Nadace Via


Kultura, umění a historie Regionální a komunitní rozvoj

Priessnitz a Nadace Via pro Tančírnu

Oživte s námi unikátní místo uprostřed hor! Před sto lety se sem sjížděli lidé z daleka. Na bál, do odlehlého údolí, kde stojí krásná Tančírna. Po desetiletích chátrání a nehybnosti se na toto jedinečné místo vrací život. Darujte a společně roztančíme konec světa!

Srdcaři ze všech koutů Česka, spojte se!

Sbíráme do 31. 12. 2017.
30 000 Kč
vybráno 12 % z 250 000 Kč

zbývá

76 dní

přispělo

42 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Kapela Priessnitz chce spolu s Nadací Via podpořit návrat kultury do odlehlého pohraničí. Tančírna je secesní stavba uprostřed Rychlebských hor, kterou před několika lety místní zachránili před demolicí. Získali peníze na její opravu a dnes má zpět svou krásu. Jejich nadšení začalo vracet do Tančírny život. K tomu, aby dál sloužila původnímu účelu, však potřebujeme vaši finanční pomoc.

Na co tedy půjdou vaše darované peníze?
Cílem je dostat do odlehlého regionu kulturu, za kterou lidé dosud museli jezdit do velkých měst. Díky vašim darům se v Tančírně uskuteční koncerty, mezinárodní festival a série tanečních večerů, od swingů po klasiku. A především: dobový taneční bál. Do Tančírny tak vrátíme to, co do jejích prostor patří. Tanec, hudbu, umění, život.


Priessnitz je jesenická kapela, která má k Tančírně srdcový vztah. Součástí kampaně na podporu Tančírny je také koncert Priessnitz, který se koná 9. října v pražské Akropoli. Kampaň vzniká ve spolupráci s Nadací Via. Právě Tančírnu si vybrala jako projekt, který podpoří v rámci svých dvacátých narozenin. Za tu dobu nadace podpořila v celé zemi i za hranicemi několik tisíc nápadů a projektů aktivních lidí, kteří proměňují místo, kde žijí, vracejí kulturu do obcí i měst a spojují lidi. 

Srdcaři ze všech koutů Česka, spojte se!

Děkujeme za vaše dary.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Komentáře dárců

Míšo,
diky za poslani spojeni, poslala jsem vice nez je dluh v tombole.....
Lenka
500 Kč
Hodně úspěchů!
Marcel Cahel
1 000 Kč
Děkuji za práci, kterou odvádíte. Přeji krásný den, Drahomíra Kolmanová
Drahomíra Kolmanová
1 000 Kč
Do tance! https://www.youtube.com/watch?v=7BVMt9BCTy0
Anna K.
1 000 Kč
Málo mlh a hodně tance do Rychlebek!
zdenek
2 000 Kč
Mám ráda Priessnitz, Jeseníky a Beskydy, ale do Rychlebských hor se teprve chystám. A věřím, že až tam dorazím přivítá mě Tančírna v plném lesku. Fandím vašemu projektu a rozvoji celé oblasti. Srdečně Miriam
Miriam Vránová
Míšo,
diky za poslani spojeni, poslala jsem vice nez je dluh v tombole.....
Lenka
500 Kč
Velký obdiv všem, kteří se na obnově Tančírny podíleli, a přeju jim, ať se veškerá energie vložená do tohoto projektu vrátí v podobě radosti, štěstí a spokojenosti a ať genius loci tohoto místa přetrvá i pro další generace.
Zuzana Olmrová Zmrhalová
500 Kč
Díky kapele Priessnitz za krásný hudební zážitek a nadaci za skvěle odvedenou práci!
Klára
Klára Conková
500 Kč
Ať se vám krásně tancuje!
Michaela Kreuterová
300 Kč
Hodně úspěchů!
Marcel Cahel
1 000 Kč
Děkuji za práci, kterou odvádíte. Přeji krásný den, Drahomíra Kolmanová
Drahomíra Kolmanová
1 000 Kč
Wiki: Tanec je pohybová společenská aktivita, provozovaná převážně za doprovodu hudby. Tanec může navodit lepší náladu, a také je vyjádřením pocitů tanečníka, takže může být považován za druh umění.

Ano. Chceme tančit i nadále ;-)
Tančírnu jsem letos navštívila poprvé a rovnou jsem se zúčastnila bezva koncertu. Nadšení pro to místo mě dosud neopustilo. Přeju, ať se daří oživit tak krásné místo. Má dobře našlápnuto. :-)
Markéta Vajnerová
Krásný počin. Držím palce!
Simona