Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj


Lidé s postižením Zdraví

Pomoc pro Vladimíra Mikuláše

Čtyřicetiletý Vladimír od mládí sportoval, stal instruktorem jógy, masérem, fyzioterapeutem futsalové a fotbalové reprezentace atd. Pohyb a péče o zdraví druhých se mu stalo náplní života. Na počátku roku 2017 mu byly diagnostikovány symptomy nevyléčitelné amyotrofické laterální sklerózy (ALS). Tato nemoc postupuje rychle a neexistuje na ni lék. Až se Vláďův zdravotní stav zhorší, jeho mladá rodina bude čelit existenčním problémům.

vybíráme od 2.5.2017
475 870 Kč

přispělo

174 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Vláďa z Prahy byl od svých pěti let fotbalistou, od dvanácti karatistou a dráhu profesionálního fotbalisty překazilo jen zranění. Vystudoval zdravotní školu, aby lidem mohl pomáhat od bolesti. Časem se stal instruktorem jógy, masérem, fyzioterapeutem futsalové a fotbalové reprezentace, terapeutem tradiční čínské medicíny atd. Pohyb a péče o fyzické i psychické zdraví druhých se mu stalo vysloveně náplní života. Pro spoustu lidí je to úžasný odborník na svém místě, věrný kamarád, vnímavý přítel, zkušený rádce a především férový chlap. 
 
Nyní čtyřicetiletý starostlivý otec dvouletých dvojčat Gabriela a Samuela plánoval s partnerkou Denisou toto léto svatbu. Na počátku roku ale zašel k lékaři kvůli menším problémům s jemnou motorikou. Po sérii odborných vyšetření přišel šok. Byly mu diagnostikovány symptomy nevyléčitelné amyotrofické laterální sklerózy (ALS), která způsobuje postupnou neschopnost hýbat svaly, ztrátu řeči, poruchu polykání a potíže s dýcháním. Nakonec zůstává člověk paralyzován, zcela závislý na přístrojích, s plným zachováním smyslových funkcí i mentálních schopností. Na toto onemocnění, které rychle postupuje, neexistuje lék u nás ani v zahraničí. Přátelé Vládi se proto obrátili na naši nadaci s prosbou o pomoc. Rádi by veřejnou sbírkou pomohli Mikulášovým natolik, aby mladá rodina neměla existenční problémy, až se Vláďův zdravotní stav zhorší. V tuto chvíli je nejvíce potřeba pořídit šikmou schodišťovou plošinu.
 
Pomozte Vladimírovi, aby se jeho nejbližší mohli plně soustředit na péči o něj, prožít společně čas, který ještě mají, a on, aby mohl nasměrovat síly tentokrát jen na sebe a na svůj zápas s osudem. Sám k tomu napsal: „S ALS jsem dostal dar hledat způsob, jak toto zatím nevyléčitelné zranění zastavit či zpomalit :).“
 
Své dary můžete Vláďovi a jeho rodině posílat také převodem na účet veřejné sbírky Nadace ADRA č. 57333375/0300, v. s. 238. Děkujeme vám. V tom případě se váš dar nezobrazí zde, ale bude dle bankovního výpisu zaúčtován k danému variabilnímu symbolu.
 
Nadace ADRA podporuje pana Mikuláše od března 2017 (aktualizace potřeb: září 2017).

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu