ROZKOŠ bez RIZIKA, z. s.


Giving Information Health

Because pleasure should bring no risks

The organisation ROZKOŠ bez RIZIKA (Bliss Without Risk) was established in 1992. We strive to improve the situation of sex workers and reduce the risks that come with working in the sex business. We have long drawn attention to the fact that there is no excuse for committing injustice and violence against women and men in the sex business. We are all equal before the law and we have the right to the same protections without any discrimination. On this day, and every day, we should remember the importance of the fact that the rights of sex workers are human rights! No matter what our profession is, there should be nothing to prevent equal access to justice! We are engaged in research activities and lobbying for changes in legislation in the Czech Republic on behalf of sex workers. We provide testing for sexually transmitted diseases to everyone who asks. Our teams operate in the field. Our four Counselling Centres in the largest cities of the Czech Republic, offer social, health and therapeutic services, we also run an internet counselling centre with live chat.

Because pleasure should bring no risks

I want to donate and support the Rozkoš bez rizika´s services.
Donate in :
secured by Darujme.cz
Support this project even more and ask your friends to help Create campaign

Ať se daří 😊😊.

Sára Lhotáková
CZK 600

Malý příspěvek na práci s těmi kterými společnost opovrhuje.

Věra K.

Díky za Vaši práci.

PavelM
CZK 2,000

Dekuji za akci bezplatneho testovani v Blansku na akci You dream we run,jste jednicky.Dekuji za to,ze pomahate,navic profesionalne a s usmevem

Kateřina Langrová
CZK 300

Podporuji vás a fandím vám.

Sára Lhotáková
CZK 350

Hodně štěstí do dalších pracovních dnů.

Helena Drevniaková
CZK 100

Dárek k mým narozeninám pro vás. :)

Anna Kupcová
CZK 1,000

Vážené dívky a ženy,
vždy jste tu byly, jste tu i teď a tahle drobnost je alespoň symbolickým příspěvkem pro to, aby jste tu byly i nadále. A to zejména ty seriózní z vás, které to děláte rády a dobře, ale i ty, které z jakýchkoli důvodů bohužel "musíte".
Společnost se tváří, že "nejste", ale velká většina mužů vás potřebuje a chce, a vzhledem ke společenskému uspořádání to tak bude asi navždy.
Jste velmi významnou, potřebnou, i když stále přehlíženou součástí naší složité, velmi pokrytecké a v sexu nenormální společnosti s jedním partnerem na celý život.

Uvolňujete napětí a přinášíte radost do života.... díky za to.Milan Pospíšil
CZK 500

Děvčata fandím Vám..

Richard Čožík
CZK 500