Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj


Lidé s postižením Děti, mládež, rodina

Pomoc pro Nikolku Hořejší

Usměvavá desetiletá Nikolka, která trpí těžkou formou dětské mozkové obrny, je velká bojovnice a každá maličkost jí udělá radost. Aby se jí zlepšila celková hybnost, je třeba, aby co nejčastěji absolvovala speciální rehabilitaci v oblečku, která je ale velice drahá a nehradí ji ani zdravotní pojišťovny.

vybíráme od 21.3.2017
11 500 Kč

přispělo

9 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Dvojčátka Nikolka a Adélka z Jindřichohradecka se narodila už ve 26. týdnu těhotenství a hned druhý den po porodu Nikolka začala krvácet do mozku. Nyní je to již desetiletá holčička, která trpí těžkou formou dětské mozkové obrny, nedokáže sama chodit ani sedět. Podstoupila řadu náročných operací, kdy byla uvězněná vždy na šest týdnů do sádry. Jinak je to ale bystrá školačka, která chodí do druhé třídy běžné základní školy, kde má učivo upravené podle svých potřeb. 
 
Několikrát už absolvovala speciální rehabilitaci v oblečku, po které se jí vždy zlepšila celková hybnost. Bohužel tato terapie stojí více jak 50 tis. Kč, což je nad možnosti jejích rodičů. Ti však doufají, že díky neurorehabilitaci nebude už nutné, aby Nikolka musela absolvovat další vysilující operace, a že se tak přiblíží i k vysněnému cíli - k samostatnosti nemocné dcerky. Maminka nám napsala: „Každý den bez bolesti a nářku je pro nás velikým svátkem. Teď už víme, že to nejcennější, co od Stvořitele můžeme dostat, je zdraví, které se nedá koupit či vyměnit za žádné bohatství. Moc Vás prosíme o pomoc.“
 
Své dary můžete Nikolce posílat také převodem na účet veřejné sbírky Nadace ADRA č. 57333375/0300, v. s. 237. Děkujeme vám. V tom případě se váš dar nezobrazí zde, ale bude dle bankovního výpisu zaúčtován k danému variabilnímu symbolu.
 
Nadace ADRA podporuje Nikolku od února 2017.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu