovat a zlepšovat se v tom, co jim jde. Jsme rádi, že se nám všechny aktivity daří převádět i do online prostředí, účastníci o nic nepřichází a stále se učí spoustu nových věcí.

Moc děkujeme našim skvělým lektorům!

  • Adéla Schicker a webinář na téma konec prokrastinace
  • Lukáš Hana a webinář na téma kritické myšlení
  • Anna Šmídová a webinář o finanční gramotnosti
  • Matěj Krejčí a webinář na téma digitální detox
Jak to probíhalo vidíte na fotkách:Jak zvládáme současnou situaci? Jedeme dál a nyní všechny aktivity probíhají online! :-)


ŘÍJNOVÝ VÍKEND: ROZDĚLENÍ DO DVOU SKUPIN (9 + 1 LEKTOR)
Studenty jsme rozdělili do dvou skupinek (9 + 1 lektor), abychom dodrželi všechna nařízení a nikoho neohrozili. Naši skvělí lektoři si program připravili dvakrát (pro každou skupinu zvlášť) a za to jim moc děkujeme! Díky patří Katce Švidrnochové (workshop práce v Canva), Jakubovi Švitorkovi (kariérní workshop), Martině Bláhové (workshop na Google nástroje) a Denise Dědičové (workshop sebeprezentace).

ONLINE KARIÉRNÍ PORADENSTVÍ
Jaká kariéra se ke mě hodí? Co dál studovat? 
Tyto a další otázky probírají naši účastníci během individuálního kariérního poradenství, které probíhá online. Studenti se potkávají s našimi skvělými kariérními poradci: Ivanou Štěrbovou a Valery Senichevem. 

ONLINE VÍKEND PLNÝ WEBINÁŘŮ
Už tuto sobotu proběhne náš první online víkend. Lektoři z GrowJOB Institute, Adéla Schicker a Lukáš Hána, si pro účastníky připravili webináře na téma konce prokrastinace a kritického myšlení. Těšíme se!
Odstartovali jsme již 19. kolo projektu ROZHLED! 🔭  


Sobotní seznámení vedla lektorka herectví Karolína Stellová z Divadlo D21  a odpoledne nám přednášel Lukáš Ždárský o založení VNITROBLOCKu. Z Lukášova příběhu jsme si odnesli, že nic není nemožné - stačí jen chtít! Ve Vnitroblocku jsme se také vyfotili s profíkem Daniel Šeiner - Fotograf

Neděle byla plná seberozvoje s koučkou a kariérní poradkyní Ivanou Štěrbovou z Prostor pro dialog. Účastníci si vypracovali testy silných stránek Salmondo a hledali svou vysněnou práci. Navštívila nás i Denča Záhorská, která pomáhá dětem z dětských domovů a sdílí s nimi svůj silný příběh. 

Všem zúčastněným a našim lektorům moc děkujeme!  Poděkování patří i Clarion Congress Hotel Prague, CPI Hotels, a.s. za skvělé prostory i ubytování pro účastníky, Lagardere Travel Retail Czech Republic za občerstvení a Kofola za pitný režim.

Děkujeme i dalším partnerům projektu: #AmazonPomaha, Alza.cz, Avast Software, Skupina ČEPS, Fusakle.cz, HP, IGEPA velkoobchod papírem, JIC - podnikání dává smysl, EPP - Pomáhej Pohybem Nadace ČEZ, Pražská energetika, FEMAT Autocentrum Radotín, McDonald's, Restaurace Tiskárna, Erepenergie, AK Bányaiová

18. kolo projektu ROZHLED je úspěšně u konce! 🔭 👏

Kromě skvělých workshopů a přednášek bylo plné motivovaných mladých lidí (tedy našich účastníků), kteří dohromady vytvořili bezva partu! Podpořili jsme je v hledání vlastní cesty a kariéry. Velkou součástí toho byly také individuální exkurze do zajímavých firem či společností. 

Poslední dny jsme účastníkům zpestřili výborným kurzem vaření, který pro nás připravili v Chefparade.cz a také si zahráli laserové hry Mercuria Laser Game. Zároveň absolvovali účastníci skvělou přednášku na téma finanční gramotnosti od lektorky Anna Šmídová

Velké poděkování patří všem partnerům, bez kterých by nebylo možné projekt uskutečnit. Děkujeme! 🙂

Od února probíhá už 18. kolo projektu Rozhled! V současné době jsme přesunuli některé z aktivit do online světa a momentálně usilovně plánujeme také tři workshopy na letní prázdniny.

Mrkněte na pár fotk z workshopu v Google a na náš „online“ meeting pomocí Zoomu! :-)Poslední víkend v září jsme zahájili již 17. kolo kariérního programu Rozhled.🔭
Byl to náročný, ale skvělý víkend a všichni jsme si to užili. 😊
A nyní máme před sebou 4 měsíce tvrdé práce na osobním a kariérním rozvoji těchto 20 účastníků.

Sobota byla ve znamení seznamování se Škola improvizace, poté následovaly administrativní povinnosti a workshop prezentace před publikem s Minutový řečník.
Krásné prostory nám poskytl VNITROBLOCK a Lukas Zdarsky, který za tímto skvělým konceptem stojí, si pro děti připravil motivační přednášku.👏
V neděli nás pak čekal workshop kariérního poradenství, kde jsme objevovali své talenty, házeli na papír své cíle a hledali odpovědi na otázky "Co patří a nepatří do CV"?
To vše s úžasnou Career Designer - career coaching & career tools for new generation Petrou Drahoňovskou a skvělým Valery Senichev z Educamp.cz.

Také děkujeme společnosti Salmondo CZ a Tibor Kučera za využití testů, ve kterých si účastníci mohli zjistit svoje silné a slabé stránky a dále s nimi pracovat.

Zpětné vazby od účastníků jsou pouze pozitivní! 🙃
Píši, že si toho hrozně moc odnesli a děkují za množnost být součástí projektu.

A my děkujeme našim partnerům, že nám pomáhají pomáhat:

15. kolo projektu v Moravskoslezském kraji odstartováno.
Více informací o aktuálním kole projektu.Poslední dubnový víkend jsme v dětských domovech v Olomouckém a Zlínském kraji zakončili individuálním kariérním poradenstvím s PhDr. Petrou Drahoňovskou 13.kolo projektu Rozhled.  Účastníci si finalizovali své životopisy, probrali s kariérní poradkyní své další směřování a získali osvědčení. Se všemi budeme nadále v kontaktu a budeme jim oporou na jejich cestě.

Od neděle 8.4. do úterý 10.4. probíhala v Praze naše tradiční akce Career Days, kdy za námi dorazilo 14 vybraných dětí ze 13.kola projektu Rozhled, které pochází z dětských domovů v Olomouckém a Zlínském kraji. Co vše je tu čekalo? Děti absolvovaly celkem 1 seminář, 2 workshopy a 26 exkurzí dle svého profesního zaměření!

Podívejte se do naší fotogalerie, kde všude jsme tentokrát byli: http://nadaniadovednosti.cz/aktuality/869-career-days-duben

Dnešní mladí lidé se čím dál více zajímají o sociální sítě, proto jsme se spojili se známou influencerkou Aki Votrubovou, která si pro ně připravila workshop Jak na Instagram? Děti se dozvěděly jak vůbec sociální sítě fungují, jak se jimi živit, jaké aplikace nyní frčí a také zkoušeli fotit “cool” fotografie.

Chefparade je škola vaření, do které pravidelně s dětmi docházíme na různé kurzy. Skupinka 14 dětí si tentokrát uvařila 4 chodovou večeři pod taktovkou šéfkuchaře. Děti si tak pochutnaly na vlastnoručně vyrobeném vývaru s domácími nudlemi, sekané s bramborovou kaší, kuřeti na paprice s houskovým knedlíkem a koláči se švestkami a drobenkou.


I děti z dětských domovů mají ambice cestovat, někteří jedinci by si dokonce troufli rovnou i na studium či pracovní pobyt v zahraničí, ale jak na to? O tom a dalších tématech se děti bavily s Lukášem Kerhartem.  Lukáš Kerhart žil 5 let v různých zemích po celém světě a po jeho návratu napsal o cestování knihu. Už brzy vyjde jeho 2. kniha VŠUDE DOBŘE, DOMA RODIČE a vy si jí můžete zakoupit v předstihu už nyní, a to s věnováním a podpisem. Lukáš věnuje část vybraných peněz na projekt LONDON Job&Fun, kdy 2 vybraní mladí jedinci z dětských domovů mají možnost vycestovat za prací do Velké Británie.

Finanční gramotnost ve Zlíně. 

Finanční gramotnost v Olomouci.


Dětský domov Plumlov. 

Dětský domov Olomouc.

Dětský domov Uherské Hradiště.

Dětský domov Uherský Ostroh.

Dětský domov Vizovice.

Dětský domov Liptál.

Kariérní maraton a ukončení projektu. 

Dětský domov Hodonín.

Dětský domov Boskovice.

Dětský domov Pardubice.

Dětský domov Holice.

Dětský domov Tišnov.

Dětský domov Strážnice.

Dětský domov Dolní Čermná.

Dětský domov Brno.

Založení projektu

Hodne Stesti!

Michal Broz
7 000 Kč

Thank you for all the work you are doing to help young people :-)

Ane
20 €

Výborný projekt!

Katarína Harčová

Dobrý den, budete-li mít zájem, v budoucnu ráda pomůžu mladým lidem i předáním mého know-how.

Martina Koláčková