Nadace Via


Kultura, umění a historie Regionální a komunitní rozvoj

Roztančete s námi konec světa

Priessnitz a Nadace Via: Oživte s námi unikátní místo uprostřed hor! Před sto lety se sem sjížděli lidé z daleka. Na bál, do odlehlého údolí, kde stojí krásná Tančírna. Po desetiletích chátrání a nehybnosti se na toto jedinečné místo vrací život. Darujte a společně roztančíme konec světa!

Srdcaři ze všech koutů Česka, spojte se!

Sbíráme do 31. 12. 2017.
111 142 Kč
vybráno 44 % z 250 000 Kč

zbývá

17 dní

přispělo

106 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Kapela Priessnitz spolu s Nadací Via podporuje návrat kultury do odlehlého pohraničí. Tančírna je secesní stavba uprostřed Rychlebských hor, kterou před několika lety místní zachránili před demolicí. Získali peníze na její opravu a dnes má zpět svou krásu. Jejich nadšení začalo vracet do Tančírny život. K tomu, aby dál sloužila původnímu účelu, však potřebujeme vaši finanční pomoc.

Na co tedy půjdou vaše darované peníze?
Cílem je dostat do odlehlého regionu kulturu, za kterou lidé dosud museli jezdit do velkých měst. Díky vašim darům se v Tančírně uskuteční koncerty, mezinárodní festival a série tanečních večerů, od swingů po klasiku. A především: dobový taneční bál. Do Tančírny tak vrátíme to, co do jejích prostor patří. Tanec, hudbu, umění, život.


Priessnitz je jesenická kapela, která má k Tančírně srdcový vztah. Součástí kampaně na podporu Tančírny byl také koncert Priessnitz, který se konal 9. října v pražském Paláci Akropolis a vynesl 79500 Kč. Kampaň vznikla ve spolupráci s Nadací Via. Právě Tančírnu si vybrala jako projekt, který podpoří v rámci svých dvacátých narozenin. Za tu dobu nadace podpořila v celé zemi i za hranicemi několik tisíc nápadů a projektů aktivních lidí, kteří proměňují místo, kde žijí, vracejí kulturu do obcí i měst a spojují lidi. 

Srdcaři ze všech koutů Česka, spojte se!

Děkujeme za vaše dary.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Komentáře dárců

hodně štěstí přejí yuya a medvěd jezevcovi
michal sankot
1 000 Kč
Tančírna :-) !
Otakar Holec
1 111 Kč
:)
věra a dušan Ingrovi
500 Kč
Míšo,
diky za poslani spojeni, poslala jsem vice nez je dluh v tombole.....
Lenka
500 Kč
Velký obdiv všem, kteří se na obnově Tančírny podíleli, a přeju jim, ať se veškerá energie vložená do tohoto projektu vrátí v podobě radosti, štěstí a spokojenosti a ať genius loci tohoto místa přetrvá i pro další generace.
Zuzana Olmrová Zmrhalová
500 Kč
hodně štěstí přejí yuya a medvěd jezevcovi
michal sankot
1 000 Kč
Tančírna :-) !
Otakar Holec
1 111 Kč
:)
věra a dušan Ingrovi
500 Kč
Jsem rád, že jsem tak kouzelné místo mohl navštívit a těším se, že se tam jednou na nějakou taneční akci zase někdy vrátím.
Honza
300 Kč
Moc se těším, že si v tančírně zatančím s mojí Klárou :-)
200 Kč
Už se těším na dusot nohou a stěny chvějící se radostí!
Tereza Konrádová
300 Kč
Těším se na tanec ve vlčích horách.
Štěpánka Matúšková
500 Kč
pro Tančírnu :)
300 Kč
Mám ráda Priessnitz, Jeseníky a Beskydy, ale do Rychlebských hor se teprve chystám. A věřím, že až tam dorazím přivítá mě Tančírna v plném lesku. Fandím vašemu projektu a rozvoji celé oblasti. Srdečně Miriam
Miriam Vránová
Míšo,
diky za poslani spojeni, poslala jsem vice nez je dluh v tombole.....
Lenka
500 Kč