Alzheimer nadační fond


Vzdělávání a výzkum Zdraví

Pomozte nám najít lék

Podporujeme odborníky pečující o nemocné Alzheimerovou chorobou. Nedoufejte v zázračný lék, pomozte nám ho najít! Podpořte výzkum Alzheimerovy choroby a dalších neurodegenerativních nebo cévních onemocnění mozku, které vedou k demenci. I malá částka pomůže zlepšit péči o naše pacienty. Děkujeme!

vybíráme od 11.4.2017

Pomozte nám najít lék

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Alzheimerovu chorobu zatím neumíme vyléčit, ale čím dříve onemocnění zachytíme, tím lepší léčebné výsledky se dají očekávat. Současné možnosti léčby řeší příznaky onemocnění. Tyto léky neprodlouží přežití pacientů, ale dokáží oddálit nejzávažnější stadia onemocnění, zlepšit paměť, kvalitu života a soběstačnost nemocných a snížit tak zátěž pečovatelů.

Naším cílem je, aby v České republice byl dostatek kvalitních profesionálů - lékařů, pečovatelů, vědců, kteří by se problematice Alzheimerovy choroby věnovali. 

Alzheimer nadační fond proto podporuje odborníky, kteří se zabývají výzkumem, diagnostikou, léčbou a péčí o pacienty s demencí. Díky našemu stipendijnímu fondu mohou mladí vědci a lékaři – neurologové, psychiatři, geriatři, psychologové, terapeuti a další odborníci absolvovat stáže na renomovaných zahraničních pracovištích, kde se učí novým metodám. Naší podmínkou ale je, aby se vrátili zpět do České republiky a své zkušenosti zde využili.

Podporujeme také výzkum Alzheimerovy choroby v naší zemi, regionální projekty, přispíváme na lektorskou činnost zahraničních vědců u nás. Nezapomínáme ani na profesionální pečující, rozvoj psychoterapeutických a dalších technik zlepšujících péči o nemocné s Alzheimerovou chorobou a dalšími typy demence. Náš fond tedy pomáhá tam, kde to není vidět na první pohled, ale je to potřeba. Jsme přesvědčeni o tom, že nejdůležitější jsou vždy lidé a že sebelepší vybavení a přístroje nemůžou fungovat bez kvalitních lékařů a pečovatelů.
www.alzheimernf.cz
 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Děkujeme za to, že pomáháte.
#ataccama

Tomáš Lisý
3 600 Kč

Alzheimer je svině. Je dobré podpořit výzkum léčby a péči o nemocné.
RIP Sir Terry

Jiří Vycpálek

Nikdo nevíme, kdy sami budeme vděčni za jakoukoli, byť sebemenší, pomoc a podporu.

Pavel Chlubna
2 000 Kč

Děkuju za to, co děláte.

Jakub Kotula
500 Kč