Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj


Lidé s postižením Děti, mládež, rodina

Pomoc pro Žanetku Hruškovou

Devítiletá Žanetka trpí nejtěžší formou dětské mozkové obrny, která je důsledkem vzácného onemocnění mozku. Je to však velká bojovnice, která se snaží dohnat své vrstevníky. Podle psycholožky je nadprůměrně inteligentní, ale sama se nedokáže pohybovat. Nejvíce ji pomáhá metoda TheraSuit, což je finančně náročný intenzivní rehabilitační program. Ten však není hrazen zdravotními pojišťovnami a navíc, aby byl plně účinný, měl by se opakovat několikrát ročně.

vybíráme od 2.2.2017
9 800 Kč

přispělo

13 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Téměř devítiletá Žanetka z Nymburska má diagnostikovánu spastickou kvadrupatézu, což je nejtěžší forma dětské mozkové obrny. Díky obětavé péči rodičů a účinné rehabilitaci  holčička už zvládla s pomocí první kroky, navštěvuje logopedii a s asistentkou je dokonce v běžné školce. Je to tedy velká bojovnice. Holčička si svoje omezení plně uvědomuje, o to víc si přeje, aby mohla chodit stejně jako její vrstevníci. Vždy ji velmi povzbudí, když se něco nového naučí. Pak se krásně směje. 
 
Nejvíce Žanetce pomáhá metoda TheraSuit v Sanatoriu Klimkovice, což je intenzivní rehabilitační program s využitím specifických pomůcek, jako je např. stabilizační obleček. Tento program není ale hrazen žádnou zdravotní pojišťovnou a navíc, aby byl plně účinný, měl by se opakovat několikrát ročně. Rodiče dělají vše, aby jejich dcerka mohla absolvovat tuto terapii pravidelně, ale je to již nad jejich finanční možnosti. Rádi by splnili Žanetce její sen – běhat a hrát si se svými kamarády. Obrátili se proto o pomoc na nás. „Mnohokrát děkuji, že je tu nějaká šance Žanetku podpořit. Velice si toho vážím. Ta vidina vysněného cíle je pro nás vším. Děkujeme a přeji krásný den plný sluníčka“, napsala nám její maminka.
 
Své dary můžete Žanetce posílat také převodem na účet veřejné sbírky Nadace ADRA č. 57333375/0300, v. s. 233. Děkujeme vám. V tom případě se váš dar nezobrazí zde, ale bude dle bankovního výpisu zaúčtován k danému variabilnímu symbolu.
 
Nadace ADRA pomáhá Žanetce od ledna 2017 (aktualizace: duben 2019).
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu