Frank Bold Society, z.s.


Protikorupční aktivity

Rekonstrukce státu

Jsme společným projektem dvacítky renomovaných neziskových organizací, stovek aktivních občanů a odborníků. Prosazujeme systémová protikorupční opatření a hlídáme mantinely demokratického vládnutí v České republice. Za dobu své existence jsme společně dosáhli neobyčejných úspěchů. Bez dárců by se ale téměř nic z toho, co jsme dokázali, nestalo. Nepřijímáme žádné peníze od českého státu. Pracovat můžeme jen díky lidem, jako jste vy.

Podpořím férovější a průhlednější politiku v Česku

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Na čem pracujeme?

Zákony, které šetří miliardy
Spojili jsme se v roce 2013, abychom prosadili 9 zákonů, které posílí transparentnost a omezí korupci a klientelismus. 5 zákonů již platí a stát díky nim ušetří miliardy. Například registr smluv již nyní obsahuje víc než 1,6 milionu smluv o celkové hodnotě přes 7 bilionů korun. To všechno jsou peníze daňových poplatníků, které se díky Rekonstrukci dostaly pod veřejnou kontrolu. Pokračujeme dál. Chráníme již schválené zákony před vykostěním. Pracujeme na zbylých rekonstrukčních zákonech a otevíráme nová klíčová témata.

Mantinely demokracie
Podle odborníků je v současnosti zvýšené riziko ohrožení demokratických a ústavních principů. Společně s experty jsme proto pojmenovali mantinely odpovědné demokratické vlády, které zaručují nezávislé rozhodování soudů, nezávislost médií, právo opozice na diskusi ve Sněmovně a další důležité pojistky moci. Teď hlídáme politiky, aby tyto meze nepřekračovali. 

Víme, jak ozdravit českou politiku. Buďte u toho s námi. Děkujeme. 


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Diky za Vaše úsilí o lepší společnost
Dárce
1 000 Kč
Jen ta dál. Držím palce.
300 Kč
.. jen tak dál! ;)
Zbynek Hlavatka
500 Kč
Drobný příspěvek na dobrou věc.
Cube-X
200 Kč
Fandím Vám a moc si přeji ať jste ve svých vizích úspěšní.
Dárce
5 000 Kč
Líbí se mi co děláte
Petr Pščolka
1 000 Kč
Good Luck !
Dárce
1 000 Kč
Díky a hodně sil do další dobré práce! :)
1 000 Kč
Díky za dobrou práci, jen tak dál.
Mara
1 000 Kč
Jen je nechte, ať nám všem ukážou, co pro ně znamená ústava, článek 23 - vykonávat mandát "...v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí"
Pavel Roháč
500 Kč