Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj


Lidé s postižením Děti, mládež, rodina

Pomoc pro Elizabeth Emily Kmoškovou

Drobounká dvouletá Elinka s kombinovaným postižením má velkou touhu žít. Nyní jí byla navíc diagnostikována spastická diparéza s poruchou rovnováhy, a proto je nutná intenzivní rehabilitace. Doporučenou terapii Kosmík zdravotní pojišťovny ale nehradí. Aby časté návštěvy u lékařů a terapeutů byly s Elinkou a jejími dvěma sourozenci, které mají rovněž zdravotní problémy, pro rodiče méně náročné, potřebují pořídit buď schodišťovou plošinu, nebo po stavebních úpravách v jiném bytě nainstalovat nájezdovou rampu.

vybíráme od 5.6.2017
3 100 Kč

přispělo

5 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Po předčasném porodu Elinka z Prahy vážila pouhých 600 g a nikdo jí nedával šanci na přežití. Půl roku trvající boj o její život lékaři sice vyhráli, ale holčička si z porodnice odnesla diagnózu syndromu krátkého střeva, retinopatie (onemocnění sítnice), bronchopulmonální dysplázie (plicní nemoc) atd. Dnes téměř 2letá holčička roste velmi pomalu, psychomotoricky odpovídá pěti měsíčnímu kojenci, má problémy s příjmem potravy (váží 6 kg) atd. Je však houževnatá, velmi pozitivní a má velkou chuť žít. 
 
Nyní Elince lékaři diagnostikovali spastickou diparézu s poruchou rovnováhy. Je proto nutné s ní začít dlouhodobě a intenzivně rehabilitovat. Terapii Kosmík ale nehradí zdravotní pojišťovna; navíc je velmi drahá. V tuto chvíli je však nejvíce potřeba najít řešení, aby byly časté návštěvy u lékaře a terapeutů s holčičkou pro maminku méně náročné. Buď pořídit šikmou schodišťovou plošinu do druhého poschodí domu, nebo se přestěhovat. Ve vhodnějším bytě bude však třeba vedle stavebních úprav přes pár schodů nainstalovat nájezdovou rampu 
 
Elinka má ještě starší sestřičku Sarah (5 let) a bratříčka Samuela (3 roky) a i oni mají svoje zdravotní a stravovací problémy, kvůli nimž pravidelně navštěvují lékaře a nemohou chodit ani do školky. Rodinu tak finančně zabezpečuje pouze tatínek. Běžný chod domácnosti a zajišťování potřeb všech dětí však převyšují jeho pravidelný plat a možnosti rodiny. Maminka Ilona nám napsala: "Velice si vážíme pomoci Nadace ADRA a děkujeme, že v tom nejsme sami."
 
Své dary můžete Elince posílat také převodem na účet veřejné sbírky Nadace ADRA č. 57333375/0300, v. s. 239. Děkujeme vám.
 
Nadace ADRA podporuje Elinku od června 2017; aktualizace informací: leden 2018.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu